o zasadach VC - czyli nowa edycja i zmiany z tym związane

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Shino jesteś wielki!

ed: W każdym razie muszę się z tym przespać...

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Tylko sie nie sugeruj za bardzo tamta dyskusja bo sa tam tez rzeczy nieprawdziwe jak np. ta ze hellsteeda mozna wykupic po wzieciu dreada, czego oczywiscie zrobic nie mozna.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Hmm. Czyli znowu na dobrą sprawę jestem w punkcie wyjścia.
W każdym razie po przespaniu się z tym problemem myślę, że argumentować można tak:
1. Wampir jest to "character" więc może używać magicznych przedmiotów str.120 RB.
ale:
2. Wampir jest magiem i jako mag zbroi używać nie może. str. 121
jednak:
3. W AB do VC pisze, że wampir może używać magicznej zbroi str. 85 ab VC.

4. Zbroja ta zastępuje bazową wykupioną z dreada/awatara. str. 85 ab VC.
5. Nigdzie nie jest napisane, by wampir musiał mieć wykupioną moc aby używać magicznej zbroi.

No a teraz wątpliwości:

Co z podejściem: "Co nie jest dozwolone, jest zabronione?" Nigdzie nie pisze wprost by wampir mógł założyć magiczną zbroję jeśli nie ma dreda/awatara. Natomiast w RB pisze, że jeśli bohater nie może założyć zwykłej zbroi, to nie może też i magicznej. Jakbym tak pomyślał nad tym od strony mojego przeciwnika, to Wampir bez dreada/awatara jest goły. Nie ma jakby to powiedzieć 'slotów' na zbroję, tak jak np. wight king, który ma bazowo ha i tarczę, lub inni bohaterowie, którzy np. są goli, ale można im coś na plecki dokupić ze zwykłego odzienia.

W każdym razie dalej jestem zamotany tak jak byłem. Jakieś pomysły? :(

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

co do Twojego punktu 4 -> warto to rozwinąć tak, że zbroja magiczna zastępuje tą z vampiric powera, o ile taka jest "wykupiona"

Punkt 5 jest ok, tak na dobrą sprawę.

Co rozwinięcia, że w RB jest napisane, jeśli nie może założyć zwykłej to magicznej też nie ... a tu masz juz masę argumentów na swoję korzyść:

najbardziej łopatoligicznie, chodzi o wizardów, którzy zbroi nie noszą, czyli nie mogę też brać magicznych armourów

żeby tą tezę poprzeć lotnym przyjkładem, dosyłam do ab VC str. 85, zbroja Nightshroud i jej opis (Necromamcers may also wear the Nightshroud), czyli jadąc dalej po bandzie mamy wyjątek co do reguły, a więc i potierdzoną samą regułę.

Przykład ostatni, do obgadania z kumplem przy piwie ... wampir może założyć zwykłą zbroję, jeśli wykupi vampiric powera, czyli w teorii możesz mu ją dać, czyli ów "slot" istnieje, ale w innej, bardziej "oryginalnej" formie, więc na dobrą sprawę skoro może zwykłą, to może i magiczną, ende

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Markash pisze:Dobrze...mam chyba niepodważalny dowód który rozwieje twoje wątpliwości...o to link do oficjalnej strony GW z rozpiską na VC http://uk.games-workshop.com/vampirecounts/armylists/1/ jak zauważyłeś generał ma "Ghoul Kin, Summon Ghouls, Flayed Hauberk and Sword of Battle". Czyżby na stronie się też pomylili ? W pozostałych rozpiskach inne Wampiry też mają Magic Armour bez AoD i DK. Przejrzyj se reszte rozpisek...
tak jak mówiłem każdy znajdzie byle co, żeby Ci utrudnić życie, a sobie ułatwić...ale przecież to tylko zabawa :/ chyba...
hehe, akurat co do wampirów to nie mam pojecia, ale spójrz na rozpiski HE na stronie GW...
takze wiesz, to nie ejst żaden dowód.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

żeby tą tezę poprzeć lotnym przyjkładem, dosyłam do ab VC str. 85, zbroja Nightshroud i jej opis (Necromamcers may also wear the Nightshroud), czyli jadąc dalej po bandzie mamy wyjątek co do reguły, a więc i potierdzoną samą regułę.
rozwin ta mysl? ze niby nekrosi moga brac wszystkie zbroje bo moga nightshroudA?

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

rozwijam, część zdania z pierwszym użyciem "reguły" określa sytuację, w której wyszczególniony jest wyjątek, natomiast cześć kolejna z użyciem słowa "reguła" po raz kolejny obrazuje całą zasadę, przedtawioną skrótowo, vide 4 linijki wyżej, dotycząco faktu, iż wizard jako taki zbroi nosić nie może.

czyli ... jest wyjątek od reguły, jest potwierdzenie, że reguła w ogóle istnieje, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pieter
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Radom

Post autor: Pieter »

Pytanie dotyczące Konrada. Jeśli w danej turze ma głupotę to rusza się 3 cale do przodu. A jeżeli póżniej rzucę na niego popychaczkę to ma kolejne 4 cale ruchu?

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Nie. Popychaczka działa normalnie. Działanie głupoty dotyczy tego, że zamiast zwykłego ruchu oddział musi zrobić ruch przymusowy do przodu o wartość równą połowie jego ruchu.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Łojezu, to dość proste:

A character that is not allowed to wear ordinary armour cannot be given magic armour/helms.

Czy np. lord chaosu może nosić ordinary armour? Owszem, jak wykupi za parę punktów, to ma.

Czy wampir lord może nosić ordinary armour? Owszem, jak wykupi za parę punktów jedną z mocy.

Czy nekromanta może nosić ordinary armour? Nie, może tylko nightshrouda.

W wypadku rozsądnych ludzi to powinno zamknąć dyskusję.

Natomiast w wypadku nierozsądnych - jeśli cię będą męczyć, dlaczego wampir bez mocy Dread knight/avatar ma flayed hauberk, zacznij od przeglądu jego bohaterów i zapytaj się, na jakiej podstawie jego elf ma na sobie magiczną zbroję, skoro nie wykupił wcześniej zwykłej.

Awatar użytkownika
Pieter
Wałkarz
Posty: 54
Lokalizacja: Radom

Post autor: Pieter »

Wiem że już kiedyś zadawałem takie pytanie ale dzisiaj kolega powiedział, że nie moe rzucać Inwokacji Neheka w combacie. Uzasadnił to tym cytatem ,,Wizards cannot cast spells at units engaged in close combat, unless the spell only affects the caster himself or the spell's description specifies otherwise" Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Pierwszy akapit FAQ do wampirów na to pozwala :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
maly budda
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: maly budda »

Witam,
Mam pytanko jak to jest z overrunem gdy przeciwnik nie wykosi mnie do zera, tylko dopiero przy liczeniu combata wysypuje sie odzial.
Czy wtedy mozna robic overruna czy nie ??

Przykład odzial 10 szkieletow dostaje w szarży od 5 knightow chaosu, zostają dwa szkielety z calego odzialu przegrywają ostro combata oczywiscie, z odzialu zostaje tylko proch. Czy knighci moga jechac dalej czy nie ??

Pozdrawiam
Mały Jest Wielki, Mały Nie Pęka :)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Mogą robic overruna.
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Czy Vampir na Hellsteedzie moze wejsc do BK?
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Paczek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174
Lokalizacja: Wołów. Karak Var

Post autor: Paczek »

Vampir na Hellsteedzie nie może wejść do żadnego oddziału :roll:

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

więc mu nie dawaj pierścionka Carsteinów :wink: jakby co

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Czy jest ward na sypanie? ( ze regenka jest to wiem )
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

możesz używać WardSv

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Bez tego murzynski trener znalazlby sie absolutnie poza nadzieja na odkupienie.

Zablokowany