o zasadach VC - czyli nowa edycja i zmiany z tym związane

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

o zasadach VC - czyli nowa edycja i zmiany z tym związane

Post autor: Gajowy »

mnie nurtuje takie cos:

jak mam Corpse Cart bez nekrosa to dziala on jako osobna jednostka typu monster i nie moge nigdzie go "wcialac", natomiast jesli siedzi na nim nekros to juz moge bo jest mounted character tak??

co ostatecznie wyszlo z tymi wraithami i kowadlem??

czy dozwany oddzial duchow z Wind of Death tez jest wart 50 vp??

bat swarmy maja w zasadach "swarm" przy opisie jednostki ale juz w liscie armii nie, rozumiem ze sa swarmem, czy w takim razie maja US3 jak swarm czy US1 jak flying unit, wskrzeszamy je jako piechote (k6 ran) czy wszystko inne (1W)??

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Wrath&ruin z kowadła to d6/2d6 magicznych ataków. Pisze w booku do dwarfów str. 31, to nie wiem co tu ma wychodzić. Polhammer chyba. ;)

ed: no chyba, że o ruch chodzi. Ale to wynika przecież z booka do VC. No chyba, że gav zmaścił. Nie wiem nie miałem w łapkach.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

troche wynika z booka VC, to kowadelko zadaje owszem rany ale tez spowalnia a takowe rzeczy na eteryki nie dzialaja wiec kwestia dziala czesciowo czy wcale?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

okurdemol pisze:Wrath&ruin z kowadła to d6/2d6 magicznych ataków. Pisze w booku do dwarfów str. 31, to nie wiem co tu ma wychodzić. Polhammer chyba. ;)

ed: no chyba, że o ruch chodzi. Ale to wynika przecież z booka do VC. No chyba, że gav zmaścił. Nie wiem nie miałem w łapkach.
to jest ciezka sprawa. bo jezeli stwierdzi sie, ze kowadlo dziala i zadaje hity eterykom, to na tej samej zasadzie mozna stwierdzic, ze fireball zadaje hity dragon princom, tylko ze te juz nie sa flaming.

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

jak mam Corpse Cart bez nekrosa to dziala on jako osobna jednostka typu monster i nie moge nigdzie go "wcialac", natomiast jesli siedzi na nim nekros to juz moge bo jest mounted character tak??
Tak. Jeśli zginie nekros, wózek jest wywalany z oddziału.
co ostatecznie wyszlo z tymi wraithami i kowadlem??
Ostatecznie jeszcze nic, ale z dyskusji na LS wynika, że najpewniej obrażenia wchodzą, natomiast spowalnianie nie działa.
czy dozwany oddzial duchow z Wind of Death tez jest wart 50 vp??
Tak.
s.38 army book: "New units created during battle have a value of 50 points for purposes of calculating victory points, no matter the size of the unit at the time it was created, or any later additions."
bat swarmy maja w zasadach "swarm" przy opisie jednostki ale juz w liscie armii nie, rozumiem ze sa swarmem, czy w takim razie maja US3 jak swarm czy US1 jak flying unit, wskrzeszamy je jako piechote (k6 ran) czy wszystko inne (1W)??
Są piechotą, dokrzesamy d6, mają US = 3, są swarmem.

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

Bat swarmy są też flyerem, a wg. zasad z podręcznika ze strony 69, jednostki latające mają US=1. Nie wiem co ustalono na forum Listy Sędziowskiej, bo tam nie zaglądam, ale z tego co wiem, to baty z poprz. armybooka miały US również równy 1.

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Nie masz racji, a LS nie musi nic ustalać.

s. 50, AB:

"Cloud of horror: Bat Swarms have a unit strength 3. However, their flying move is restricted to a maximum of 10" rather than 20"."

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

Mój błąd, przyznaję. Sam podręcznika nie posiadam, a przeglądając go nie zwróciłem uwagi na przytoczoną przez Ciebie zasadę. Przepraszam więc za wprowadzanie w błąd.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

dobra doczytalm co mi sie pokrecilo

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

a ja mam takie pytanko:
w opisie zasady evocation of death do black coacha napisane jest, ze rzuca sie power dice'y na poczatku kazdej tury, a dalej, ze efekty z tabelki zmieniaja charakterystke i zdolnosci coacha na stale
- jak to wiec wyglada?

np. w 1. turze sciaga 1 kosc i mam kosy, a w drugiej juz 3 kosci i do kos dokladam magic resistance? i tak jade az uzbieram wszystkie zdolnosci?
"Nigdy nie oszukuję i nie kradnę. Nie noszę także cylindra do płaszcza i nie wcinam bananów idąc ulicą, bo dżentelmen nie robi żadnej z tych rzeczy. Zrobiłbym jedno tak samo niechętnie jak drugie – bo jedno i drugie jest sprawą harmonii i dobrego smaku".

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

tak,

ps jak wciagniesz 3 kosci to masz jeszcze hate.

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Ja bym powiedział że ma jeszcze Killing Blowa, bo w sumie zassał 4 kości. Czyli dostaje pierwsze 4 efekty.

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

Nordri pisze:Ja bym powiedział że ma jeszcze Killing Blowa, bo w sumie zassał 4 kości. Czyli dostaje pierwsze 4 efekty.
no wlasnie, a nie jest tak, ze dostaje sie tylko to, na co wskazuje ilosc kosci, a nie wszystko po drodze zarazem?
tzn. jak wyciagne 3 kosci to dostaje tylko efekt nr 3 czy efekt nr 1, 2 i 3?
"Nigdy nie oszukuję i nie kradnę. Nie noszę także cylindra do płaszcza i nie wcinam bananów idąc ulicą, bo dżentelmen nie robi żadnej z tych rzeczy. Zrobiłbym jedno tak samo niechętnie jak drugie – bo jedno i drugie jest sprawą harmonii i dobrego smaku".

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Jest napisane w opisie, że wszelkie efekty są permanentne i kumulatywne.

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

Fedek pisze:Jest napisane w opisie, że wszelkie efekty są permanentne i kumulatywne.
to wiem, ale kumulatywne nie oznacza wprost, ze majac np 3 kosci w jednej turze dostajesz efekty 1, 2 i 3

ja ta kumulatywnosc rozumiem tak, ze jak w jednej turze wylosuje 3 kosci, to mam efekt nr 3, jak w nastepnej wylosuje 1 kosc to do juz posiadanego efektu nr 3 dodaje efekt nr 1, czyli mam efekt 1 i 3 itd az bede mial wszystkie efekty albo skoncza sie tury
a jak np mam efekt nr 3 i w nastepnej turze wylosuje ponownie 3 kosci, to nic nie dostaje

ale jak sie myle, to mnie poprawcie
"Nigdy nie oszukuję i nie kradnę. Nie noszę także cylindra do płaszcza i nie wcinam bananów idąc ulicą, bo dżentelmen nie robi żadnej z tych rzeczy. Zrobiłbym jedno tak samo niechętnie jak drugie – bo jedno i drugie jest sprawą harmonii i dobrego smaku".

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

bigees pisze: ale jak sie myle, to mnie poprawcie
No to poprawiamy. Jesli wyniki sa kumulatywne, to znaczy wprost ze liczy sie wszystkie, liczy sie narastajaco. One sie kumulują wlasnie. Gdyby mialo byc tak, jak piszesz, to napisali by, ze w kazdej turze losujesz na K6 jaka moc ma coach. A tu napisali, ze efekty sa kumulatywne, czyli wszystkie sa dodawane do zdolnosci coacha i w dodatku sa permanentne, czyli na stale, do konca gry.
Ostatnio zmieniony 6 mar 2008, o 21:42 przez bless, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Nie, przekombinowałeś.

Dostajesz po kolei każdy power. Jak wciągasz 3 kości na raz, to dostajesz power 1, 2 i 3.

*edit* Bless mnie ubiegł.

ZłO
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135

Post autor: ZłO »

mam pytanie jak to z tymi zombiakami jest:

Nie mozna do nich dac herosów?
Nie gonią i dają d6 s3 za szereg przy uciekaniu?( a czy to jest noas??)

i czy cos jeszzce ??

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Zombiaki nigdy nie gonią ani nie overrunują, zamiast gonienia zadają d6 s2 hitów za każdą rankę zombiaków (również tę pierwszą).
Poza tym nie można dołączać do nich charakterów, a invokacja wskrzesza d6+4 zamiast d6 i MOŻE powiększyć unit ponad stan początkowy (bez dodatkowych mocy, po prostu taka zasada zombi).

Awatar użytkownika
Caledor
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Caledor »

wiem że jest to być pytanie wymagające długiej odpowiedzi ale zapytam...

1. A więc jakie są i co robią vampire powers
2. Może troche banalne ale co tam: co dają zasady undead, vampire i innne specjalne zasady armijne
3. Co robi Corpse Cart

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje

Zablokowany