Mordheim

ODPOWIEDZ

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

No niestety te już znam i uważam, że marienburski wózeczek kupca wymiata :)
Ale o samym Mordheim na razie żadnych przecieków rozumiem?

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

:shock: :shock: :shock:

Aż nie mogłem uwierzyć, ale wszystko się zgadza!

Powyższą grafikę znalazłem co prawda na jakiejś innej stronie, w oderwaniu od kontekstu i nie ma jej w "concept art'ach" na stronie Warhammera Online, ale to jeszcze absolutnie nie przekreśla sprawy, bo mogła np. zostać opublikowana gdzie indziej.

Zainspirowany tą ciekawostką, przeprowadziłem drobne, goglowe, poszukiwania i znalazłem wywiad z jednym z producentów WO:

http://www.incgamers.com/2/article/6114.html

na uwagę zasługuje konkretnie ten fragment:
Are there plans to expand upon the areas currently available in Warhammer Online? What regions, if any, are being looked at next? Are areas such as Mordheim being considered for inclusion?

Matt

Absolutely. We are developing a good solid set of tools right now, which will also let us easily add new content at a later date. That said we’re already committed to creating a huge area of the Warhammer World so I want to get that finished and get people playing the game before promising any specific extras.

Also we’ve been very careful about the setting of our game world and the timeline. This means that you won’t be able to explore Mordheim as the destruction of that city happened over 500 years ago. However there’s nothing stopping us from creating a similar situation and giving the players a chance to explore.

Mind you Rick and Robin did seem a little nervous when I asked about hitting Altdorf with a comet so maybe not.
Przypomniało mi się również, że w jednym z trailerów, w którym na początku ukazana była mapa Starego Świata (sporządzona do WO, a nie skan z Rulebooka WFB), a na niej m.in. Mordheim... niby drobiazg, a jednak kolejna poszlaka.

Można chyba zatem postawić śmiałą tezę, że Mordheim w WO nie zostanie zapomniane (nawet jeżeli pojawi się w innej, zmodyfikowanej postaci, dostosowanej do "realiów historycznych" ;)); zresztą zdziwiłbym się, gdyby było zapomniane - to IMO dobry materiał do MMORPGa ;).

EDIT: Te concept arty ze strony WO ( http://www.warhammeronline.com/english/ ... onceptArt/ )są niesamowite i całkiem sporo tu również szkiców budynków na miarę Mordheim... aha, znalazłem też grafikę wrzuconą przeze mnie parę postów wyżej - więc jednak jest na stronie, a że jest to ewidentnie Mordheim, to możemy mieć nadzieję ("hope is the first step to disappointment!") ;)
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Może Talabecheim (czy jak się to pisze)? Miasto wybudowano na kraterze po komecie i jego symbolem jest kometa o dwóch warkoczach.
A artworki od dłuższego czasu przeglądam jako natchnienie do makiet, ale niestety mają niezły wygar i pojedyncze fragmenty nawet nadają się jedynie od razu na całe stoły bardzo często... niemniej warto je sobie oblookać przed zabraniem się za klecenie ruinek ;)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ushabti pisze:Może Talabecheim (czy jak się to pisze)?
Talabheim.

Osobiście nie widzę siebie grającej w MMORPGa, jakiegokolwiek - minęły już złote czasy, kiedy nie było nic poważniejszego do roboty ;) Jednak, jeśli Mordheim zostanie włączone do WO... i zrobione porządnie... czy już widzicie te tłumy nowych graczy? ;)

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

<sarkazm mode on>
Taaaaaak :wink:


<sarkazm mode off>

:wink:
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Motyl pisze:<sarkazm mode on>
Taaaaaak :wink:


<sarkazm mode off>

:wink:
Trochę nadziei nie zaszkodzi największemu pesymiście ;)

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Pesymistą nie jestem, oj nie, zaufaj mi :)
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

No, oczywiście do Mordheim mogłoby to przekonać przede wszystkim graczy bitewniaków; jeśli ktoś gra tylko na kompie, to wątpię, by nagle przekonał się dzięki grze do figurek, w dodatku Mordheim. Ale kto wie ;)

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Z racji, że pewnie nie wszyscy zaglądają do serwisu Poltergeist, pozwolę sobie na małą autoreklamę i zaproszę do lektury mojego artykułu pt. "Prawie jak RPG" (rzecz jasna dotyczy Mordheim) ;):

http://bitewniaki.polter.pl/Prawie-jak-RPG-c15703
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Kapitan Hak pisze:Z racji, że pewnie nie wszyscy zaglądają do serwisu Poltergeist, pozwolę sobie na małą autoreklamę i zaproszę do lektury mojego artykułu pt. "Prawie jak RPG" (rzecz jasna dotyczy Mordheim) ;):

http://bitewniaki.polter.pl/Prawie-jak-RPG-c15703
A ja dodam jeszcze, że tym artykułem Hak zwyciężył konkurs na artykuł ;)

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

O tym już wrodzona skromność nakazała mi nie wspominać w powyższym poście ;)!
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Kapitan Hak pisze:O tym już wrodzona skromność nakazała mi nie wspominać w powyższym poście ;)!
Wrodzona co? Przyznam, że o czymś takim jeszcze u Ciebie nie słyszałam ;)

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Artykuł trafi także do zina, prawda? ;)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ushabti pisze:Artykuł trafi także do zina, prawda? ;)
Jak Polter się zgodzi.

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Na SG ukazała się errata do Epica, jeszcze wcześniej do Blood Bowla, może Mordheim w końcu się doczeka...

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Telchar pisze:Na SG ukazała się errata do Epica, jeszcze wcześniej do Blood Bowla, może Mordheim w końcu się doczeka...
Czekamy... mam nadzieję, że się doczekamy.

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Telchar pisze:Na SG ukazała się errata do Epica, jeszcze wcześniej do Blood Bowla
Do Necromundy i BFG też niedawno były, więc z długo nieaktualizowanych systemów został już chyba tylko Mordheim...

Póki co nic jednak na nadejście erraty nie wskazuje; cisza w eterze trwa od ok. 2006 r. kiedy teoretycznie był termin jej wydania ;).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ