Border Princes

Border Princes

Niezależne Forum WFB/9th Age

Teraz jest 19 gru 2018, o 05:02

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 437 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bandy w Mordheimie
PostNapisane: 1 maja 2010, o 10:27 
Chuck Norris

mam pytanie odnośnie band ogólnie - zauważyłem podział na bandy oficjalne i nieoficjalne. Skąd wzięły się bandy nieoficjalne i jak wygląda kwestia ich legalności - można nimi grać czy nie? do tego na przykład takie amazonki należą do nieoficjalnych band, a GW ma w ofercie ich figurki, do tego gdzie można zdobyć zasady do tych band?

PostNapisane: 1 maja 2010, o 11:17 
Kretozord

Jeśli znajdziesz kogoś, kto chciałby zagrać z nieoficjalną bandą, to dlaczego nie...
Link do wszystkich (prawie) band:
http://tabletopgeeks.com/downloads/

PostNapisane: 1 maja 2010, o 21:40 
Chuck Norris

dzięki za linka, ale czy to nie jest trochę bez sensu, że np. takie amazonki są nieoficjalne, a GW ma ich modele? jak wygląda sprawa turniejów i nieoficjalnych band, o ile są jakieś turnieje mordheima ;D?

PostNapisane: 1 maja 2010, o 21:56 
Naczelna Prowokatorka

Turnieje Mordheima - nie licz na to. W tym roku w Polsce jak będzie jeden, to już będzie sukces.
Było kilka lat kiedy turnieje się zdarzały 3-4 razy w roku (jak na Mordheim to świetny wynik) ale raczej minęły.

Owszem, trochę bez sensu ze strony GW, że wydali modele do band nieoficjalnych, a niektóre oficjalne całkiem pominęli ;)
Ale takie życie. Zdaje się, że z Amazonkami to głównie problem klimatu (nie, naciągany fluff że ściągnięto je do Mordheim do burdelu nie jest fajny ani przekonujący), a nie przegiętości czy czegoś, chociaż dobrze nie pamiętam, więc jeśli znajdziesz kogoś, komu to nie przeszkadza, to nie ma problemu. W każdym razie na turniejach same oficjalne bandy są dopuszczane. Zdarzały się wyjątki, ale potem było marudzenie graczy innych nieoficjalnych band, że dlaczego nie oni, jesteście źli, pewnie ktoś dał wam w łapę/ dupy/ tabliczkę czekolady. To się skończyło.

PostNapisane: 1 maja 2010, o 22:10 
Chuck Norris

ogólnie gram w warhammera, a mordheimem się zainteresowałem ze względu na ładne modele, przystępność zasad i niski koszt całej zabawy. Amazonki spodobały mi się bo figurki mają dość nie typowe... ogólnie jaką bandę moglibyście polecić z tych, które są do kupienia w tym zestawie GW - zazwyczaj 9 modeli. Ogólnie zależy mi na ciekawej grze, w miarę różnorodnej - nie musi być banda jakaś banalna w prowadzeniu.

PostNapisane: 2 maja 2010, o 07:44 
Powergamer Rozpiskowy

Korhil napisał(a):
w miarę różnorodnej - nie musi być banda jakaś banalna w prowadzeniu.

To ja juz nie rozumiem.
Amazonki są zdziebełko przegięte jak na realia mordheima, więc gra się nimi napewno łatwiej .
Jeśli chcesz wogóle zagrać to lepiej wybierz oficjalna bandę , a jak ma być "nie-banalna " niech bedą to jacykolwiek najemnicy. A w wypadku chęci zagrania kobitkami Sigmaretki.Gra tymi bandami naprwadę zmusza do myślenia.

Satysfakcja Gwarantowana :D :D
:mrgreen:

Myślisz że że wszystko wiesz o kościach, mylisz się---> http://patrz.pl/filmy/niesamowite-triki-z-koscmi-do-gry

Brak komorki tylko priv na BP

PostNapisane: 2 maja 2010, o 08:30 
Chuck Norris

źle postawiony myślnik - powinien być przecinek. Jak się składa bandę marienburgu - kupuję orginalnego hero i co dalej, jak kupię box free company to złoże z tego resztę? A jak sigmarytki mają z magią? jest jakaś? Mógłby mi ktoś zarzucić jakąś przykładową rozpiską Marineburgu? No i jeszcze jak się płaci za te magiczne przedmioty - takie jak linka i hak lub królicza łapka? w podręczniku nie ma podanego ich kosztu. Jak wygląda dołączenie do bandy hired sworda? jakbym chciał dołączyć do bandy marienburgu helfickiego maga?

PostNapisane: 2 maja 2010, o 09:50 
Naczelna Prowokatorka

Marienburg możesz złożyć z czego tylko chcesz. Niektórzy składają z milicji i wtedy jest to banda portowych obdartusów. Inni z greatswordów, state troopsów czy jeszcze czegoś... to wtedy jest bardziej bogata banda. Jeśli każda figurka wygląda mniej więcej na rolę, jaką spełnia w bandzie to nie ma znaczenia, z jakiego będzie modelu.

Cytuj:
A jak sigmarytki mają z magią? jest jakaś?

Mają. Modlitwy Sigmara... w podręczniku.

Cytuj:
Mógłby mi ktoś zarzucić jakąś przykładową rozpiską Marineburgu?

Temat z rozpiskami jest, na pewno znajdziesz coś dla siebie ;) viewtopic.php?f=42&t=2221

Cytuj:
No i jeszcze jak się płaci za te magiczne przedmioty - takie jak linka i hak lub królicza łapka? w podręczniku nie ma podanego ich kosztu.

Je-est. W Living Rulebooku s. 104.
Tylko że możesz je kupić dopiero po pierwszej bitwie. I najpierw trzeba je znaleźć :)

Cytuj:
Jak wygląda dołączenie do bandy hired sworda? jakbym chciał dołączyć do bandy marienburgu helfickiego maga?

Normalnie. Tak jak zakupienie innego ludka do bandy. Płacisz koszt wynajęcia, a po kolejnej bitwie upkeep. Aczkolwiek w przypadku elf mage'a to drugie jest nieistotne, bo tylko na jedną bitwę się przyłącza z tego co pamiętam.

PostNapisane: 2 maja 2010, o 11:54 
Chuck Norris

znalazłem te przedmioty, ale chyba nie wszystkie tam są... nie widzę na przykład króliczej łapki... chyba, że patrzę na złą tabelkę.

edit. Znalazłem wszystko w polskim podręczniku, ale czemu polska wersja różni się od tej angielskiej ze strony GW?

Jeszcze jedno pytanie - gdzie mogę znaleźć tabelkę pokazującą ile doświadczenia musi zdobyć każdy bohater z bandy żeby móc wykonać rzut na rozwinięcie?

PostNapisane: 2 maja 2010, o 13:03 
Kretozord

Korhil napisał(a):
gdzie mogę znaleźć tabelkę pokazującą ile doświadczenia musi zdobyć każdy bohater z bandy żeby móc wykonać rzut na rozwinięcie?

Jeśli dysponujesz angielską wersją podręcznika to na 173 stronie masz karty dla herosów i henchmenów z kratkami na exp. kratki zakreślone pokazują rozwoje.
Korhil napisał(a):
ale czemu polska wersja różni się od tej angielskiej ze strony GW?

Polska wersja(przynajmniej ta którą posiadam)zawiera elementy z dodatków, bandy i ekwipunek.

PostNapisane: 2 maja 2010, o 13:07 
Chuck Norris

ok, a gdzie to jest w internetowej wersji podręcznika, który ma jedynie 120 stron ;D, jeszcze pytanie techniczne - jakiej wielkości stoły są odpowiednie do gry? bo wnioskuję, że warhammerowe 48x48 będzie za duże... i do tego ile terenu się daje zazwyczaj na taki stół - ile budynków i co oprócz budynków można dać na taki stół?

PostNapisane: 2 maja 2010, o 13:15 
Kretozord

Im więcej elementów terenu tym lepiej 8) .Oprócz budynków mogą być : beczki,barykady,fontanny,szubienice - czego tylko dusza zapragnie.Radziłbym poszukać zdjęć makiet do Mordki.Aha i budynków też dużo i to najlepiej wielopoziomowych.Rozgrywka staje się ciekawsza i trzeba się nakombinować.

PostNapisane: 3 maja 2010, o 14:51 
Naczelna Prowokatorka

Korhil napisał(a):
ok, a gdzie to jest w internetowej wersji podręcznika, który ma jedynie 120 stron ;D, jeszcze pytanie techniczne - jakiej wielkości stoły są odpowiednie do gry? bo wnioskuję, że warhammerowe 48x48 będzie za duże... i do tego ile terenu się daje zazwyczaj na taki stół - ile budynków i co oprócz budynków można dać na taki stół?

To jaką masz wersję podręcznika? Przede wszystkim - oryginał czy tłumaczenie?

48x48 to właśnie wzorcowy stół do Mordheim.
A terenu im więcej, tym lepiej. Oczywiście są scenariusze które wymagają określonej liczby budynków (czy też raczej: wymagają oznaczenia kilku budynków, co znaczy, że przynajmniej tyle ich musi być ;) ). Powinno być naćkane ile wlezie tak naprawdę. Nie tylko o klimat chodzi, ale i o to, by nie było "patelni" bo strzelcy będą mieli za łatwo, no i a nuż jakiś wariat wozem zechce jeździć... :P

Oprócz budynków - wiadomo, lasy raczej odpadają. Park krajobrazowy Mordheim raczej nie pasuje, chociaż jest słynna dzielnica z ogrodami hrabiego, można by się skusić na zrobienie makiety ;) Przeszkadzajki trzeba dawać, dużo barykad, jakieś wychodki, studnie, szubienice i inne ciekawostki ;)

PostNapisane: 3 maja 2010, o 15:03 
Chuck Norris

kiedy to pisałem korzystałem z wersji ze strony GW - w 3 plikach razem było 120 stron. Teraz korzystam raczej z tłumaczonego - jest tam po prostu więcej informacji, z tego co mi mówiono także z dodatków itp.

PostNapisane: 3 maja 2010, o 17:17 
Kretozord

Korhil napisał(a):
znalazłem te przedmioty, ale chyba nie wszystkie tam są... nie widzę na przykład króliczej łapki... chyba, że patrzę na złą tabelkę.

edit. Znalazłem wszystko w polskim podręczniku, ale czemu polska wersja różni się od tej angielskiej ze strony GW?

Jeszcze jedno pytanie - gdzie mogę znaleźć tabelkę pokazującą ile doświadczenia musi zdobyć każdy bohater z bandy żeby móc wykonać rzut na rozwinięcie?

Po raz kolejny:

http://tabletopgeeks.com/downloads/

Karty bandy są pod Roster Sheets. Do wyboru 4 wersje.

Natomiast królicza łapka i inne przedmioty są w Mordheim Annual.

PostNapisane: 1 cze 2010, o 19:08 
Wodzirej

Ma ktoś linka do nieoficjalnej bandy ogrów bo mi z zakładek uciekł.

PostNapisane: 1 cze 2010, o 20:54 
Naczelna Prowokatorka

www.ogrestronghold.com/downloads/Ogre_Warband.pdf

Pierwszy wynik w googlach "ogre warband" ;)

PostNapisane: 2 cze 2010, o 10:03 
Chuck Norris

Korhil napisał(a):
źle postawiony myślnik - powinien być przecinek. Jak się składa bandę marienburgu - kupuję orginalnego hero i co dalej, jak kupię box free company to złoże z tego resztę? A jak sigmarytki mają z magią? jest jakaś? Mógłby mi ktoś zarzucić jakąś przykładową rozpiską Marineburgu? No i jeszcze jak się płaci za te magiczne przedmioty - takie jak linka i hak lub królicza łapka? w podręczniku nie ma podanego ich kosztu. Jak wygląda dołączenie do bandy hired sworda? jakbym chciał dołączyć do bandy marienburgu helfickiego maga?

Najlepiej składać taka bandę do której masz już figurki z battla - wystarczy zmienic tylko podstawki. Z Milicji jesteś wstanie złożyć spora bandę najemników z rożnymi opcjami uzbrojenia. Jak przemiksujesz ten box z innymi Imperialnymi to wychodzi naprawdę fajna banda!

Co do zasad tak jak pisze M.T: http://tabletopgeeks.com/downloads/ - tu masz wszystko, a tu: http://najmita.net/index.php?name=Forum ... topic&t=20 topic z rozpiskami Marienburga

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

PostNapisane: 2 cze 2010, o 17:50 
Chuck Norris

nie no to już stary post - wybrałem undead - najtaniej mi wyszły i mam już wszystkie figurki - trzeba tylko skleić. O co chodzi z tymi podstawkami, przecież są chyba takie same co w wfb?

PostNapisane: 2 cze 2010, o 18:24 
Kretozord

Chodzi pewnie o to, by zmienić im malowanie podstawek.
Ale nie jest to konieczne.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 437 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1