Nightshroud

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Urich^
Wałkarz
Posty: 58

Nightshroud

Post autor: Urich^ »

Mam pytanie co do zasad o tą zbroje. Skoro przeciwnik ktory chce mnie zaatakowac, ma I rowna 1, bedzie to oznaczac, ze ja atakuje pierwszy. Chce sie tylko upewnic, ze jak ja zarobie szarze, powalcze, i bedzie jego tura walki, to czy ja bende zaczynac znowu ta walke ? tak samo, czy jak on mnie szarzuje, to znaczy ze ja pierwszy atakuje, bo on traci bonus z szarzy i ma I=1?

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

W nastepnej turze walki po szarzy jesli masz wyzsza Inicjatywe wiec bedziesz pierwszy chyba ze gosciu bedzie mial ASF

Urich^
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Urich^ »

ASF tez niweluje. A tak wogole to co znaczy bonusy od szarzy? Pierwszy atak, +2S jesli ma lance czy co ?

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

Sorrki przyjrzalem sie dokladnie przedmiotowi :D Wedlug mnie gosciu traci wszystkie bonusy z szarzy czyli lancy i speara plus i tego ze atakuje po szarzy pierwszy,

Romek
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

dosatkowo impakty z szarzy, ale nie niweluje to twojego "Always strike last "(chyba ,ze w opisie przedmiotu jest napisane, ze przeciwnik ma "always strike last")wynikajazego z uzywania Great weapona ( po prostu traktujecie to jak 2 ture walki)

Pozdro.

Urich^
Wałkarz
Posty: 58

Post autor: Urich^ »

OK dzieki.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Czy dobrze rozumuje ? Przedmiot odbiera wszystkie bonusy za szarżę...czyli nawet jeśli przeciwnik szarżuje we mnie to i tak ja pierwszy atakuje...czy tak jest ?

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Atakuje się wtedy w kolejności inicjatywy. A jako, że przedmiot redukuje też Inicjatywę wroga do 1, to prawie na pewno pierwszy atakujesz.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Czyli mała puszka pandory z Wampirka się robi :lol2:

Awatar użytkownika
Vakar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Vakar »

Takie jeszcze pytanko.
Czy impacty tez sa traktowane jako bonus z szarzy?
Czyli ich tez nie bedzie mial przeciwnik ktory we mnie zaszarzuje?

Sorki, jesli ta kwestia byla juz gdzies poruszana.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Vakar pisze:Takie jeszcze pytanko.
Czy impacty tez sa traktowane jako bonus z szarzy?
Czyli ich tez nie bedzie mial przeciwnik ktory we mnie zaszarzuje?

Sorki, jesli ta kwestia byla juz gdzies poruszana.
Tak, przeciwnik nie wypłaca impaktów.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Tak, przeciwnik nie wypłaca impaktów.[/quote]


Wydaje mi się, że nie masz racji. Miałem taką sytuacje, że na Wampira z Nightshroudem wjechał rydwan i wypłacał impakty. Jeśli masz gdzieś napisane, że impakty to bonus do sarży to prosiłbym o podanie strony ;) A teraz inne pytanko...jeśli mam Wampirka (z nightshroudem) na smoku i wjeżdza we mnie rydwan z herosem to co się dzieje ??
np... są losowane uderzenia z rydwanu i jak jedno trafi w Wampira to od razu są niwelowane inne ataki przez rydwan i cały model łącznie z bohaterem ma I 1 ?

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Markash pisze:Tak, przeciwnik nie wypłaca impaktów.


Wydaje mi się, że nie masz racji. Miałem taką sytuacje, że na Wampira z Nightshroudem wjechał rydwan i wypłacał impakty. Jeśli masz gdzieś napisane, że impakty to bonus do sarży to prosiłbym o podanie strony ;) A teraz inne pytanko...jeśli mam Wampirka (z nightshroudem) na smoku i wjeżdza we mnie rydwan z herosem to co się dzieje ??
np... są losowane uderzenia z rydwanu i jak jedno trafi w Wampira to od razu są niwelowane inne ataki przez rydwan i cały model łącznie z bohaterem ma I 1 ?

Impakt jest efektem szarży - dział rydwany strona 63 w RB
Wyraźnie jest napisane, że szarżujący rydwan zadaje k6 lub k6+1 impaktów (tylko w szarży) więc to chyba wszystko wyjaśnia.
Obrazek

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Owszem ;) też tak myślałem, ale był spór o to. Widzisz z innymi broniami masz wyraźnie napisane, że dają "bonus" (np. Kopia +2 podczas szarży) Tu nie masz nic wymienione, że impakty to bonus do szarży tylko, że zadają k6 obrażeń. Ta zbroja niweluje bonusy wynikające z szarży, a nie sam atak...co o tym myślisz ?

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Powiedziałbym co o tym myślę, ale by mnie zbanowali :P Nightshroud powoduje, że masz sytuację jakby nie było szarży = nie ma impactów. W przypadku gościa na smoku impacty idą tylko w smoka więc nightshroud tu nie pomoże, w przypadku gościa w oddziale hity rozlosowane w bohatera są odrzucane. (polecam lekturę uściśleń sędziowskich)
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

eNJac
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: eNJac »

Zarówno impakty jak i atakowanie jako pierwszy jednostki szarżującej (oczywiście wyłączając ASF) to bonusy z szarży.
Dla ułatwienia sprawy sugerowałbym, żeby traktować daną walkę jakby toczyła się w 2 turze. (zdaje się, że takie rozumienie tej zbroi też pojawiło się gdzieś na tym forum, ale nie chce mi się szukać ;))

Heros nie otrzyma impaktów jeśli oczywiście będzie sobie biegał sam.
Jeśli się mylę to poprawcie mnie;) wkońcu człowiek całe życie się uczy, nie?

Moim zdaniem przedmiot jeden z lepszych u Vampirów (obok Hełmu). Dzięki niemu można zrobić walczącego Lorda, który praktycznie w pojedynkę daje radę z każdym unitem.

Pozdro

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

W opisie bretońskich palików od chłopów, które też niwelują bonusy z szarży, macie te bonusy wymienione. Są wśród nich impacty.

Zablokowany