Bandy w Mordheimie

ODPOWIEDZ
Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Bandy w Mordheimie

Post autor: Piotr3K »

Może ktoś napisać jakie są poszczególne bandy i czym się charakteryzują itp?
Bo widziałem na stronie http://www.groan.republika.pl/ ale nie wiem czy to dobre źródło..

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

O człowieku... chcesz wypracowania na 10 stron? :shock:
Stronie Groana nie wierz - to co tam jest, jest jeszcze sprzed uderzenia komety w Mordheim ;) Tam są chyba tylko bandy z Rulebooka...
Ok, oto spis band oficjalnych [ściągnięty z regulaminu turnieju na Dragonie, bo mi się nie chciało ręcznie pisać], czyli bandy z RB + z Annuala + z Empire in Flames.

* Mercenaries:

- Reiklanders z Mordheim Rulebook

- Middenheimers z Mordheim Rulebook

- Marienburgers z Mordheim Rulebook

* Cult of the Possessed z Mordheim Rulebook
* Witch Hunters z Mordheim Rulebook
* The Sisters of Sigmar z Mordheim Rulebook
* The Undead z Mordheim Rulebook
* Skaven Clan Eshin z Mordheim Rulebook
* Orc & Goblins z 2002 Annual
* Dwarf Treasure Hunters z 2002 Annual
* Ostlanders z 2002 Annual
* Averlanders z 2002 Annual
* Kislevites z 2002 Annual
* Beastmen Raiders z Empire In Flames
* Carnival of Chaos z Empire In Flames

Jeśli chcesz wiedzieć, która jest najlepsza, mnie nie pytaj, bo jestem stronnicza.
Ale wiedz, że nawet Chuck Norris boi się Averlandu ;)

Awatar użytkownika
kenny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: kenny »

Nie wiem czy to ważne, ale jest jeszcze wiele band ze strony SG. I właśnie nie wiem jak je traktować. Na przykład piraci maja normalnie arta na SG. To jes banda oficjalna czy nieoficjalna?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

kenny pisze:Nie wiem czy to ważne, ale jest jeszcze wiele band ze strony SG. I właśnie nie wiem jak je traktować. Na przykład piraci maja normalnie arta na SG. To jes banda oficjalna czy nieoficjalna?
Oficjalne są te, które wymieniłam.

Ogólnie zasada jest taka, że wszystkie settingi są nieoficjalne, a więc i bandy z nich też. Z tego powodu odpadają Amazonki, DE, lizaki i insze tałatajstwo z Lustrii, Khemri, Karak Azgal itd. Wyjątkiem jest Empire in Flames - setting jest co prawda nieoficjalny, ale bandy z niego owszem, tak samo jak przedmioty do tych band [wózek do Karnawału], jak i zasady do przedmiotów [zasady do wózków].

Piraci są w ogóle eksperymentalni chyba, podobnie jak ogry itd.

Jest jeszcze jedna banda, która była oficjalna, ale potem przestała być, i są to Shadow Warriors.
A więc w Mordheim elfów nie uświadczysz poza hired swordami :) i całe szczęście! :D

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

powiedzmy nie spiczastouchym brzydalom? (;

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Elfy są ZŁE.
Wszelkie bezczeszczenie ich - mile widziane.
A żebyście widzieli, co zrobiłam z koników do WE :twisted:

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Serwus.

IMO najbardziej *turniejowe* są VC ! Po prostu przesada :D Wilki do szybkiego zabijania mięsa, zombiaki do blokowania i Vampir do zabijania!
Bardzo fajna banda na turniej.

Trochę banda VC traci w kampaniach (mało kto może zdobywać doświadczenie), ale i tak jest to moja ulubiona banda :D

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kenny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: kenny »

Nie wiem czy są eksperymantali, ale na SG można znaleść wszystko co potzrebne do grania nimi. O ograch w ogóle nie słyszałem, am ktos ajkieś statystyki?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Borysss pisze:Serwus.

IMO najbardziej *turniejowe* są VC ! Po prostu przesada :D Wilki do szybkiego zabijania mięsa, zombiaki do blokowania i Vampir do zabijania!
Bardzo fajna banda na turniej.

Trochę banda VC traci w kampaniach (mało kto może zdobywać doświadczenie), ale i tak jest to moja ulubiona banda :D

Pozdrawiam.
Mówisz, że ciężko z expem? A widziałeś kiedyś Karnawał Chaosu?
[u mnie nie ma ANI JEDNEGO henchmana, który zyskiwałby expa :D]

VC wcale nie są takie pakerne. IMHO to najbardziej "skrzywdzona" przez twórców gry banda.

- wampir - owszem, pakerny, ale jest SAM jeden. Wystarczą ze dwa silne krasie i wampirek schodzi. A potem lipa. Pomijając, że ma najdroższego wodza, moim zdaniem cena mimo wszystkich umiejętności niewspółmierna. Wampir jest przereklamowany. Owszem, bardzo dobra jednostka, ale mając jednego takiego, cudów nie zdziałasz...
- nekros nie jest najgorszy, to fakt. Ale nie ukrywajmy, że z magią się trupkom nie poszczęściło :/ trudność zaklęć jest niefajna.
- dregi to już porażka :( mają staty jak normalne młodziki kosztujące 15gc, a same kosztują 20gc. Dodatkowe 5, jak mniemam, za garby ;)
- wilki - WS3 i T3, a cena 50gc :( nijak się mają do wardogów witch hunterów, które są skuteczniejsze i kilka razy tańsze. Co z tego, że są szybkie, jak nie mogą biegać? Podobnie zombie. May not run.
-Banda raczej do hth, dreg Ci nie postrzela.

+Ghule są bardzo fajne, to trzeba przyznać. Rzadko zdarzają się tak mocni henchmeni.
+Zombiaki jako mięcho zwykle się sprawdzają.

-Do minusów dochodzi mały wybór wśród hired swordów.
Oczywiście undeadami możesz zrobić sieczkę i sraczkę wśród band z niskim Ld - np. skavenów.
Undeadami da się oczywiście wygrywać, jak wszystkim ;) są świetną bandą - jakiś czas temu pomalowałam je wszystkie i stoją sobie, czekając na polakierowanie. Bardzo ich lubię za klimat, i za potęgę, jaką jest sianie strachu. Nikogo nie chcę tutaj zniechęcać do grania trupkami, mówię tylko, że są specyficzni i trzeba się przyzwyczaić do gry nimi.

Kenny - ogry są jeszcze bardziej eksperymentalne, niż ci ze strony SG ;) Na mordheimer.com gdzieś powinny być.

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Przejrzałem wszystkie bandy i najbardziej podobają mi się:
-Karnawał Chaosu i Kult Opętanych.
Tylko nie wiem które bardziej.
Mógłby ktoś opisać czym się różnią w stylu gry, którzy w czym są lepsi itp itd??

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Już mi odpowiedzieli na innym forum te różnice między tymi bandami.
A o&g fajnie się gra w mordheimie?
Jaki styl gry mają? Walke wręcz czy strzelanie?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

O&G to fajna banda. Ma mnóstwo możliwości. Możesz złożyć rozpiskę na milion sposobów, a i tak nie odkryjesz wszystkich :) Zalety to: liczność, możliwość wynajmowania najemników [tego w Karnawale nie zobaczysz! :)], no i troll. Magię też mają bardzo dobrą. Jeśli chodzi o O&G, to jednak nimi nie grałam - ostatnio PRZECIW nim grałam na WM2006, wtedy zremisowałam [Occupy], ale to ze względu, że grałam z przeciwnikiem, który nauczył mnie w ogóle w Mordheim grać i nasze potyczki od długiego czasu przypominają szachy ;)

Strzelać orkami możesz. Są w tym nieźli. Nawet nędzne gobliny czasem coś ustrzelą. Mój przeciwnik z WM miał akurat rozpiskę z trollem. Troll to mocny koleś - siła5, może rzygać, regeneruje woundy i nie może zginąć po bitwie. Z tego względu warto go kupić prędzej czy później [lepiej prędzej], bo nie przyniesie strat.

Minusem bandy orków jest animozja ;) strasznie fajne rzeczy z niej wychodzą. Kiedyś gobos zaatakował gladiatora i go zdjął :D ale czasem są też rzeczy przydatne. Nie ma róży bez kolców. I tak O&G są świetni.

Orków można zrobić dobrymi w praktycznie wszystkim. Masz mnóstwo możliwości. Dobra, mocna banda.

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Aha
No nie wiem już wogóle jaką bande zacząć składać..
Wiele mi się bardzo podoba.. :roll:
Orki, Skaveny, Karnawał, Marienburg..

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Piotr3K pisze:Aha
No nie wiem już wogóle jaką bande zacząć składać..
Wiele mi się bardzo podoba.. :roll:
Orki, Skaveny, Karnawał, Marienburg..
A masz jakieś figurki w domu, pasujące do którejś? Wybierz na początek tę bandę.

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Mam orki i gobliny, bo to moja armia w Warhammerze.
Może i dobry pomysł żeby najpierw pograć tym i najwyżej zmienić :D
A skąd można kupić jakieś modele (orki, gobliny, skaveny i inne) metalowe, ale nie GW, może być jakiś internetowy sklep?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Allegro.

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Skavenblight pisze:Allegro.
Heh.. no tak, patrzałem już tam :D
A pytanie jeszcze jedno:
-czy bosowi orków lepiej dać broń dwuręczną czy dwie bronie? (jeśli dwie to jakie?)
Bo mam akurat bosa do sklejenia i chce go do Mordheima zrobić i nie wiem jak lepiej

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Póki nie ma erraty i kar do walki dwiema brońmi, to daj mu dwie bronie.
Jeśli dostanie skilla "strongman", to możesz mu dać dwuręczną. Ale bez tego atakuje ostatni...

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

A jakie bronie najlepiej?
Topór i miecz? Czy topór i sztylet? czy jak?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Sztylet jest darmowy [pierwszy], ale nie zadaje krytyków i dodaje +1 do save'a przeciwnikowi.
Mieczem możesz parować.
Topór daje -1 do save'a przeciwnikowi.
Inna sprawa, że za topór i sztylet zapłacisz 5gc, a za miecz i topór 15.

ODPOWIEDZ