Beast Hunter - wątpliwości w tłumaczeniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Beast Hunter - wątpliwości w tłumaczeniu

Post autor: Cormagh »

1. Chcę zatrudnić w swojej bandzie Łowcę Bestii. W polskich zasadach jest napisane, że przeciw Beastmanom walczy za darmo, natomiast wersja angielska podaje "...will fight for no upkeep...", co oznaczałoby raczej, że początkowy koszt wynajęcia i tak trzeba opłacić.
Czy ktoś mądry mógłby mnie oświecić?
2. Czy najemne ostrza są liczone do maksymalnego limitu bandy, czy limit ich nie dotyczy?
Z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

1. Ciekawa nieścisłość w tłumaczeniu. Prawdę mówiąc, nie mam pojęcia jak na to pytanie odpowiedzieć bo z racji nieposiadania angielskich zasad do tego akurat najemnika, znam tylko polskie.
Oczywiście pierwszym źródłem są zasady angielskie, więc wychodziłoby na to, że koszt początkowy trzeba zapłacić i tak. Dzięki że zauważyłeś :)

2. Nie, limit ich nie dotyczy.

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Cormagh pisze:1. Chcę zatrudnić w swojej bandzie Łowcę Bestii. W polskich zasadach jest napisane, że przeciw Beastmanom walczy za darmo, natomiast wersja angielska podaje "...will fight for no upkeep...", co oznaczałoby raczej, że początkowy koszt wynajęcia i tak trzeba opłacić.
Czy ktoś mądry mógłby mnie oświecić?
2. Czy najemne ostrza są liczone do maksymalnego limitu bandy, czy limit ich nie dotyczy?
Z góry dziękuję za pomoc
1. Gdy walczysz przeciwko Bestiom nie musisz płacić upkeep'u. W polskim tłumaczeniu jest błąd, a raczej nieścisłość.
2. Nie są i nie dotyczy.
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

ODPOWIEDZ