Dyskusje turniejowe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Taki myk to Ci nie wyjdzie... z powodów czysto fizycznych. Ludzie nie wyrobią takiego maratonu. Mordheim to nie to samo co regeneracyjny sen ;) Naprawdę, turniej jest wyczerpujący jak cholera. Na Dragonie trwał od 12 do 21, na WM trochę krócej, ale tam organizacja, sposób liczenia punktów i ustalania par wołał o pomstę do nieba [mimo starań uczestników, sędzia był jednak z przypadku].

Rozwój bandy? Skoro turniej to kampania, to rozwój będzie. Wałki? Znajdź mi w Polsce poważnego gracza Mordheim, który wałuje. To nie WFB :) ludzie pogodzeni z losowością gry nie będą wałować, bo i tak to nie pomoże, jeśli los nie dopisze. Zdarza się rzecz jasna karygodna nieznajomość zasad, ale ze świadomym wałowaniem nie spotkałam się, ani sama będąc na turnieju, ani z licznych opowieści.

Regulamin lubelskich turniejów jest tutaj - http://paradoks.net.pl/read/1196
W gruncie rzeczy taki sam jak krakowski i warszawski też się różnił nie będzie :)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Zrobilibyście w Wawie jakiś introgaming dla battlowców?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Battlowcy mogą przyjść do naszej klubowej "siedziby" na grę... jak tylko się tam zorganizujemy, bo na razie to miejsce jest zawalone makietami przed Grenadierem i my na to nic nie poradzimy. Zobaczymy jeszcze jak historycy zniosą obecność graczy Mordheim na swoim [do niedawna niepodzielnie] podwórku, ale my jesteśmy grzecznii krzywdy nie czynimy, więc powinno się między nami ułożyć, bo i ich o konfliktowość nie podejrzewam. W tę sobotę się spotykamy, ale gry raczej będzie niewiele, bo trzeba podjąć pewne decyzje klubowe, więc oficjalnie zacznę zapraszać od 19 maja [12 jest Grenadier, więc odpada].
Jeszcze dam ogłoszenie w tej sprawie, jako że póki co organizacja klubu spoczywa na czterech barkach i są wśród nich moje ;)

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Skavenblight pisze:Tak, i tym sposobem wykruszają się skaveńscy gracze w Mordheim.
Oboje jesteśmy z Motorem temu winni ;)
No, ale Ty jeszcze pogrywasz na turniejach Karnawałem, a ja ostatni raz grałem turniejowo na Polkonie w sierpniu.
Skavenblight pisze:Zdaje się, że ten rok będzie obfity w turnieje.
Był Dragon, będzie Falkon, w Krakowie oMTH... a i w Warszawie można się spodziewać czegoś w międzyczasie.
I nie mam na myśli Bazyliszka, tylko własne inicjatywy klubowe...
Etam w zeszłym roku mieliśmy w Lublinie 5 turnieji, a w tym tylko Dragon + miniturniej do tego dojdzie Falkon.
Skavenblight pisze:Będzie ktoś jeździł na te turnieje?
Podaj datę do tej pory byłem na Bazylu i WM i oba turnieje z przyjemnością wspominam, mili ludzie i super atmosfera. Oderwę się od WFB na jakiś weekend żeby do Was wpaść :wink:
Shakin' Dudi pisze:ale za to w batla zaczynasz mordko ty moja wymiatac Wink
Dziękuję Mumio:* Zaraz się zarumienię;p Chyba coś ode mnie chcesz, skoro mnie tak chwalisz;p
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Etam w zeszłym roku mieliśmy w Lublinie 5 turnieji, a w tym tylko Dragon + miniturniej do tego dojdzie Falkon.
Nie patrz tak lubelskocentrycznie ;) - będą jeszcze w tym roku ze 3-4...
Podaj datę do tej pory byłem na Bazylu i WM i oba turnieje z przyjemnością wspominam, mili ludzie i super atmosfera. Oderwę się od WFB na jakiś weekend żeby do Was wpaść
W sobotę klub będzie dyskutował na ten temat :)

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

Do kurka_z_podworka:

Musze sie z toba niezgodzic co do przewag jednego systemu nad drugim. Uwazam ze necromunda jest znacznie gorzej dopracowana niz mordheim. A to z powodu zbyt udziwnionych zasad. :)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ech. Zróbże człowieku turniej...
[uwaga: włącza się tryb narzekania!]
Będę tę kwestię omawiać z klubem, ale tutaj też chciałam poruszyć. Co sądzicie o organizowaniu turniejów na konwentach? Ale takich "dużych"? I jak Lublin to zrobił, że mieli taki tani Polcon?
Powiem Wam jedno - w tym roku z warszawskim Polconem jest TRAGEDIA :( rzecz jasna kwestia zostanie przedyskutowana ale szczerze wątpię, żeby komukolwiek się chciało harować za taką wejściówkę :( Zresztą Warszawa to pół biedy, ale kto z Lublina czy Krakowa by na taki konwent przyjechał? Beznadzieja... Spójrzcie sobie, jakie są ceny... bez komentarza...
Z wejściówkami na Bazyla jest też gorzej z roku na rok.

Rozsądną rzeczą byłoby więc zorganizowanie turnieju na własną rękę i to jest możliwe, a przy tym może się okazać bardzo tanie. Tu dochodzi już problem prywatny, czyli TERMINY.
Ja już na przykład wiem, że z 1. września będzie u mnie kiepsko. I że tydzień później jest WM. I że niedługo potem będą oMTH, a gracze jakoś muszą uzbierać na oba turnieje.

Tym niemniej - terminy da się ustalić. Natomiast z cenami konwentowymi się nie wygra.
Jest jakiś sens robić to na konwentach innych niż lubelskie?

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

IMO wszystko rozbija się o cenę lokalu plus ewentualny przewóz blatów i terenów, jeżeli nie ma się własnego środka transportu to bagażówka sporo kosztuje.
W Lublinie jest ten plus, że wjazd na konwenty jest sprawą groszową. Natomiast zrobienie turnieju samemu jest bardziej kosztowne i raczej się nie zwróci za salę.
Możecie popróbować dogadać się z orgami kon-u i może da radę wysępić oddzielną wejściówkę na sam turniej i salę, w której on się odbędzie. Nie każdego interesują Larp-y, Rpg-i śmieszne prelekcje i spotkania z pisarzami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Motor - jest tak zwana wejściówka jednodniowa za "jedyne"... 25 zł :/
U nas akurat odwrotnie, zrobienie turnieju samodzielnie mielibyśmy pewnie za sumę symboliczną [dom kultury], więc to chyba lepsze wyjście... na Polcon to nie wiem kto by przyjechał - może jeszcze Lublin, ale nie Kraków...
Tereny mamy tam na miejscu, zresztą jeszcze dorobimy ;) Blaty to kwestia czasu, ale trochę też już tam jest.

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

Zróbcie fotki z wasych potyczek a których bedzie widac lokal. Nic tak nie działa mobilizujaco na graczy jak kilka ładnych fotek :)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Miszczu pisze:Zróbcie fotki z wasych potyczek a których bedzie widac lokal. Nic tak nie działa mobilizujaco na graczy jak kilka ładnych fotek :)
19. maja [w tym tygodniu nie ma spotkania, bo jest Grenadier] się tam znowu widzimy, przycisnę Bolsa o aparat. Zwłaszcza, że terenów na ostatnich multiplayerowych grach było naprawdę gęsto...

Awatar użytkownika
Baton
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Baton »

troche stary temat ale nie chce zaśmecać forum nowymi podobnymi...
Myślałem o zrobieniu turnieju w wawie... tylo pojawia sie problem ze stołami i z terenami do mordki...
czy warszawskie kluby moga pożyczyć blaty i tereny??
co do daty to nieprędko ale sie odbędzie jeszcze w tym roku;]

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Problem największy jest z lokalem - chyba, że jakiś macie.
Co do stołów - można pożyczyć, co do terenów - też się znajdą. Pytanie gdzie to wszystko wtrynić.

Jeszcze w tym roku? Fajnie by było... ciekawe swoją drogą, ile jeszcze turniejów będzie w tym roku. My robimy na Polconie i potem chyba na Bazyliszku, będzie jeszcze lubelski Falkon [będzie, prawda?]. A oMTH? A cokolwiek innego? Hm.

Jeno nauczcie się wpierw grać, kochani - z całym szacunkiem, bo cieszy mnie, że tylu ludzi jeszcze chce grać ;) Scenariusze to podstawa, muszą być grywalne i dawać w miarę równe szanse obu graczom.

Awatar użytkownika
Baton
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Baton »

co do scenariuszy to licze na małą pomoc z twojej strony :D
a zasady nie są takie zkomplikowane, ze 3 bitewki i moge grac na turnieju
a co do lokalu to albo u mnie w domu :D albo w wilczej jamie...

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Baton pisze:co do scenariuszy to licze na małą pomoc z twojej strony :D
Aha, już rozumiem :twisted:
Baton pisze:a zasady nie są takie zkomplikowane, ze 3 bitewki i moge grac na turnieju
Grać możesz.
Baton pisze:a co do lokalu to albo u mnie w domu :D albo w wilczej jamie...
Nie no - Wilcza Jama faktycznie bardzo mała nie jest, ale tylu stołów tam nie rozstawisz za cholerę...

Awatar użytkownika
Baton
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Baton »

z tego co mi wiadomo w warszawie na turneje w mordke przychodzi koło 12 graczy to jest 6 stołó czyli 4 batlowe...
ale i tak właściciel pewnie by sie nie zgodził bo sam w to nie gra, co innego jakby grał to nawet nagrody by ufundował:)
a co do innego miejsca to ja mam dosyć duży salon i garaż...
jak bym miał wolną hate na jakiś weekend to zapraszam :D

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Na WM2006 było 12 graczy. Na Bazyliszku 2005 padł za to rekord Polski chyba [nie wiem dokładnie, ilu, ale dużo].
Teraz na Polconie mamy szansę ten rekord pobić - zainteresowanie jest duże.

Zrobienie turnieju lokalnego dla ludzi z Warszawy - ok, pewnie więcej jak 12 osób by nie było.
Większego - oj, wątpię :)

Awatar użytkownika
Baton
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Baton »

a więc wiadomo ze do turnieju(przynajmniej w wawie) potrzebny jest tylko lokal...
i tu moje potanko do klubów w warszawskich jakie kluby mają własne lokale w których można zrobić jakąś jednodniową kampanie??

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

i ze swojej strony mozemy chyba obiecac, ze za jakis czas turniej u siebie urzadzimy w mordke.
prawda Gnomie? (;

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

I tu panie kolego macie całkowitą słuszność. Już dziś zapraszamy wszystkich.

ODPOWIEDZ