Bandy w Mordheimie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Re: Bandy w Mordheimie

Post autor: Korhil »

mam pytanie odnośnie band ogólnie - zauważyłem podział na bandy oficjalne i nieoficjalne. Skąd wzięły się bandy nieoficjalne i jak wygląda kwestia ich legalności - można nimi grać czy nie? do tego na przykład takie amazonki należą do nieoficjalnych band, a GW ma w ofercie ich figurki, do tego gdzie można zdobyć zasady do tych band?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Jeśli znajdziesz kogoś, kto chciałby zagrać z nieoficjalną bandą, to dlaczego nie...
Link do wszystkich (prawie) band:
http://tabletopgeeks.com/downloads/

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

dzięki za linka, ale czy to nie jest trochę bez sensu, że np. takie amazonki są nieoficjalne, a GW ma ich modele? jak wygląda sprawa turniejów i nieoficjalnych band, o ile są jakieś turnieje mordheima ;D?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Turnieje Mordheima - nie licz na to. W tym roku w Polsce jak będzie jeden, to już będzie sukces.
Było kilka lat kiedy turnieje się zdarzały 3-4 razy w roku (jak na Mordheim to świetny wynik) ale raczej minęły.

Owszem, trochę bez sensu ze strony GW, że wydali modele do band nieoficjalnych, a niektóre oficjalne całkiem pominęli ;)
Ale takie życie. Zdaje się, że z Amazonkami to głównie problem klimatu (nie, naciągany fluff że ściągnięto je do Mordheim do burdelu nie jest fajny ani przekonujący), a nie przegiętości czy czegoś, chociaż dobrze nie pamiętam, więc jeśli znajdziesz kogoś, komu to nie przeszkadza, to nie ma problemu. W każdym razie na turniejach same oficjalne bandy są dopuszczane. Zdarzały się wyjątki, ale potem było marudzenie graczy innych nieoficjalnych band, że dlaczego nie oni, jesteście źli, pewnie ktoś dał wam w łapę/ dupy/ tabliczkę czekolady. To się skończyło.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

ogólnie gram w warhammera, a mordheimem się zainteresowałem ze względu na ładne modele, przystępność zasad i niski koszt całej zabawy. Amazonki spodobały mi się bo figurki mają dość nie typowe... ogólnie jaką bandę moglibyście polecić z tych, które są do kupienia w tym zestawie GW - zazwyczaj 9 modeli. Ogólnie zależy mi na ciekawej grze, w miarę różnorodnej - nie musi być banda jakaś banalna w prowadzeniu.
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
SoplicA
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: SoplicA »

Korhil pisze: w miarę różnorodnej - nie musi być banda jakaś banalna w prowadzeniu.

To ja juz nie rozumiem.
Amazonki są zdziebełko przegięte jak na realia mordheima, więc gra się nimi napewno łatwiej .
Jeśli chcesz wogóle zagrać to lepiej wybierz oficjalna bandę , a jak ma być "nie-banalna " niech bedą to jacykolwiek najemnicy. A w wypadku chęci zagrania kobitkami Sigmaretki.Gra tymi bandami naprwadę zmusza do myślenia.

Satysfakcja Gwarantowana :D :D
:mrgreen:
Myślisz że jesteś niezłym zawodnikiem mylisz się---> http://patrz.pl/filmy/koszykarskie-triki-xxxx

Myślisz że że wszystko wiesz o kościach, mylisz się---> http://patrz.pl/filmy/niesamowite-triki-z-koscmi-do-gry

Brak komorki tylko priv na BP

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

źle postawiony myślnik - powinien być przecinek. Jak się składa bandę marienburgu - kupuję orginalnego hero i co dalej, jak kupię box free company to złoże z tego resztę? A jak sigmarytki mają z magią? jest jakaś? Mógłby mi ktoś zarzucić jakąś przykładową rozpiską Marineburgu? No i jeszcze jak się płaci za te magiczne przedmioty - takie jak linka i hak lub królicza łapka? w podręczniku nie ma podanego ich kosztu. Jak wygląda dołączenie do bandy hired sworda? jakbym chciał dołączyć do bandy marienburgu helfickiego maga?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Marienburg możesz złożyć z czego tylko chcesz. Niektórzy składają z milicji i wtedy jest to banda portowych obdartusów. Inni z greatswordów, state troopsów czy jeszcze czegoś... to wtedy jest bardziej bogata banda. Jeśli każda figurka wygląda mniej więcej na rolę, jaką spełnia w bandzie to nie ma znaczenia, z jakiego będzie modelu.
A jak sigmarytki mają z magią? jest jakaś?
Mają. Modlitwy Sigmara... w podręczniku.
Mógłby mi ktoś zarzucić jakąś przykładową rozpiską Marineburgu?
Temat z rozpiskami jest, na pewno znajdziesz coś dla siebie ;) http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=42&t=2221
No i jeszcze jak się płaci za te magiczne przedmioty - takie jak linka i hak lub królicza łapka? w podręczniku nie ma podanego ich kosztu.
Je-est. W Living Rulebooku s. 104.
Tylko że możesz je kupić dopiero po pierwszej bitwie. I najpierw trzeba je znaleźć :)
Jak wygląda dołączenie do bandy hired sworda? jakbym chciał dołączyć do bandy marienburgu helfickiego maga?
Normalnie. Tak jak zakupienie innego ludka do bandy. Płacisz koszt wynajęcia, a po kolejnej bitwie upkeep. Aczkolwiek w przypadku elf mage'a to drugie jest nieistotne, bo tylko na jedną bitwę się przyłącza z tego co pamiętam.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

znalazłem te przedmioty, ale chyba nie wszystkie tam są... nie widzę na przykład króliczej łapki... chyba, że patrzę na złą tabelkę.

edit. Znalazłem wszystko w polskim podręczniku, ale czemu polska wersja różni się od tej angielskiej ze strony GW?

Jeszcze jedno pytanie - gdzie mogę znaleźć tabelkę pokazującą ile doświadczenia musi zdobyć każdy bohater z bandy żeby móc wykonać rzut na rozwinięcie?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Korhil pisze: gdzie mogę znaleźć tabelkę pokazującą ile doświadczenia musi zdobyć każdy bohater z bandy żeby móc wykonać rzut na rozwinięcie?
Jeśli dysponujesz angielską wersją podręcznika to na 173 stronie masz karty dla herosów i henchmenów z kratkami na exp. kratki zakreślone pokazują rozwoje.
Korhil pisze:ale czemu polska wersja różni się od tej angielskiej ze strony GW?
Polska wersja(przynajmniej ta którą posiadam)zawiera elementy z dodatków, bandy i ekwipunek.

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

ok, a gdzie to jest w internetowej wersji podręcznika, który ma jedynie 120 stron ;D, jeszcze pytanie techniczne - jakiej wielkości stoły są odpowiednie do gry? bo wnioskuję, że warhammerowe 48x48 będzie za duże... i do tego ile terenu się daje zazwyczaj na taki stół - ile budynków i co oprócz budynków można dać na taki stół?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Im więcej elementów terenu tym lepiej 8) .Oprócz budynków mogą być : beczki,barykady,fontanny,szubienice - czego tylko dusza zapragnie.Radziłbym poszukać zdjęć makiet do Mordki.Aha i budynków też dużo i to najlepiej wielopoziomowych.Rozgrywka staje się ciekawsza i trzeba się nakombinować.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Korhil pisze:ok, a gdzie to jest w internetowej wersji podręcznika, który ma jedynie 120 stron ;D, jeszcze pytanie techniczne - jakiej wielkości stoły są odpowiednie do gry? bo wnioskuję, że warhammerowe 48x48 będzie za duże... i do tego ile terenu się daje zazwyczaj na taki stół - ile budynków i co oprócz budynków można dać na taki stół?
To jaką masz wersję podręcznika? Przede wszystkim - oryginał czy tłumaczenie?

48x48 to właśnie wzorcowy stół do Mordheim.
A terenu im więcej, tym lepiej. Oczywiście są scenariusze które wymagają określonej liczby budynków (czy też raczej: wymagają oznaczenia kilku budynków, co znaczy, że przynajmniej tyle ich musi być ;) ). Powinno być naćkane ile wlezie tak naprawdę. Nie tylko o klimat chodzi, ale i o to, by nie było "patelni" bo strzelcy będą mieli za łatwo, no i a nuż jakiś wariat wozem zechce jeździć... :P

Oprócz budynków - wiadomo, lasy raczej odpadają. Park krajobrazowy Mordheim raczej nie pasuje, chociaż jest słynna dzielnica z ogrodami hrabiego, można by się skusić na zrobienie makiety ;) Przeszkadzajki trzeba dawać, dużo barykad, jakieś wychodki, studnie, szubienice i inne ciekawostki ;)

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

kiedy to pisałem korzystałem z wersji ze strony GW - w 3 plikach razem było 120 stron. Teraz korzystam raczej z tłumaczonego - jest tam po prostu więcej informacji, z tego co mi mówiono także z dodatków itp.
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Korhil pisze:znalazłem te przedmioty, ale chyba nie wszystkie tam są... nie widzę na przykład króliczej łapki... chyba, że patrzę na złą tabelkę.

edit. Znalazłem wszystko w polskim podręczniku, ale czemu polska wersja różni się od tej angielskiej ze strony GW?

Jeszcze jedno pytanie - gdzie mogę znaleźć tabelkę pokazującą ile doświadczenia musi zdobyć każdy bohater z bandy żeby móc wykonać rzut na rozwinięcie?
Po raz kolejny:

http://tabletopgeeks.com/downloads/

Karty bandy są pod Roster Sheets. Do wyboru 4 wersje.

Natomiast królicza łapka i inne przedmioty są w Mordheim Annual.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Ma ktoś linka do nieoficjalnej bandy ogrów bo mi z zakładek uciekł.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

www.ogrestronghold.com/downloads/Ogre_Warband.pdf

Pierwszy wynik w googlach "ogre warband" ;)

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Korhil pisze:źle postawiony myślnik - powinien być przecinek. Jak się składa bandę marienburgu - kupuję orginalnego hero i co dalej, jak kupię box free company to złoże z tego resztę? A jak sigmarytki mają z magią? jest jakaś? Mógłby mi ktoś zarzucić jakąś przykładową rozpiską Marineburgu? No i jeszcze jak się płaci za te magiczne przedmioty - takie jak linka i hak lub królicza łapka? w podręczniku nie ma podanego ich kosztu. Jak wygląda dołączenie do bandy hired sworda? jakbym chciał dołączyć do bandy marienburgu helfickiego maga?
Najlepiej składać taka bandę do której masz już figurki z battla - wystarczy zmienic tylko podstawki. Z Milicji jesteś wstanie złożyć spora bandę najemników z rożnymi opcjami uzbrojenia. Jak przemiksujesz ten box z innymi Imperialnymi to wychodzi naprawdę fajna banda!

Co do zasad tak jak pisze M.T: http://tabletopgeeks.com/downloads/ - tu masz wszystko, a tu: http://najmita.net/index.php?name=Forum ... topic&t=20 topic z rozpiskami Marienburga
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

nie no to już stary post - wybrałem undead - najtaniej mi wyszły i mam już wszystkie figurki - trzeba tylko skleić. O co chodzi z tymi podstawkami, przecież są chyba takie same co w wfb?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Chodzi pewnie o to, by zmienić im malowanie podstawek.
Ale nie jest to konieczne.

ODPOWIEDZ