VC vs Steam Tank ?

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5710
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: VC vs Steam Tank ?

Post autor: Furion »

Smiechu pisze: Jezeli nie ma Seala to biore metal i pozamiatane,
No właśnie nie do końca tak jest. Ta kuźnia musi Ci najpierw wejść - Imperialista ma zwykle 3 scrolle i 5+ kostek na rozproszenie. na 4 kościach 12+ wychodzi na jakieś 76% z tego co pamiętam, więc raz na bitwę Ci to nie wyjdzie. Oprócz tego musisz jeszcze sensownie kulnąć kostkami - akcje typu "4 hity, 2 zranienia - wow! weszła mi duża kuźnia!" widziałem, a nawet sam uświadczyłem.

Więc z tym metalem to wcale nie jest tak różowo ;)

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Musze kiedyś zagrać bez forbidena to wtedy będę mógł więcej pogawędzić w tym kierunku, bo masz troszke racji - teraz w sobote grałem z imperialistą i wcale nie było tak lekko - chociaż powinno.
Jedyne co udało sie wyszarpać to remis i to też po konkretnym farcie, gdyż tyle co miałem pał na Look out to przechodzi ludzkie pojęcie. A kuźnia jak to kuźnia - raz wchodzi raz nie.

To tak samo jak z Infernalem - cieszysz sie że wszedł Ci na 15+, ale teraz żuć na tych kościach odpowiedni zarazem satysfakcjonujący wynik :)

Pozdro.

Radtrak VC
Plewa
Posty: 9

Post autor: Radtrak VC »

moim zdaniem szarża Blood knighstów
siła 7(z lancami)
13 ataków bo Frenzy(o ile dobrze pamiętam że Frenzy daje +1 atak,ale moge sie mylić)
ranie 7-8
ochroni sie przed 3-4 i powinno być dobże:)
przez 2-3 tury

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Odkopując temat, przyznam że nadal walka ze Steam Tankiem sprawia mi trudność. Na początku łudziłem się, że mały wampir z metalem jest niepotrzebny ale tak naprawdę to jedyny sensowny straszak na tą jednostkę. Owszem, można to związać duchami czy wrightami przy odrobinie szczęścia ale w każdej bitwie z Imperium było tak, że taka walka trwała już do końca bitwy a więc i jego tank i moje eteryki były do końca wyłączone. To w sumie można przeboleć, tylko czy da się jakoś uchronić przed pierwszą szarżą gdzie tak naprawdę czy wjedzie w 40 ghuli czy 30 GG to wielkiego znaczenia nie ma, bo i to i to zmieli tak samo skutecznie. Przyznam, że wolę już walczyć z 30 spakowanymi chosenami niż przeciw temu cholerstwu, zwłaszcza że T10 trochę boli :)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Pit of shades i eteryki to dwie dobre kontry. Rzucanie wind of undeath przez całą bitwę daje sporo etryków na polu bitwy i może parę ran czołgowi wbije.

Metal nie jest za dobry.

Awatar użytkownika
Zielony
Kretozord
Posty: 1714
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Zielony »

Jest jeszcze slonce z Deatha
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

1 host zawsze był najlepszą kontrą na czołg.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

A nie można puścić wrightów, a potem jak czołg będzie zmiękczony dorzucić klocka ghuli. Dużo ataków to puści armory jakieś. I brzytwę można im dać to będzie mieć na 3+.

Awatar użytkownika
Lethorin
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lethorin »

Siemanko!

Jako imperialista dam wam jedną kwestię do zastanowienia - może się przydać w walce ze ST :lol2:

Teraz Steam Tank nie jest już maszyną wojenną tylko ma profil Rydwan. Tak więc np krzyk Banshee teoretycznie może coś niecoś dać (co prawda test przeciwko Ld 10 ale zawsze). A Banshee może krzyczeć w walce wręcz także strategia nawet niezła.

Napiszcie czy takie coś jest możliwe bo mogłem pomylić jakieś zasady.

PS. Nie ma co się załamywać, ST i tak został osłabiony w 8 ed (pomimo T10) bo wchodzą w niego wszystkie czary, a na 6-tki dostaje woundy od każdego placka w tej grze :wink:

PS II. Pozdrowienia od Imperium :mrgreen:

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Lethorin pisze:Siemanko!

Teraz Steam Tank nie jest już maszyną wojenną tylko ma profil Rydwan. Tak więc np krzyk Banshee teoretycznie może coś niecoś dać (co prawda test przeciwko Ld 10 ale zawsze). A Banshee może krzyczeć w walce wręcz także strategia nawet niezła.

Napiszcie czy takie coś jest możliwe bo mogłem pomylić jakieś zasady.

PS II. Pozdrowienia od Imperium :mrgreen:
Przyznam że nie pomyślałem o tym, ale jeśli Errata i Faq nic nie zmieniły to teoretycznie banshee może krzyczeć na czołg w tym momencie ;)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

ta weź deatha i rzuc w niego -3do LD :) i krzycz basią :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Lethorin
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lethorin »

a to dobre jest...

no, są sposoby na dużą stalową puszkę

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

jak się weźmie deatha, to w ST pójdzie słońce, a wrathy będą mogły się zająć czymś innym, zamiast marnować siły na czołg...

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

ta tylko słońce wbija 1W :) to nie pitka z shadowa :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

JarekK pisze:ta tylko słońce wbija 1W :) to nie pitka z shadowa :)
Masz jakiegoś specjalnego rulebooka?
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

a w jakims FaQ nie było takiego zapisku?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

A może najpierw sprawdź, a potem pisz?
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

ja ostatnio rozkręciłem w 1 turę. Miałem klepacza z mieczykiem +2A i red fury.

Używam na małym magii beasta i dodatkowo użyłem potion of strenght. Koleś miał sumując wszystko 9A S10 i za każdy wound dodatkowy atak (mina przeciwnika bezcenna) :) Tyle, że żeby grać na magii beast trzeba mieć dużo bohaterów, bo głównie na tym się to opiera. On sam zadał jakoś 7/8 ran i reszta z klocka dobiła czołg

ODPOWIEDZ