Galeria Mordheim

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Inkq
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: =][=Legion=][=

Post autor: Inkq »

Nie przejmuję sie. Za każdym razem próbuję coś bardzie ambitnego i kończy się to w końcu kropeczką. A co z resztą ludzie? Bo model to nie tylko oczy.
Ostatnio zmieniony 5 mar 2008, o 22:50 przez Inkq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Inkq pisze:Nie przejmuję sie. Za każdym razem próbuję coś bardzie ambitnego i kończy się to w końcu kropeczką.
Mam podobnie :)

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Kropeczka w zupełności wystarcza. Grunt to żeby ją dobrze postawić, a to już sztuka (albo fart ;)). Zawsze sie wkurzam jak maluję oczy, bo w niewielu przypadkach wychodzą tak jak bym chciał, a w dużym stopniu decydują o wyglądzie modelu.

No i trzeba uczyć się od lepszych:
http://www.reapermini.com/TheCraft/12
http://www.karoath.com/pages/minitips_eyes.html
http://www.destroyerminis.com/eyes.php

Awatar użytkownika
Inkq
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: =][=Legion=][=

Post autor: Inkq »

Ten drugi tutorial jest fajny. Może jeszcze coś pokombinuje. Ale będę musiał mieć bardzo dobry dzień do takich ekstremalnych wyzwań przy tej figurce. Po próbuje się raczej przy następnym modelu.

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Nie przesadzajmy-pomalowanie oczu to nie jest aż taka straszna masakra. Patenty podlinkowane przez Telchara świetnie sprawdzają sie w praktyce. Trzeba tylko wcześniej chlapnąć dużego gula herbaty żeby sie ręka nie za bardzo trzęsła :D
Co do figurki Inkq'a: Na pewno lepiej sie gra przeciwko pomalowanej bandzie nawet jeśli sa to tylko nałożone kolory bez żadnych fajerwerków. W tej figurce razi po oczach przede wszystkim nie użycie chociaż cienia washa... [ale mi wyszło zdanie pełne podtekstów :twisted: :D ] Jesli jest to jeden z Twoich pierwszych pomalowanych figsów Inkq to nawet nie najgorzej :wink:
Cytując jeden znany zespół młodzieżowy: "Więc ćwicz to czym by to nie było a to będzie Twa siłą" :P
Powodzenia!
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Inkq
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: =][=Legion=][=

Post autor: Inkq »

Dwalthrim pisze:Jesli jest to jeden z Twoich pierwszych pomalowanych figsów Inkq to nawet nie najgorzej :wink:
Pierwsza do Mordheimu. Mam ze 25 pomalowanych modeli do 40k.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Powiem szczerze, mi się ręce strasznie trzęsły przy malowaniu oczu - kiedyś robiłam to wykałaczką i nie wierzyłam, że są ludzie, którzy umieją pędzelkiem. Obecnie jest to już normalne... po prostu trzeba malować, malować i malować. Moją pierwszą bandę zepsułam, to teraz jest w remoncie ;) ale już kolejne wychodzą nieźle. Po prostu ćwiczenie czyni mistrza! :D

Awatar użytkownika
sojowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 127

Post autor: sojowy »

Bardzo fajne tutoriale. Ale trzęsąca się ręka i brak wyczucia przekreślają moje szanse. W tym miesiącu może zadebiutuje w PMOTM, w ogóle na całym forum. :)

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Obrazek
Obrazek

Witch Hunter - moj pierwszy nmm...na PMotM 10 ;] - miecz jeszcze WiP... a model bede urzywal jako paymastera do DoW...lub jako lorda brety spadajacego z Gryfa ;D
Ostatnio zmieniony 9 mar 2008, o 15:04 przez Gobo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Skavenblight pisze:Też miałam skojarzenia z ludzkiem lego, tj. jeśli chodzi o oczy :)
Ale tym się Inkwizytorze nie przejmuj, malowanie oczu to masakra, zawsze łapię stresa jak mam je malować :)
nie Ty jedna lapiesz wtedy stresa... dlatego ja wole malowac bretonskie zakute łby ;D

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Postanowiłem uratować stare modele z WFB.

Jako dzieciak pomalowałem je olejami humbrola i nic nie zdołało usunąć farby z tych modeli.
Część została poważnie uszkodonych.

I tak powstała moja Reiklandzka banda.
Na razie posklejałem chłopaków w miarę możliwości WYSIWYGowo.

A na pierwszy rzut poszły podstawki.
Oto efekt:
Obrazek
Obrazek
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Podstawki spoko, czekamy na resztę bandy ;)
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Leszczu_
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leszczu_ »

Wiem, że miałem dać zdjęcia pozostałych WH ale mimo usilnych starań lakier uniemożliwia mi zrobienie fotek, które pokazałyby rzeczywisty wyglad figurek... :? Może ktoś ma jakąś radę jak robić foty lakierowanym figurkom?

W zamian prezentuję WIP kapitana averlandu, którego maluję w ramach odpoczynku od zwierzoludzi kumpla :wink:

Obrazek

Zastanawiam się nad mocniejszym rozjaśnieniem czarnego ale boję się że jego cichy zrobią się po prostu szare a tego nie chce... To się jeszcze zobaczy :wink:

Awatar użytkownika
Wojtku
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Wojtku »

wow ekstra figurka. Co to za model?
Obrazek

Awatar użytkownika
Leszczu_
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leszczu_ »

to model reapera Lord Jester czy coś takiego :wink:

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Znam, znam tę figurkę. Nawet myślałam, czy nie kupić :)
Fajny!

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Wszystko fajnie tylko jakaś podstawka syfiasta ;). Możesz go wrzucić na PMoTM 10 (czy ile tam teraz jest) jak skończysz. Generalnie wyszła bardzo fajnie - oblukam w realu w weekend to ocenię dokładnie:).

Jako, że nie może być tak że Leszczu coś zamieszcza, a ja nie, oto mój nowy assassin adept z weeping bladesami i tail fightem:
Obrazek
Zdjęcia robione na szybko. Generalnie jest ukończony, zostało kilka niewielkich poprawek.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Bardzo fajny szczur! =D>
Figurka pomalowana na bardzo dobrym poziomie.
Nie ma niczego, czego bym się mogła specjalnie przyczepić ani też czegoś, co bym mogła specjalnie wyróżnić ;) jest pomalowana dobrze, równo. I oddaje skaveński klimat.
Chciałabym ją zobaczyć na stole ;)

Awatar użytkownika
Leszczu_
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leszczu_ »

Wszystko fajnie tylko jakaś podstawka syfiasta
powiedział ten co nie ma syfiastej :P Wystarczy że się namęczyłem z usunięciem tej reaperowej "górki" :wink:

Szczur fajny - widziałem już na żywo ale od tamtego momentu nic się chyba nie zmieniło?

Zdecydowanie robisz lepsze fotki 8)

No i figsa sama w sobie jest super! Teraz już GW takich niestety nie robi :?

a w kwestii
Możesz go wrzucić na PMoTM 10
- to nie mogę bo to nie jest figs made by GW a wydaje mi się że tylko ich figurki mogą brać udział w "konkursie" :wink:

Z resztą jeszcze czeka go kilka większych poprawek no i myślę co z tą szatą... Jak skończę to pokaże ponownie :)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Na PMotM można wystawiać figsy wszystkich firm, byleby pasowały do tematu.

ODPOWIEDZ