Dyskusje turniejowe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Bardzo dobra wiadomość :D!

Cieszę się, żeście się chłopaki zmobilizowali, bo naprawdę mam wielką ochotę na pizzę na Złotej, a muszę mieć jakiś pretekst do przyjazdu do Lublina ;)!

W temacie turniejowym wypowiem się dzisiaj po południu (teraz robota czeka) ;).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

:)
Jużem obszernie skomentowała fakt ten radosny na NG :D

Awatar użytkownika
Wiewiór
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Wiewiór »

A tutaj - nieco spóźniony, ale zawsze - link do fotorelacji i relacji. z turnieju.

Proponuję czytać pierwszego posta w temacie "Wyniki Turniejów".

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Turnieju "Krasnoludzki Szaniec" na Falkonie:

http://paradoks.net.pl/read/5386

Autorem fotorelacji jest Krzysztof "Gonzo" Badowski.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Pytanie jak na razie czysto teoretyczne, być może będzie turniej Mordheim w Lublinie pod koniec grudnia 29 dokładnie (sobota). Termin średni bo po świętach i przed Sylwestrem, wszyscy będą raczej spompowani z pieniędzy, mimo wszystko czy ktoś z przyjezdnych byłby zainteresowany?
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Bardzo bym chciała, lecz raz, że kasy nie będzie, dwa, że 5 dni później mam oddać pracę sem. z rzeźnickiego seminarium, trzy, że to tak w środku Świąt...

Do Lublina - chętnie, ale termin po prostu nie ten.

Będziecie coś na wiosnę robić? Marzec-kwiecień?

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Trudno mi powiedzieć, ale pewnie tak. Dragon w kwietniu będzie, a tam powinien być turniej Mordheim. A co się będzie działo w między czasie to jedna wielka niewiadoma.
Ja mam ograniczone pole manewru przy organizacji turnieji - praca, studia pisanie magisterki, turnieje WFB etc. Dlatego tak de facto przy dobrych wiatrach mam czas na organizację turniei raz na 2-3 miechy no i musi mi się chcieć.
A że jakoś mam ochotę i termin mi odpowiada, chociaż faktycznie jest średni między świętami a sylwkiem jestem w stanie zorganizować turniej pod koniec grudnia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Sorka za post pod postem.
Może Was zachęci wstęp dla przyjezdnych za free? :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Motorze, zaiste wodzisz nas na pokuszenie ;), tym bardziej, że od Dragona jesteśmy wielkimi fanami turniejów w Lublinie, ale nie tyle koszty są problemem, co czas - u mnie, jeżeli zostanę dopuszczony do zerówek, będzie to na 2 tygodnie przed egzaminami (nie licząc kolosów na zakończenie semestru, które zazwyczaj odbywają się u mnie centralnie po Świętach) i w tej sytuacji niestety każdy wolny dzień jest na wagę złota :/.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Szkoda, może następnym razem :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Chyba, że one-off game, albo pary.
Marzy mi się drużynówka - mistrzostwa klubowe, albo miast, ale to nie realne. Poza tym były by max 3 teamy Lublin, Wa-wa i Kraków.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

To może parówka chociaż?

Drużynowe to nie wiem kiedy, co najmniej 2-3 miasta musiałyby jeszcze aktywnie grać.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Skavenblight pisze:
Michał, to zrób sensowną rozpiskę skavenów pod mój rating 81 ;)
Się robi:)

Adept, fighting claws
Black Skaven, fighting claws
Black Skaven, fighting claws
Night Runner, sling, club
Night Runner, sling, club
Verminkin, sling, club
Verminkin, sling, club

Reszta kasy zostje w stashu i czeka na Rat Ogra :):):)

A to już total hardkor:

Adept, fighting claws
Black Skaven, fighting claws
Black Skaven, fighting claws
Rat Ogre
Verminkin, sling, club
Giant Rat :P :P :P :P :P

Awatar użytkownika
Inkq
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: =][=Legion=][=

Post autor: Inkq »

Motor pisze:Chyba, że one-off game, albo pary.
Marzy mi się drużynówka - mistrzostwa klubowe, albo miast, ale to nie realne. Poza tym były by max 3 teamy Lublin, Wa-wa i Kraków.
O przepraszam Oświęcim by przybył 8)

Byle termin, tylko nie sesja egzaminacyjna. :P

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Skavenblight pisze:To może parówka chociaż?

Drużynowe to nie wiem kiedy, co najmniej 2-3 miasta musiałyby jeszcze aktywnie grać.
Może być parówka :wink:
Drużynówka to raczej utopia i marzenia ściętej głowy.
@MT niezły hardkor
@ Inkq sorka zapomniałem o Was :(

Tak czy siak teoretyzując (sorry Natalia za spam;)) gdyby taka drużynówka miała się odbyć IMO 4-5 osobowe drużyny, 3 to mało. Z możliwością wzięcia najemnika z innego miasta/klubu wg mnie rozgrywki miast to lepszy pomysł niż rozgrywki klubów chociaż to też fajny pomysł, ale łatwiej by było wystawić teamy miastowe. One-off game, tajne rozpiski, bez ograniczania, że ma być np max 2 takie same bandy bo różne ludzie mają. Minus to tereny bo byłoby ich potrzeba sporo i jeden ośrodek raczej nie podoła, sala, czas (ciężko tak ustalić datę żeby każdemu pasowało) to i blaty, ale to chyba najmniejszy problem, do tego miasto, w którym by się taki turniej odbył, dla mnie to bez znaczenia :wink: Co myślicie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Inkq
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: =][=Legion=][=

Post autor: Inkq »

Motor pisze: Tak czy siak teoretyzując (sorry Natalia za spam;)) gdyby taka drużynówka miała się odbyć IMO 4-5 osobowe drużyny, 3 to mało. Z możliwością wzięcia najemnika z innego miasta/klubu wg mnie rozgrywki miast to lepszy pomysł niż rozgrywki klubów chociaż to też fajny pomysł, ale łatwiej by było wystawić teamy miastowe. One-off game, tajne rozpiski, bez ograniczania, że ma być np max 2 takie same bandy bo różne ludzie mają. Minus to tereny bo byłoby ich potrzeba sporo i jeden ośrodek raczej nie podoła, sala, czas (ciężko tak ustalić datę żeby każdemu pasowało) to i blaty, ale to chyba najmniejszy problem, do tego miasto, w którym by się taki turniej odbył, dla mnie to bez znaczenia :wink: Co myślicie?
Na parówkę bez problemu, Ja i choćby Wołek. Co do Teamu to hym tu było by gorzej trza by przycisnąć parę osób. Hym... Lunar, Wołek, Maciek może Elmin albo Koziu. Na tema 3 osobowego na bank byśmy uzbierali. 4 i 5 mógłby być problem, ale jak się by Elmina ogłuszyło i związało oraz dowiozło na turniej to byłby ten Team. :wink:

My mamy makiety typowe do WFB typu górki, laski i ruinki. Zawsze coś postaralibyśmy się wziąć. :?

Nsjlepiej to by było podać propozycje i zobaczyć ilu jest chętnych.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

U nas z DTrealnie patrząc graliby pewnie: ja, Tomek, Ulryk, Michał... do maja mamy problem z maturzystami, tj. Snajkiem i Kadzikiem, ale ogłuszenie i związanie to świetny pomysł! :) I nieustający problem z chłopakami z Komorowa za którymi tęsknimy :( No i z okolic klubu i Warszawy to jeszcze Konrad może by się znalazł, a i nie zapominajmy o ekipie Pizystrata, która wszakże nabiła nieźle frekwencję na ostatnim Bazylu [Pizystrat, Robert, Baq, Wertus]. A zdaje się, że Telchar też żyje.
No krótko mówiąc... coś się znajdzie :)

Na parówkę natomiast zawsze.

A Wy urządzacie coś w Lublinie może za jakiś czas? :)

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

@Inkq Tylko, że teraz się sesja zbliża, a ja jak popatrzę na swoje pomysły to mam wrażenie że jak na razie nie wypalają - patrz e-zin puki co tylko plany.
@Skavenblight zawsze by mogły być dwa teamy Warszawa;) albo i trzy. Np. Warszawa Praga albo Warszawa Ursynów już coś tam byście wymyślili;)
W Lublinie miał być turniej pod koniec grudnia, ale było małe zainteresowanie to raz, a dwa okazało się że z sali, w której chciałem robić nici. Styczeń-luty sesja, marzec mam zawalony WFB, DBA i zjazdy na uczelni, dopiero kwiecień ale wtedy zdaje się będzie Dragon więc pewnie Ludwik albo Gonzo coś zorganizują :wink: A ja sobie wtedy pogram;) Krótko mówiąc mam terminy napięte jak baranie jaja;p do tego dochodzi jeszcze praca i pisanie magisterki :lol2: ale postaram się zrobić jak znajdę odrobinę czasu jakiś turniej jednodniowy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Inkq
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: =][=Legion=][=

Post autor: Inkq »

A ja Motor nie mówię że masz ustalać w jakieś bliskie terminy. :wink:

Ja mam to samo. Teraz sesja. Egzamin na Prawko. Przyszły tydzień mam tak zawalony kolokwiami (może nie są trudne, ale przygotować się trzeba) że już nic nie przeczytam, nie mówiąc o malowaniu albo jakiś innych akcjach. :?

Co do E-zimu to rzeczywiście mogło by się coś działać, co do turnieju to można by się zacząć orientować. Który ośrodek jest najlepiej przygotowany, kto by mógł się tym zająć itd. itp.

Powoli, spokojnie acz konkretnie i skutecznie. 8)

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Dobra znalazłem chwilkę czas na podsumowanie. Głosowanie toczyło się równocześnie na tym forum i na forum NG. Oto jego wyniki (mam nadzieję, że się nigdzie nie pomyliłem, jeżeli tak to prosiłbym o korekty). Starałem się z niektórych odpowiedzi wyłuskać odpowiedni podpunkt, nie wszystkie były jasne.

1. Jak dobrać składy?

a) Miasta 7
b) Kluby 7
c) dowolne 10

2. Czy turniej powinien się nazywać Drużynowymi Mistrzostwami Polski?

a) Tak 8
b) Nie 5

3. Jeżeli byłby to turniej o nazwie DMP to w jakim mieście powinien się odbyć?

a) Warszawa 9
b) Kraków 5
c) Lublin 4
Łódź 1

4. Ile osób w składzie drużyny?

a) 3 9
b) 4 8
c) 5

5. Jaki format?

a) kampania 9
b) one off-game 500+100 (na ekwipunek rare i przedmioty dla bohaterów) 1
c) one off-gmae 500+200 (jw) 1
d) one off-game 700 2
e) one off-game 1000 5
f) one off-game 1500 1
g) one off-game 2000 1

6. Jeżeli byłby to turniej one-off game czy jesteś za tajnymi rozpiskami?

a) Tak 9
b) Nie 5

teraz moje uwagi co do ankiety po kolei:
1 pytanie - wygrała opcja dowolna, pozostałe opcje były bliskie, w związku z czym skłaniałbym się przy dowolnym doborze par z możliwością wystąpienia jako miasto/klub.
2 pytanie - wygrała opcja pierwsza w stosunku głosów 8/5. Czyli jest zielone światło na zrobienie DMP, ale mogą pojawić się zgrzyty. Dlatego proponuję nazwać turniej tak jak pisał zdaje się Dwalthim - Drużynowe Mistrzostwa Mordheim bez dopisku Polski, jeżeli będzie frekwencja i zainteresowanie to kolejna taka impreza może mieć ten dopisek.
3 pytanie wygrała Warszawa przed Krakowem i Lublinem (i Łodzią - tu zagłosował Ushabti - mój błąd że nie dodałem opcji inne miasto - jakie w ankiecie) wg mnie najrozsądniejsza opcja to właśnie Wa-wa ze względu na dobry dojazd i możliwość dowiezienia makiet, poza tym chyba najprężniej w tej chwili rozwija się tam światek Mordheim, Krakusi spasowali jeżeli chodzi o organizację tej imprezy, w Lublinie jesteśmy w stanie ją zorganizować, ale ile osób by przyjechało 3 Wawa , 3 Kraków i tyle.
4 pytanie - nieznacznie wygrała opcja składów 3 osobowych i chyba ona powinna zostać ze względu na to, że łatwiej będzie złożyć skład 3 osobowy niż 4.
5 pytanie - wygrał format kampanii przed on-off game na 1000 pkt. Ja mimo wszystko zagrałbym on off game, kampania jest na każdym turnieju.
6 pytanie - przy one off game tajne rozpiski - tu nic nie trzeba tłumaczyć.

Na koniec pozostaje pytanie do warszawiaków czy podejmiecie się organizacji takiego turnieju?

ODPOWIEDZ