Bandy w Mordheimie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bandy w Mordheimie

Post autor: Skavenblight »

Lustria jest zbalansowana wewnętrznie, jak każdy dobry setting ;)
Natomiast z tym, jak się ma do band z podstawki, jest już nieco gorzej...
Ale przecież chodzi o dobrą zabawę, więc jeśli przeciwnikowi to nie przeszkadza, to czemu nie ;)
Moja pierwsza bitwa to były moje dwarfy z Gotrekiem i Felixem przeciwko lizakom z Lustrii :lol:

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

A tak apropo tych norsów to ile im potrzeba doświadczenia na rozwinięcie ? Bo w rullebooku pisze że pisze w listach band a na stronie nie mogę znaleźć :(

Awatar użytkownika
Chmura
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Chmura »

W listach band masz podane z jaka iloscia expa zaczynaja. Natomiast kiedy bedzie kolejny lvl jest na karcie bandy ( rooster sheet ). To sa takie kwadraciki :) gdzie zaznaczasz aktualna ilosc expa, przy pogrubionych jest lvl.

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

Witam chciałbym się zapytać jak w końcu jest z bandą shadow warriorów?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Była oficjalna, ale potem przestała być :)

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

a możne wszystko co do niej potrzebne znaleźć gdzieś w sieci? jest jakaś przegięta że została wycofana czy co?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Szrederator pisze:a możne wszystko co do niej potrzebne znaleźć gdzieś w sieci? jest jakaś przegięta że została wycofana czy co?
Banda jest w polskiej wersji :arrow: podręcznika.

A od siebie dodam, olej Mordheim, zagraj w Warheima ;)

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

Mam takie pytanie: jaka jest podstawka pod np. konia, pieska?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Szrederator pisze:Mam takie pytanie: jaka jest podstawka pod np. konia, pieska?
Koń umieszczony jest na podstawce kawaleryjskiej 25x50 mm. Psy 'zwykłe' umieszczone są na podstawce 20x20 mm, a psy zwierzoludzi na podstawce kawaleryjskiej 25x50 mm.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

a możne wszystko co do niej potrzebne znaleźć gdzieś w sieci? jest jakaś przegięta że została wycofana czy co?
Nie wiem, czy bardziej chodziło o klimat czy przegięcie, pewnie jedno i drugie po trochu.
Zasady ciągle są gdzieś na sieci, chociażby TU (oryginał).
quidamcorvus pisze: A od siebie dodam, olej Mordheim, zagraj w Warheima ;)
Sio mi z tą agitacją! ;)

BaQ
Warzywo
Posty: 12
Lokalizacja: Nowy Sącz/Bakubakowo

Post autor: BaQ »

Witam
chciałem zacząć grać w mordheima ... wybór bandy padł na wysokie elfy i mam pare pytań odnośnie tej bandy :
- dużo osób nimi gra?
-nie są jakąś przegiętą ekipą ?
-ile trzeba wydać mniej więcej kasy na zrobienie bandy i jakie figurki <najlepiej z gw>nadają się do skonwertowania na bande wysokich elfów do mordheima ??

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

1. Mało osób. Głównie dlatego, że to nieoficjalna banda
2. Są przegięte :) Dletego też jest nieoficjalna.
3. Jeżeli przeciwnik pozwoli ci zagrać tą bandą, to kup pudełko łuczników i włóczników HE i pokombinuj ze składaniem.

BaQ
Warzywo
Posty: 12
Lokalizacja: Nowy Sącz/Bakubakowo

Post autor: BaQ »

Przeciwnik napewno mi pozwoli bo to będę grał z kumplem i to będzie gra for fun ....A po za tym drużynę będę na klimat tworzył a nie żeby były jak najlepsze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Witam,

Chciałbym zacząć grać w Mordheima i mój wybór, a przynajmniej uwaga skupiła się na Krasnalach. Może ktoś powiedzieć mi o nich coś więcej (widziałem to co jest na stronie GW).

pozdro.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

solider4 pisze:Witam,

Chciałbym zacząć grać w Mordheima i mój wybór, a przynajmniej uwaga skupiła się na Krasnalach. Może ktoś powiedzieć mi o nich coś więcej (widziałem to co jest na stronie GW).

pozdro.
Zapraszam tutaj.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Niestety wyrzuca mnie z tej strony, a dokładniej to dostaję informację, że jestem nieznany i zbanowany (lub coś w tym stylu) :wink:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

solider4 pisze:Niestety wyrzuca mnie z tej strony, a dokładniej to dostaję informację, że jestem nieznany i zbanowany (lub coś w tym stylu) :wink:
Jeśli używasz FireFoxa lub Opery powinno nie być problemów. Gorzej jeśli używasz Chroma, serwer na którym umieszczone jest forum Najmita.net - serwis społeczności Mordheim nie współpracuje z tą przeglądarką.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Używam standardowej przeglądarki windows- explorer. Oj chyba mie przejrzę tej strony :(

Generalnie będę wdzięczny za informację na temat:

1. jak plasuje się ta armia na tle innych.
2. czy jest popularna.
3. i inne informacje przydatne dla początkującego gracza krasnali :)

Z góry dziękuję.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Tyko
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: syreni gród

Post autor: Tyko »

solider4 pisze:
Generalnie będę wdzięczny za informację na temat:

1. jak plasuje się ta armia na tle innych.
2. czy jest popularna.
3. i inne informacje przydatne dla początkującego gracza krasnali :)
1. W porownaniu do innych band krasnoludy sa bardzo wolne co boli w przypadku wielu scenariuszy. Niska inicjatywa nie sprzyja w wspinaniu sie po budynkach. Natomiast duzym plusem jest wysoka wytrzymalosc, twarda glowa i zwiekszenie zasiegu broni przez inzyniera.
2. Jesli chodzi o turnieje to za bardzo nie mam sie co wypowiadac, gralem raptem na dwoch i na obydwu byly krasnoludy (na jednym dwoch graczy na drugim nie pamietam - napewno jedne - moje :wink: )
3. Na poczatku wazne jest ustalic z czego chcesz zrobic sobie bande. Czy masz juz jakies figurki, czy moze chcesz zamawiac oryginalny gang z MO. Mozna zrobic tez niemal cala bande (bez zabojcow trolli i jakis najemnikow-jesli takowych bys chcial) z plastikowych krasnoludow z Battla.
Obrazek

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Figurek nie mam, bo narazie nie zdecydowałem się na konkretną bandę. Jestem klimaciarzem i nie chcę łączyć bandy z najemnikami, jedynie czysta krew, więc wsparcie innych ras odpada. :twisted:

Jeżeli chodzi o turnieje to nie jestem nimi zainteresowany, więc nie chcę somograja, tylko bandę, która będzie mogła sprostać innym. :wink:

A jak Ci szło na turniejach Karasiami?
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

ODPOWIEDZ