Dyskusje turniejowe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ja Ci już na NG odpisałam, że osobiście w to wchodzę, ale nie wiem jak reszta klubu/miasta.

mecenasik
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: mecenasik »

hmm..ciekawe wyniki

osobiscie najbardziej ciesze sie z lokalizacji (bo jak pisalem tylko wawa da mi szanse bez przeszkod zagrac) i z formuly (bo dla mnie Mordka to kampania)

ja to ostatnio domki kleje i przeszkadzajki (takie turniejowo-masowe) wiec moge pomoc - oczywiscie takze w innym zakresie (jak pisalem wczesniej)

zastanawiam sie tylko jak to "druzynowanie" by sie sprawdzilo. w sumie przerabialem to juz kilka razy w WFB ale w Mordce jeszcze nie :)

druzyne tez bym zebral bez wiekszych problemow pewnie

moze byc ciekawie

..no i pieknie, jeden motywator na malowanie, drugi na klejenie domkow..normalnie zarobiony bede :)

pzdr

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Nie wiem czy ktoś widział http://www.eurogt.org/files/Mordheim%202008.pdf
Zawsze się zastanawiałem jak wyglądają zasady turniei w innych krajach i nigdy nie mogłem znaleźć zasad, po tym co zobaczyłem śmiem twierdzić, że jesteśmy o niebo lepiej rozwinięci jeżeli chodzi o pomysły i zasady turniejowe niż Angole.
Raz mi się zdarzyło pojechać na turniej, że tak powiem z dupy wzięty gdzie organizator sam nie wiedział czego chce. Na takie eurogt na bank bym się nie wybrał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Motor pisze:po tym co zobaczyłem śmiem twierdzić, że jesteśmy o niebo lepiej rozwinięci jeżeli chodzi o pomysły i zasady turniejowe niż Angole.
Zero pomyślunku.
Powinni przyjechać do nas ;)

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Dobrze, że cokolwiek się dzieje, choć przyznam, że ten dokument wygląda rzeczywiście dziadowsko, a fakt, że jego najważniejszym elementem jest wzmianka o zakazie stosowania figurek spoza GW, choć jest dla mnie w pewnym sensie zrozumiały, to jednak budzi pewien niesmak (o tym oczywiście pamiętali, podkreślili to, ale nie wysilili się, by napisać dużo więcej poza tym).

W kwestii zagranicznych turniejów warto rzucić okiem na to:

http://uk.games-workshop.com/download/d ... rdheim.pdf

Dużo lepiej przygotowane, choć już nieaktualne.

Warto przejrzeć pod kątem nowinek typu: licytacje Dramatis Personów między bitwami, ograniczenia w nabywaniu rzadkich przedmiotów i inne mniejsze lub większe udziwnienia (choćby takie, że akcja rozgrywa się w Karak 8 szczytów).

Niestety po ukazaniu się tego regulaminu, wszelki słuch o tym turnieju zaginął. Nie wiem, czy w ogóle się odbył, a przyznam, że bardzo, bardzo, chętnie przejrzałbym scenariusze i obejrzał zdjęcia.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Taaa, tamto było lepsze, ale obawiam się, że mogło się nie odbyć - chyba by się pochwalili.

Ciekawa jestem, czy np. Niemcy turniejują. Nigdy nie zauważyłam u nich wzmianki o turnieju, jak coś, to tylko kampanie klubowe/kołchoźnicze. Chociaż graczy trochę jest.

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Były jakieś wzmianki na SG artykuł nazywał się chyba Ten players one campian czy jakoś tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Na razie tylko wstępnie, 19-20 odbędzie się w Lublinie jak co roku konwent Dragon a na nim turniej Mordheim. Zajmuję się scenariuszami, testem wiedzy - o ile się pojawi, regulaminem i punktacją za ocenę malowania. Na samym turnieju się nie pojawię, bo mam wtedy zjazd. Sędziował będzie Ludwik albo Gonzo. Dokładne miejsce konwentu nie jest jeszcze znane, ale jak będzie to podamy, scenariusze i regulamin powinny pojawić się do końca marca.
Planujemy zrobić imprezę jak OMTH z tym, że będzie się nazywać Otwarte Mistrzostwa Lublina, być może pojawią się nawet pamiątkowe puchary. Impreza będzie cykliczna i będzie się odbywać na Dragonach.
Puki co tyle informacji.
Pozdro :wink:

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Wiadomo, którego dnia?
Wiecie, że bardzo gorąco jesteśmy za 19 :)

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Konwent jest dwudniowy, przeważnie zaczyna się w sobotę o 10 i trwa do niedzieli do 16. Kwestia programu i umiejscowienia w nim turnieju zależy od Gonza lub Ludwika, ja w to nie zamierzam ingerować jako osoba, która i tak się nie pojawi. Może to będzie sama sobota, albo niedziela - prędzej sama sobota, albo turniej dwudniowy, chociaż to wątpliwe, bo z doświadczenia wiemy, że na drugi dzień jest mniejsza frekwencja i problem ze zmobilizowaniem ludzi, którzy mieli gorsze wyniki pierwszego dnia do grania w dniu drugim.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

No, my z Hakiem jesteśmy za opcją "sobota", jako że niestety w niedzielę musimy już być w Warszawie. To tak jakby czasem Ludwik lub Gonzo chcieli wiedzieć ;)

W sobotę na 10 powinniśmy się z Tomkiem spokojnie wyrobić, pewno w ogóle w piątek przyjedziemy, bo zajęcia mamy tylko do 11:15 :)

ODPOWIEDZ