Master of the Black Arts

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Master of the Black Arts

Post autor: Nordri »

Barbarossa pisze:Szczególnie Necrarch z +6" do zasięgu czarów potrafi czymś takim robić kuku.
No nie bardzo, bo szósty czar z lore of death jest rzucany "na siebie", a 12 cali to zasięg efektu. Zdolność Necrarcha działa na czary które mają określony zasięg (ten czar nie ma).


Tak, tak. Ja tu czuwam i wątki wydzielam. Rzadko bo rzadko, ale jednak ;)
Christos

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Nordri pisze:No nie bardzo, bo szósty czar z lore of death jest rzucany "na siebie", a 12 cali to zasięg efektu. Zdolność Necrarcha działa na czary które mają określony zasięg (ten czar nie ma).
Nie sądzę. Dla mnie jasno z opisu mocy i czaru wynika, że zasięg wyniesie 18 cali:
Darin Life pisze:If cast successfully, each enemy unit within 12" of the Wizard is affected, even if engaged in close combat
Master of the Black Arts pisze:The range of all spells cast by the Vampire is increased by 6". This power won't affect spells without a range [...]nor the range of spells cast rom bound spell ithems.
Nie jest napisane jakoby Darin Life było rzucane "na siebie". Wyraźnie zaznaczone, jest że zasięg zaklęcia to 12" od maga. Czyli Master of the Black Arts "przedłuża" zasięg do 18 cali.
Tak interpretując, jak piszesz Nordri, można uznać że wszystkie zaklęcia w "promieniu od maga" nie mają zasięgu - a wszystkie czary z mierzeniem mają zasięg. MotBA nie działa jedynie na czary rzucane wyłacznie na maga w których nie ma określonego zasięgu (w DL jest).

Awatar użytkownika
Hag Queen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Hag Queen »

Zgadzam sie z przedmowca! Drain Life ma zasieg a co za tym idzie jest on zwiekszany przez bloodline powera.

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

A faktycznie, macie rację. Zdawało mi się jeno że opis szóstki z defa jest inny niż jest - w takim wypadku bloodline Nosferatu jest tutaj nieziemsko przydatny (pozostaje tylko wylosować czar).

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Nosferatu. ; >
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Zablokowany