Zasady

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Re: Zasady

Post autor: M.T. »

Karbowy pisze:cześć. W Mordheimie jestem nowy i mam parę pytań.
Na początek jakie są maksymalne rozwinięcia w Orkach i goblinach, bo nie mogłem ich znaleźć w tabelce w podręczniku?
Mam podręcznik polski.
Druga prośba:
Czy może ktoś mi udostępnić lub przesłać kartę bandy, ale po polsku?
dzięki.
Dziwne, bo powinny być zaraz przed tabelką umiejętności.
Maksymalne statystyki orka:

Kod: Zaznacz cały

M 4 WS 6 BS 6 S 4 T 5 I 5 A 4 LD 9
Goblin jest stronnikiem, więc jego statystyki mogą się zwiększyć tylko o 1.
Karty bandy po polsku nie ma.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

First Blood pisze:http://clockyard.pl/Mordheim_-_Bandy_PL.pdf mogę się tym wzorować przy składaniu armii?
Tak.

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: galahar »

Witam!

Objaśni ktoś jak gracie np. wózkiem z karnawału? Grałem dzisiaj z kumplem i trochę się zastanawialiśmy jak on dokładnie działa, bo wyszło na to, że po szarży w ogra na 16" (spd 8x2 normalnie działa?) uwalił go na całą grę, bo owy ogr nie miał dwuraka i z 4 siły nie był w stanie wózka zranić. I ogólnie doszliśmy do wniosku, że to trochę bez sensu. Strzelanie też nieźle uwalał, bo jako najbliższy model musiał być celem strzału, dopiero po wspięciu się na budynek można było strzelać do innych modeli.

Powiedzcie też, czy gracie na alternatywne zasady z Empire in flames czy nie.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Zasady do wózków są właśnie w Empire in Flames, więc jak ktoś weźmie wózek z Karnawału to gra na nich.

fcBombadil
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fcBombadil »

Czy tarcza dodaje mi +1 do pancerza? Tzn jesli mam np. lekki pancerz, to mam save na 6+ czy 5+?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

5+

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

fcBombadil pisze:Czy tarcza dodaje mi +1 do pancerza? Tzn jesli mam np. lekki pancerz, to mam save na 6+ czy 5+?
Tutaj Mordheim jest raczej martwy.
Proponuję o zasady do niego szukać tutaj:

http://www.azylium.vot.pl/ForumsPro.html

Awatar użytkownika
Sokół
Mudżahedin
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sokół »

Cześć!

Szykuję się do zagrania w Warfheima FS. Oczywiście O&G.
Przejrzałem tę stronę http://warheim.blogspot.com/p/wprowadzenie-do-wfs.html
Ale zanim wgłębię się w otchłanie tego 4-tomowego rulebooka, to mam kilka pytań na początek:
1. Czy jeżeli gramy bitwę typu "zwykła potyczka", to jak wygrywamy? Liczy się punkty za zabite jednostki w ciągu VI tur czy bijemy się do nogi?
2. Czy w armii O&G jest możliwość posiadania Nocnych Goblinów/Czarnych Orków/Snotlingów/bohatera goblińskiego/wierzchowce (wilk, dzik)? Nie mogę tego znaleźć w RB.
3. Czy jeżeli chcę mieć Orka z dwoma broniami, to muszę mu dokupić drugi Rembak?
4. Czy gra ktoś w tę grę we Wrocławiu?

To pierwsza partia pytań, pewnie w miarę czytania RB, będzie ich więcej.
Czekam na głosy jakichś dobrych dusz :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Cześć :)

Zasadniczo to temat dotyczący zasad Mordheim, forum Warheim FS masz TUTAJ.

Co do twoich pytań:
1. W przypadku zwykłej potyczki wygrywa ten, kto rozbije przeciwnika. W Warheim FS testy rozbicia wykonuje się po stracie 25% stanu drużyny. Więcej informacji znajdziesz w podręczniku.

2. W Warheim FS do dyspozycji gracza są cztery drużyny Zielonoskórych. Oprócz tradycyjnymi Orkami i Goblinami można jeszcze dowodzić Dziki Orkami, Leśnymi Goblinami i Nocnymi Goblinami. Każda z w/w drużyn posiada ograniczenia rodzaju występujących w niej jednostek.

3. Tak.

Awatar użytkownika
Sokół
Mudżahedin
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sokół »

Dzięki QC :)

Zaraz się przerzucę na tamto forum, tylko w ramach wyjaśnienia - w podręczniku, do którego link masz w podpisie są tylko dwie armie/bandy zielonoskórych: Orkowie & Gobliny i Łowcze plemię Dzikich Orków. Gdzie mogę znaleźć pozostałe dwie


abad86
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: abad86 »

pytanko:
1 Które z ludków to ,,zwierzęta" . gram undedami i rozumiem że psy to zwierzęta, a ząbi?
2 czy zwierzęta i ząbi mągą poruszać się po drabinie, bo wspinać raczej nie.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

abad86 pisze:pytanko:
1 Które z ludków to ,,zwierzęta" . gram undedami i rozumiem że psy to zwierzęta, a ząbi?
2 czy zwierzęta i ząbi mągą poruszać się po drabinie, bo wspinać raczej nie.
Zagraj w Warheim FS. Tam masz wszystko jasno napisane. A klimat ten sam co w Mordheim :)

ODPOWIEDZ