Bandy w Mordheimie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tyko
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: syreni gród

Re: Bandy w Mordheimie

Post autor: Tyko »

na turnieju krasiami gralem raz i poszlo mi bardzo zle :P ale tym nie ma co sie w ogole sugerowac. Krasnoludy sa mocne
Obrazek

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Pytałem raczej dla większego rozeznania :mrgreen: , bo tak jak pisałem nie mam czasu na turnieje i interesuje mnie raczej gra for fan :wink:

Dzięki.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Tallana
Plankton
Posty: 3

Post autor: Tallana »

Chciałabym złożyć sobie bandę Ostlandczyków, tylko nie wiem z których figurek. Bo samej bandy w sprzedaży chyba nie znajdę?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Tallana pisze:Chciałabym złożyć sobie bandę Ostlandczyków, tylko nie wiem z których figurek. Bo samej bandy w sprzedaży chyba nie znajdę?
Sporadycznie pojawiają się na Allegro, częściej na Ebayu. Ale i tu i tam wiele kosztują. Poza tym wielu graczy uważa, że figurki GW reprezentujące Ostlandczyków niewiele mają wspólnego z fluffem Ostlandu (zresztą także stworzonego przez GW ;) ).
IMO do stworzenia bandy Ostlandu z powodzeniem można wykorzystać boxa Milicjatów i Łuczników, plus bitsy z innych formacji jeśli takowe posiadasz.

Tutaj masz temat poświęcony Ostlandczykom.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

A tutaj blog skupiony właśnie na składaniu bandy Ostlandu :mrgreen: :D :)

Awatar użytkownika
Tallana
Plankton
Posty: 3

Post autor: Tallana »

Dziękuję. :D
A czy kapłana Taala mogę kupić, czy trzeba go złożyć z jakichś imperialnych magów?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Oj, ciężko z dostępnością tej figurki.
Trzeba będzie zdać się na magów imperialnych.

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Jest jakiś tam imienny kapłan sigmara (występujący w duecie z witch hunterem), który się na kapłana taala świetnie nadaje :) Niestety imienia nie pamiętam, ale jest do znalezienia w dziale DoW :)

Awatar użytkownika
Rafał_Pękala
Mudżahedin
Posty: 236

Post autor: Rafał_Pękala »

czy ktoś mógłby mi pokrótce opisać bandy reiklandu i witch hunterów? Głównie chodzi mi o siłę, styl gry i przyjemność jaką dają z rozgrywki.

z góry dzięki
Pozdro

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Reikland-moja ulubiona i najczęściej używana banda.
Plusy:
-lidership na 12
-marksmeni 4bs
-możliwość wyboru skila z strength przez kapitana i czempionów
i tak jak u wszystkich mercenary
-15 kolesi w ekipie
-dużo fajnych swordów do wynajęcia
-świetny ekwipunek dla strzelaczy(blanderbuss,hunting rifle)
Co do taktyki:
jak najwięcej marksmenów+kusza i z każdego wrogiego modelu robimy jeża :twisted: ,
jeśli do walki wręcz dojdzie to oczywiście kapitan+2czempiony+miecznicy
(drodzy-35 ale mają rerola przy szarży)wszyscy wyposażeni w miecze+pałka lub nuż ,
na większe bydlaki -worrior z halabardą.

Co się tyczy Witch Hunters to moim skromnym zdaniem jedna z najbardziej klimatycznych band do mordki ale ma wielką wadę - do 12 kolesi w ekipie.
Plusy:-nienawiść do wszystkich robiących "abrakadabra"
-doskonali henchmeni Flagellants(fanatikal-wszystkie testy lidera automatycznie)
-księżulo z modlitwami ( [-o< )
-do 5 piesków(M6 WS4 S4 I4)
-fajna pukawa-crossbow pistol niestety tylko dla hunterów.
Mam nadzieję że troszku naświetliłem temat.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Co sądzicie o Shadow Warriorach (nie są dopuszczeni do turniejów). Gram tą bandą w klubie kampanie i chciałbym wiedzieć co o nich myślicie??

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Goglem pisze:Co sądzicie o Shadow Warriorach (nie są dopuszczeni do turniejów). Gram tą bandą w klubie kampanie i chciałbym wiedzieć co o nich myślicie??
Myślę, że słusznie nie są dopuszczeni do turniejów.
Choć z drugiej strony, czymże są turnieje, jak nie nieco bardziej bananową wersją kampanii klubowych...
Każdy gra czym chce. W domowo-klubowych rozgrywkach nie robi większej różnicy fakt, czy grasz bandą oficjalną czy nieoficjalną, jeśli tylko przeciwnicy nie mają nic przeciwko.
Sprecyzuj więc co oznacza pytanie "co o nich myślicie" ;)

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Moim skromnym zdaniem to jedna z najbardziej przegrzanych band(niestety będę musiał się z nią spotkać :evil: ).Poszczególne typki zbyt pałerne i do tego(w mojej ocenie)zbyt tanie.Skile i ekwipunek też przegięty.Koszmarki zwłaszcza dla przeciwników. :mrgreen:
Myślę że to czyste ZŁO! :wink:

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Powergamerscy to oni nie są wcale, bo przecież 6 BS u stronników i długie łuki to nie jest przegięcie i zapomniałem dodać o czarodzieju z elfickimi runami i chowańcem :roll:

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Wcale to a wcale nie są.Ani troszeczkę.Jakiś powód zakazu na turniejach jednak musiał być.No chyba że założymy że sędziują krasnoludy i to wszystko przez wrodzoną niechęć .

Edit:I popsuto zabawę........... :cry:
Ostatnio zmieniony 8 mar 2010, o 21:05 przez Grabz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Panowie, spamowanie wysublimowaną ironią to też spamowanie :twisted:

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Spam nie spam, postować trzeba.

Zresztą by być na temat :
http://forum.polter.pl/warriors-of-chao ... 53080.html
Moja warbanda. Gram nią w mojej małej, toczącej sie właśnie kampanii i puki co jest raczej za słaba niż za mocna 8) .

I jeszcze jedno - co myślicie o tej - http://www.mordheimer.com/warbands/expe ... /ogres.htm - warbandzie ? Spróbóję jak będę miał chwilkę przetłumaczyć jej zasady i wrzucic tutaj 8) .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Mógłbyś sobie ujednolicić nicki na forach :P
Infernal Puppet pisze: Zresztą by być na temat :
http://forum.polter.pl/warriors-of-chao ... 53080.html
Moja warbanda. Gram nią w mojej małej, toczącej sie właśnie kampanii i puki co jest raczej za słaba niż za mocna 8) .
Taak, widziałam. Całkiem ładna. Chociaż, żeby nie było, zgadzam się z częścią uwag Kadzika ;)
Ale jeśli masz wrażenie, że jest raczej za słaba, niż za mocna, to dobrze. To znaczy, wszystko zależy jeszcze od rzutów kością, Mordheim wszak losowy jest... ale jeśli udało Ci się zrobić nieprzegiętych Chaośników, to gratuluję :) Wbrew pozorom jest to trudne (np. Chaośnicy z BtB - dodatek z rozmachem, kilka lat testów, a Maruderzy i tak zostali samograjem :P ).
I jeszcze jedno - co myślicie o tej - http://www.mordheimer.com/warbands/expe ... /ogres.htm - warbandzie ? Spróbóję jak będę miał chwilkę przetłumaczyć jej zasady i wrzucic tutaj 8) .
Moc! Ale ceny jednostek z pewnością adekwatne.
A banda sama w sobie ciekawa, fajna dla kogoś, kto lubi duże figurki :P

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Mógłbyś sobie ujednolicić nicki na forach :P
Jak gracz chaosu protestuję 8) ! Na każdym mam inny :twisted: .
Ale jeśli masz wrażenie, że jest raczej za słaba, niż za mocna, to dobrze. To znaczy, wszystko zależy jeszcze od rzutów kością, Mordheim wszak losowy jest... ale jeśli udało Ci się zrobić nieprzegiętych Chaośników, to gratuluję :)
Cieszę się, chocnie wiem na ile "słabość" bandy wybnika z jej zasad, a ile z mojego ogrania. Ale jakoś idzie mimo posiadania za przeciwników mi. ostlandu na ogrze z modlitwą leczącą rany i shadow warriorów 8) ( do tego jeszcze w pyte liczny marienburg, zieloni z trolem, dojdą jeszcze witch huntersi i może krasnoludy ).
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Kawałek dobrej roboty.Sam kiedyś chętnie spróbuje jak banda się prowadzi.Troszkę namieszałeś z mnogością wyznań i darami od nich.
Moje zastrzeżenia budzi:
.
Pomiot chaosu:trudny do zabicia.
Czarnoksiężnik:umiejętności strzeleckie.
Zbroja chaosu:50gc.
Znamiona chaosu:15gc za stronnika.
Leczący czar od Nargiela. :shock:
Co do zbalansowania ekipy to bez testów trudno wyrokować.

ODPOWIEDZ