Zapowiedzi, plotki - co nowego w Vampirkach cz. 2

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Zapowiedzi, plotki - co nowego w Vampirkach cz. 2

Post autor: Christos »

No to zapraszam do dalszej dyskusji.

Zajcew88
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zajcew88 »

no dzieki spoko ;]
Mam pytanie np nikt nie chce sie zrzucic na sperheda bo chce go kupic tylko dla kodexu i wilkow ?

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Kareta jest jednak taka sobie :P, kosztuje dużo a byle koleś z S7 rozmontowuje ją w jedną turę nie wspominając o Star Dragonie, który ma potencjał aby stac się killerem Nowych VC, latający US8, magiczne ataki.
Pozatym "ładowanie" się coacha ogranicza magię vampirów więc nie jest źle. Pozatym będzie jeszcze jeden killer na Vampiry niedługo wyjdzie.

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

To może wstawicie tu na pierwszą strone wszystkie statystyli i magiczne przedmioty? Bo cieżko to znależć w starym temacie w tych 100 stronach

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

na czym polega recast czy przerzuca mistcasty czy po przerzucie może być efekt IF???
Obrazek






_________________

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

Boze loremaster ty masz jakis kompleks z tymi HE

a na te wszystkie smoki ktorych nie da sie pokonac to sa pewne metody czyli przetrzymanie 1 ture pozniej doszarzowanie jakimis zombiakami i albo uciekniesz albo bedziesz tam stal do konca bitwy

statystycznie tym smokiem zadajesz 6 ran zombie maja +5 do combata czyli wkleping 7 zombie na ture schodzi biorac pod uwage tempo wskrzeszania takiego oddzialu to mozna stac i stac az cie rozwale cala reszte niezwykle liczebnej armi i spokojnie skalkuluje czy oplaca mi sie ruszac twojego smoka

Wilqu no chyba przerzut wszystkich kostek - no jak misscast w 1 rzucie to musialby byc specialny zapisek tak samo jak taki zapisek musi byc jezeli po rerollu chcesz miec IF

nie wiem jak to dziala ale obstawiam ze po prostu mozesz przerzucic wszystkie kosci [ i zapewne tylko do czarow 0,1,2]

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Przeczytałem ostatnie 40 stron poprzedniego tematu. Masa mocnych kombinacji i kilka bezmyślnych ustawień.
Zombie za jakieś niepoważne punkty, skirmishujące eteryki czy możliwość wystawienia 15 BK z regeneracją spowalniającą sypanie. To już nawet lancę grali można na plecy przyjąć i zmasakrować w kolejnej turze combatu.

Boję się, co GW będzie w stanie zrobić z DE.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Jankiel pisze:Boję się, co GW będzie w stanie zrobić z DE.
juz niedlugo sie dowiesz :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Guderian
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: Guderian »

Byle by z DE nie zrobili tego co z He, czyli totalne pójście na łatwiznę - oby AFI okazało się jakąś wyjątkowo nieszczęsną plotką....

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

AFI?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Always Fall Idioticaly

W skrócie chodzi o to, by figurki miały środek ciężkości w takim miejscu, by bez przerwy się wypieprzały, doprowadzając przeciwnika do rozpaczy.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

:LOL:

Guderian
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: Guderian »

AFI -> Always Fight at Initiative, czyli walisz zawsze według inicjatywy, a nie według tego kto szarżował, czyli u DE w większości wypadków prawie jak ASF u He...

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Black Coach staje sie eteryczny. Wg tego co ktos tam napisal pare stron wczesniej eteryki zadaja magiczne ataki. Czy w takim razie moze sobie zadać rany wjezdzajac w trudny teren ? :lol2: Oczywiscie to jest tylko pytanie retoryczne...

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

chyba musze poczytac forum DE bo nie czaje ....

wracajac do VC to jak widzicie ta magie w polskich realiach obcinania PD ? w sumie mozna wyciagnac duzo kostek a jak chcemy miec np duzo na lordzie to bedziemy zmuszeni do wystawiania pozostalych wampirkow z 1 lvl albo nawet ten 1 lvl czasami bedzie za duzo

2 za pool 6 za lorda 1 BS + 3 x 1 lvl wampir daje 12 kostek - do tego dolozymy black periapta i daje nam 13 kostek czyli poziom nieosiagalny dla niektorych armi

chodzi o to ze armia jest ewidentnie zlozona pod magie i troche obcinanie PD moze nas bardzo bolec

Guderian: no wg mnie to juz mogli dac ASF bez zbednych kombinacji,
Karlee : jak bedzie eteryczny to jezdzisz jak chcesz - tylko nie mozesz sie zatrzymac na impasible, nie wiem co do tego maja magiczne ataki ?

EDIT

a i mialo nie byc plastikowego zestawu z wampirkami a za to mialo byc ich troche wzorow metalowych - jak narazie to widze tylko special char + 1 z mail orderu - wyjdzie cos czy nie ?

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

pragnę przypomnieć że wampir i tak będzie mógł użyć swoich 6 tylko plus ewentualne wspólne.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

No są speciale (Mannfred, Vlad i Konrad) i dwa zwykłe (ten ze skrzydłem i emerytowana sado-maso, jak to ktoś malowniczo określił). To daje 6 wzorów (Mannfred na koniu i z buta). Chyba, że liczyć jeszcze Varghulfa, to wtedy 7. :)

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

ta emerytowana to chyba izabella co nie ? a ten ze skrzydlami - no coz raz ze MO to osiagalnosc spada a dwa ze nie kazdy chce miec wampira ktory nogi ma od space marina

czyli zostaja sami speciale

chodzi mi o to ze kiedys ktos w miare wiarygodny mowil ze beda robione modele piesze i konne na wzory starych bloodlinow a cos ich nie widze - nie wiem moze wyjda pozniej a moze wcale, no i reszta ma ten zestawik plastikowy ktory pozwala jakos zpersonalizowac sobie naszego generalka a nam zostaje konwersja [ udana lub mniej ] albo inne figsy z inych systemow

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

War2Bone: a jesli zaszarżuje STanka i tak dostanie impacty, mimo iz jest eteryczny. Ale czy go zrania to juz inna sprawa :P

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

dobre pytanie

narazie mozna gdybac - trzeba zobaczyc nowy zapis eterycznosci i opis czarnego trenera - ale raczej nic ci ST nie zrobi

Zablokowany