Warheim - Fantasy Skirmish - WIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Re: Warheim - Fantasy Skirmish - WIP

Post autor: quidamcorvus »

Wszystkie 5tki są najnowsze. Litery a i b roznia sie okładkami. A wersja c czcionką nagłówków.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dziś ma dla was wpis poświęcony pierwszemu z bóstw ludzi Starego Świata. Jeśli ciekawi jesteście informacji na temat Sigmara Młotodzierżcy, to zapraszam na BLOGA.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Sister_of_Mercy pisze:Witajcie,

Ten temat miałam poruszyć mniej więcej pół roku temu, ale niestety obowiązki zawodowe pozwoliły mi zająć się magią w Warheim FS dopiero teraz.

Może nie magią w całości, a właściwie zaklęciami.

QC jakiś czas temu zlecił mi przeredagowanie zaklęć poszczególnych Kolegiów Magii i Dziedzin oraz lepsze zbalansowanie ich względem siebie. Przy okazji uzgodniliśmy, kierując się waszymi uwagami, że zaklęcia zostaną nieco osłabione, między innymi usunięta została spora część najpotężniejszych czarów ofensywnych, a magiczne pociski wykorzystujące 3" wzorniki nie będą już zadawały K3 trafień. Przy okazji pojawiło się więcej zaklęć typu klątwa, a zaklęcia wspomagające zyskały nieco mocy.

Jako pierwsze na warsztat wzięłam zaklęcia Imperialnych Kolegiów Magii oraz Magii Lodu do których dostęp mają Magistrowie Magii i czarownicy służący w szeregach kompanii Ludzi.

- Kolegium Bestii
- Kolegium Cienia
- Kolegium Metalu
- Kolegium Niebios
- Kolegium Ognia
- Kolegium Śmierci
- Kolegium Światła
- Kolegium Życia
- Magia Lodu

Jak zauważycie część zaklęć jest wspólna, choć różnią się detalami, są to magiczne pociski występujące jako pozycja 5 i 9, zaklęcie ofensywne pod 8, czar umożliwiający LOT pod 4, klątwy pod 7 oraz magiczny pancerz pod 10 i magiczny oręż pod 11. Pozostała zaklęcia są unikalne dla poszczególnych Kolegiów Magii.

Zaklęcia z pozostałych Dziedzin Magii opublikuję w najbliższych tygodniach.

Jako, że jest to wersja wstępna liczę na wasze uwagi. Cóż, jeśli ich nie będzie zaklęcia ukażą się w kolejnej edycji w zaprezentowanym poniżej kształcie.



Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Sister of Mercy pisze:QC wraz z Myszorem na łamach Azylium przedyskutowali kilka kwestii dotyczących mechaniki Warheim FS i do podręcznika wprowadzono kilka zmian.

TUTAJ znajdziecie link do erraty, plik w formacie pdf zawiera siedem stron na których wprowadzono zmiany, jeśli chcecie wiedzieć co konkretnie się zmieniło odwiedźcie odpowiedni wątek na Azylium.

Przy okazji zaktualizowany został plik z pomocą dla gracza, który tradycyjnie dostępny jest także w wersji bez tła.


Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Początek tygodnia, pora więc na wpis przybliżający historię uniwersum Warhammera. Dziś kolejny post z serii 'Panteon bogów Starego Świata', tym razem poświęcony Shallyi, bogini leczenia i miłosierdzia.


Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

W tym tygodniu niewiele czasu mogłem poświęcić na hobby, za to Sister of Mercy stanęła na wysokości zadania. Na blogu możecie zapoznać się z przeredagowanymi zaklęciami do Warheim Fantasy Skirmish.
Sister_of_Mercy pisze:Ostatnie tygodnie poświęciłam na przeredagowanie zaklęć poszczególnych Kolegiów Magii i Dziedzin oraz lepsze zbalansowanie ich względem siebie. Przy okazji uzgodniliśmy, kierując się waszymi uwagami, że zaklęcia zostaną nieco osłabione, między innymi usunięta została spora część najpotężniejszych czarów ofensywnych, a magiczne pociski wykorzystujące 3" wzorniki nie będą już zadawały K3 trafień. Przy okazji pojawiło się więcej zaklęć typu klątwa, a zaklęcia wspomagające zyskały nieco mocy.

Jak zauważycie część zaklęć jest wspólna, choć różnią się detalami, są to magiczne pociski występujące jako pozycja 5 i 9, zaklęcie ofensywne pod 8, czar umożliwiający LOT pod 4, klątwy pod 7 oraz magiczny pancerz pod 10 i magiczny oręż pod 11. Pozostała zaklęcia są unikalne dla poszczególnych Dziedzin Magii.

Jako, że jest to wersja wstępna liczę na wasze uwagi. Cóż, jeśli ich nie będzie zaklęcia ukażą się w kolejnej edycji w zaprezentowanym poniżej kształcie.

ONLINE

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Jak co tydzień, w poniedziałek, polecam wpis przybliżający historię uniwersum Warhammera Fantasy. Tym razem opublikowałem kilka informacji na temat Ranalda, patrona złodziei i oszustów. To ostatnie bóstwo rodziny południowej.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Poniedziałek, więc pora na kolejny fluffowy wpis. Dziś Taal i Rhya, czyli kolejne bóstwa uniwersum Warhammera Fantasy.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Poniedziałek, czyli trochę historii świata Warhammera. Czas na kolejny wpis z serii 'panteon bogów Starego Świata'. Dziś kolejne bóstwo rodziny północnej - Ulryk, bóg bitwy, wilków i zimy.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Dzisiaj ma dla was trzy odnośniki.

Pierwszy prowadzi do #159 wydania Zebranych z tygodnia, czyli galerii, nowości, poradników oraz recenzji i ciekawostek związanych głównie z uniwersum Warhammera, choć nie tylko...

Drugi wpis to cotygodniowa porcja informacja na temat bóstw Starego Świata. W tym tygodniu bohaterem postu jest Mannan, bóg mórz.

I ostatni post opublikowany w marcu na blogu, to podsumowanie miesiąca. Sprawdźcie, czy nie przegapiliście jakiegoś wpisu.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Pozwolę sobie opublikować kilka odnośników.

Po pierwsze kwestia modyfikacji zasad:
quidamcorvus pisze:Dwie propozycje do dyskusji:

1. Pierwsza to zwiększenie efektywności broni odłamkowej. Co sądzicie o dodaniu dla garłacza i falkonetu cechy oręża druzgoczący?
To jedne z droższych broni w grze o niestety znikomej skuteczności działania.

2. Druga propozycja to z kolei osłabienie broni z cechą oręża wielokrotny strzał. Mianowicie z wielokrotnego strzału można by skorzystać tylko wtedy, gdy model nie poruszył się z fazie ruchu. Widzicie potrzebę takiej modyfikacji?
Po drugie na blogu dostępne jest #160 wydanie zebranych z tygodnia.

Oraz wpis poświęcony Ursunowi, Ojcu Praniedźwiedziowi.

Opublikowałem też zdjęcia pomalowanych Barykad.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Na blogu jest już dostępne #161 wydanie Zebranych z tygodnia.

Przy okazji polecam także lekturę wpisu poświęconego Dawnej Wierze oraz obejrzenie zdjęć Saramonde i Kyli, które w trakcie rozgrywek w Warheim FS będą występowały jako najemne ostrza.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Poniedziałek, więc czas na kilka informacji z uniwersum WH. Dziś Grimnir Nieustraszony, krasnoludzki Przodek Pogromców.

A wczoraj na blogu pojawiło się #162 zestawienie Zebranych z tygodnia.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Na blogu opublikowałem podsumowanie miesiąca. Państwo-draństwo sobie sprawdzi przed majówką czy czegoś nie pominęło.

Jak zwykle polubienia oraz wszelkie komentarze po wpisami i udostępnienia bardzo mile widziane!

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

niestety kiedy chciałem pobrać podręcznik pokazuje, że link wygasł na dropbox-sie

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Odświeżyłem linki :)

ODPOWIEDZ