Zasady

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zasady

Post autor: Skavenblight »

Normalnie, schody i drabiny liczą się jako open ground i może po nich biegać bez przeszkód :)

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

no ok, ale w takim razie trzeba mierzyć długość drabiny/schodów? dajmy na to mają 8 cali, więc taki krasnolud wejdzie sobie 6 w pierwszej turze a po tym musi dochodzić te 2 w drugiej? tak?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Dokładnie tak. Opierasz figurkę te 2 szczebelki przed szczytem, albo stawiasz tam jakiś znacznik, żeby nie zleciała ;)

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

To ładnie, parę lat grałem : drabinka+wchodzenie=cały ruch i niemożna biegać #-o .To moje krasnale będą mogły wbiegać po drabinkach :D .

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

jako co liczą się "gnaty" u ghuli? pieści? czy zwykła broń?
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Unarmed, walka bez broni.

Awatar użytkownika
Ghoul
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Ghoul »

Witam!

Mam takie pytania: Podobno sztyletem/daggerem i pięściami nie można zadać krytyka. Ale w podręczniku są tabelki do walki bez broni. Jak można wyjaśnić ten problem? I do którego źródła kierować się by mieć jakieś argumenty? (Moi gracze nie koniecznie mogą się zgodzić. Ale jak mam "na papierze" to z miłą chęcią.)

EDIT:
Drugie pytanie mam odnośnie kampani. Jak zacząć? Ogólnie dorwałem PDF na strone Mordheim Information center z mapą mordki. Zawsze chciałem coś takiego poprowadzić. Ale jak to wygląda? Ile trwa jedna sesja kampani? W jaki sposób należało by to rozegrać by reszta graczy się nie nudziła a ja mógł to ogarnąć. Rozumiem że sam nie gram gdy jestem "MG"? :wink:

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Mam pytanko o jedną z umiejętności, a konkretnie pistolier'a:
"Pistolier. (...) If he is equipped with a brace of pistols (...), he may fire twice in the Shooting phase (though note that normal reloading rules apply). If he has a single pistol then he may fire it in the same turn it was reloaded."
Jak interpretować ten podkreślony fragment? Czy oznacza to, że jeżeli w jednej turze wypalę z obu luf, to w następnej nie mogę strzelać, bo oba pistolety przeładowuję?

I jeszcze ogólne pytanie ad. strzelania i pistoletów: czy jeżeli w swojej turze wystrzelę z pistoletu i czy jeżeli przeciwnik mnie zaszarżuje w jego turze, to czy mogę użyć tego pistoletu jako dodatkowej broni (dodatkowy atak z siłą 4)?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Na wasze pytania najszybciej znajdziecie odpowiedź TUTAJ.

Tharsis007
Plankton
Posty: 1

Post autor: Tharsis007 »

Czy jeżeli mój hero mam frenzy i stiupidity to muszę testować głupotę, czy frenzy to neguje ?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Nie musisz testować głupoty.

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

https://www.dropbox.com/sh/2fbmmxe9d1jv ... Collection - chyba wszystkie oficjalne zasady + trochę bonusów, enjoy!

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Na jakich podstawkach są wilki Von Carsteinów? Albo Troll, itd.? Są gdzieś jakieś rozmiarówki?
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Markuene pisze:Na jakich podstawkach są wilki Von Carsteinów? Albo Troll, itd.? Są gdzieś jakieś rozmiarówki?
Wilki są na 25x50 mm, Troll na 40x40 mm. Rozmiary podstawek w Mordheim w większości pokrywają się z tymi z WFB.

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Mam dwie niejasności odnośnie zasad.


1. W tym schemacie, podobnie jak w kolejnym, prostokąty niebieskie oznaczają członka mojej bandy, kwadraty czerwone model wrogiej bandy.

Czy w tej sytuacji,

Obrazek

gdzie model oznaczony literką K, jest knocked out (mógłby równie dobrze być stunned lub out of action), model 1, który jeszcze nie wykonywał swojego ataku, może zaatakować pozostały przy walce model przeciwnika, nie stykając się z nim bezpośrednio w walce, czy, w wypadku out of action modelu "K" automatycznie wypada z walki i jeśli chce uczestniczyć w sąsiedniej walce powinien zaszarżować do tej walki.

Pytam, bo w WFB jednostki, które przestały stykać się bezpośrednio z jednostką wroga, nie są już w combacie.

2. Drugie pytanie z kategorii "w tej sytuacji kierowca"

Obrazek

Czy niebieski model na dole, może wykonać szarżę po linii oznaczonej strzałką, tj. linii nie będącej prostą? Oczywiście w założeniu, że może tę szarżę wykonać - długość linii zawiera się w odległości na jaką może szarżować.

Czy w sytuacji, w której wrogi model jest z wszystkich stron otoczony moimi modelami, mogę, mimo braku miejsca na to by podstawka modelu, który chce zaszarżować do tak tłumnej walki zetknęła się z wrogą podstawką (bo jest otoczona np. 6 zombie) nadal mogę wykonać szarżę i uczestniczyć w walce?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :D
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

1. Tak jak piszesz, model nie jest już w walce i musisz zaszarżować modelem na model przeciwnika.

2. Szarża nie musi być wykonana w linii prostej, tylko po najkrótszej możliwej drodze. W tym wypadku dostawiasz model do najbliższego narożnika.

Aby dołączyć model do walki, musi stykać się on podstawką z podstawką przeciwnika (ścianką bądź narożnikami).

Awatar użytkownika
Marynarz Storczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Marynarz Storczyk »

A ja mam takie 1 pytanie nie wiem czy dobre jak na ten wątek, a mianowicie czy ktoś mógł by mi powiedzieć gdzie znajdę wszystkie zasady z mordheima i rozpiski band ?
El dinero no es nada, pero mucho dinero, eso ya es otra cosa.

faj3r
Mudżahedin
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń

Post autor: faj3r »

KUPIĘ: Bitsy (głównie kusze i bicze) od Dark Elves
--
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa
mój blog: Sand and Glue

Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Marynarz Storczyk pisze:A ja mam takie 1 pytanie nie wiem czy dobre jak na ten wątek, a mianowicie czy ktoś mógł by mi powiedzieć gdzie znajdę wszystkie zasady z mordheima i rozpiski band ?
Podręcznik w w języku polskim znajdziesz TUTAJ.

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Marynarz Storczyk pisze:A ja mam takie 1 pytanie nie wiem czy dobre jak na ten wątek, a mianowicie czy ktoś mógł by mi powiedzieć gdzie znajdę wszystkie zasady z mordheima i rozpiski band ?
Obadaj link, który wrzuciłem parę postów wyżej.. ;)
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

ODPOWIEDZ