Mordheim

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Skavenblight pisze:Myślę, że w profilu Tomka powinna być opcja RSS ;)
Bardzo dobry pomysł, tym bardziej, że znowu wrzucam "niusa", a mianowicie:

Letters Of The Damned, numer 4

Do ściągnięcia tutaj: http://redclawgaming.com/cs/files/11/le ... y2776.aspx

Krótkie info:
Here we are folks, the last issue of Letters of the Damned for 2007. I've also created a "LOD LITE" file for those of you who do not own a Laser Printer, so it's a touch easier on the ink (not a lot smaller, however). In this giant 16MB file you'll find:

*A new DP that should've placed in the last Mordheim contest (if I do say so myself, anyways)
*A new Scenario
*The long-awaited and muchly anticipated Wizarding Warband
*The new and improved (can something be both NEW and IMPROVED? We think so) Rogues Gallery
*The next installment of the Dreaded Tales of Atar

So get to it people, this Ezine doesn't download itself! Be sure to get your submissions in; for those of you who have submitted material already, don't fret; we go over EVERY email and look at all the material!

Thanks, have a Merry Christmas, and all the best to you and yours in the new year!
Tom "Brahm Tazoul" Bell, Sage in chief
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Guras
Plewa
Posty: 6

Post autor: Guras »

Ma ktoś może ciekawy pomysł na zrobienie armatki do piratów ?

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Swivel gun? Już gdzieś ten temat był... większość ludzi widzi go jako małą armatkę, albo falkonet trzymany w łapce, tak jak u ogrzych Leadbelcher`ów. Dla mnie jak nazwa wskazuje to po prostu działko obrotowe i powinno przypominać miniguna, czyli ni mniej ni więcej powtarzalny muszkiet z pudła outriders`ów których jest w nim na kopy. Nie mam pewności, ale może w zwykłym pudełku imperialnych muszkieterów też się przewija pojedynczy, ale co do tego musiałbyś się upewnić. Jest o tyle fajny, że pasuje klimatem, wielkością do figurki, nazwą, no i masz pod niego od razu łapki ;)

400totochtin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: 400totochtin »

Może bardziej coś w stylu Ratlinga? :>

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Wydaje mi się, że swivel gun, a działko obrotowe, to absolutnie różne rzeczy... Kiedyś spotkałem się z tłumaczeniem, a brzmiało ono: hakownica (nomen omen).

W każdym razie: http://en.wikipedia.org/wiki/Swivel_gun

Ja bym stawiał na coś w stylu wymienionych przez Ushabtiego ogrzych Leadbelcher'ów.

A jeżeli chcesz koniecznie działko obrotowe, to jest rzeczywiście w pudełku handgunnerów; do kupienia w bitspudle za 4 zł.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Guras
Plewa
Posty: 6

Post autor: Guras »

Chodzi mi o taka armatę jak mają Leadbelchers tylko stosunkowo mniejszą. Taką żeby ją człowiek mógł unieść.Chciałem żeby mi ktoś pomógł wymyśleć z czego to zrobić bo ja nie kojarzę takiego bitsa.

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

No patrz... dopiero teraz uświadomiłeś mi, że w nazwie chodziło raczej o ruchomość podstawy niż samych luf ;) To zupełnie zmienia postać rzeczy... Nie zmienia jednak faktu, że taki minigun nadal mi się podoba jako rozwiązanie.
Chciałem żeby mi ktoś pomógł wymyśleć z czego to zrobić bo ja nie kojarzę takiego bitsa.
Małe, mosiężne armatki ze sklepów z pamiątkami. Na jarmarkach okolicznościowych jest tego zawsze aż nadto.

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

A ja mam inny pomysł:
W boxie pistoliersów jest takie coś(pistolet)- bardzo krótki, ale za to szeroki. Jakby go przedłużyć do byłby idealny moim zdaniem.

http://uk.games-workshop.com/empire/min ... allery/18/
Na dolnym zdjęciu trzyma to śrokowy outrider.
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Na dolnym zdjęciu trzyma to śrokowy outrider.
Myślę, że to chyba właśnie o coś takiego chodzi i nawet nie trzeba tego wydłużać... jak dla mnie git.

Ze swojej strony prosiłbym o opinie na temat "autorskiego" najmity pod orki: Dziki ork

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Barwy wojenne zmienił bym tego Lucky Charma na coś w rodzaju batllowego Warda na 6+. Dodaj możliwość jazdy na dziku bojowym wtedy będzie fajniejszy. może WS i S +1 ale za to droższy do wynajęcia i utrzymania i o więcej zwiększający rating. Puki co jest przeciętny, wyważony ale ciągle przeciętny, w sensie że można go zastąpić Orc Boyem, ale lepsze by było gdyby chłopaka opłacało się wynająć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Guras pisze:Ma ktoś może ciekawy pomysł na zrobienie armatki do piratów ?
Na swivel guna polecam : http://arch.navalis.pl/product_info.php ... rers_id/11

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Barwy wojenne zmienił bym tego Lucky Charma na coś w rodzaju batllowego Warda na 6+.
No właśnie tego nie chcę... Nigdzie w Mordheim nie ma czegoś aż tak silnego (pomijając błogosławieństwo u bretki, ale to i tak mocno nieoficjalne i tylko przed strzelaniem). Koleś miałby niemodyfikowalny (i to najbardziej boli!) pancerz jak w lekkiej zbroi (20gc!), mimo że nie ma na sobie ani grama z niej.
Dodaj możliwość jazdy na dziku bojowym wtedy będzie fajniejszy.
Ale wtedy to już chyba drugi najemnik, czy jak? Bo jakoś nie widzę tego w kosztach by mieć opcję dokupowania czegoś dla najemnika poza wymienionymi drugami. Ale faktycznie pomysł z dzikiem mi się podoba, chociaż będzie wersją samobójczą.
może WS i S +1 ale za to droższy do wynajęcia i utrzymania i o więcej zwiększający rating. Puki co jest przeciętny, wyważony ale ciągle przeciętny, w sensie że można go zastąpić Orc Boyem, ale lepsze by było gdyby chłopaka opłacało się wynająć.
Chciałem, ale wtedy byłby za powerowaty chyba. Jakby nie patrzeć wywala 3 ataki (frenzy), a przy rozwinięciach na atak po prostu wymiata. On ma być głównie dla kolorytu, nie dla wygrzewu. Skoro się póki co nie opłaca to co? Zmniejszyć mu koszt?

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Z dzikiem może być podobnie jak z Freelancerem, kupujesz albo na piechotę, albo konnego. Z tym, że faktycznie chłopak złapie niezłego powera. Ale wówczas mógłby kosztować 50, zamiast 25 tak jak teraz.
Faktycznie zapomniałem o tych 3 atakach, to może puki co zmniejszyć koszt do np 22 gc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Witch Hunterzy, Undeadzi i psychodeliczna atmosfera strachu i szaleństwa - po prostu skojarzyło mi się z Mordheim :twisted: :

http://www.youtube.com/watch?v=tN2pM0Mh4Z4
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Inkq
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: =][=Legion=][=

Post autor: Inkq »

True. 8) Podobne klimaty 8)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Jak tu nie kochać Roberta?
Faktycznie teledysk w klimatach Mordheim :)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Patrząc na borderprincowy konkurs "Playmini of the Month" zaczęłam się zastanawiać nad jedną rzeczą - czy nie dałoby się tutaj, na naszym skromnym podforum, zrobić mordheimowej wersji tego konkursu. Tematy miesiąca na Playmini battlowym często nie pasują do realiów Mordheim, a motywacja do robienia band wszystkim by się przydała :) A to jest głównym celem PMotM przecież...

Co Wy na to?

Mroczny Pomiot
Pseudoklimaciarz
Posty: 22
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mroczny Pomiot »

FAjnie by było tylko nie umiem wciskać zdjęć bezpośrednio tak żeby w poście było widać;/

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

[img]adres%20zdjęcia[/img] ;)

Uważam, że ma to sporo sensu i podobne szanse powodzenia, mimo że graczy mniej, bo Playmini w wersji WFB to często cały oddział, a tu będziemy cisnąć jedną figurkę na miesiąc - to chyba każdy, kto składa bandę, zdąży zrobić...

Awatar użytkownika
PoNuRy
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: StrefA Nowa Sól

Post autor: PoNuRy »

w sumie jestem za, tylko ze krótko by trwał ten konkurs:P bo jednak w bandzie za duzo tych figsów sie nie ma :P no to co Skavenblight wpadłąs na ten pomysł :D wiec wymyslaj pierwszy temat:P

ODPOWIEDZ