Scenariusze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Scenariusze

Post autor: gnom »

Wydaje mi się że byłoby miło,gdyby ktoś kto wymyślił jakiś fajny scenariusz wkleił go pod spodem. My graliśmy już chyba wszystko z Town Crayera i co tylko znaleźliśmy na sieci.
Poczatkowo wydawało mi sie że scenariusze zajmują dużo miejsca i forum nie nadaje się do ich publikacji, ale kolega przekonał mnie że przecietny scenariusz w Mordheim to strona a4, czyli nie więcej niż rozpiska bandy.
Jak tylko przetestujemy wrzucę nasz scenariusz pod roboczym tytułem "Gnomowy Automaton". O golemie będzie a co :wink:

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Fajny temat, zwłaszcza, że oklepane scenariusze z Rulebooka potrafią nieźle znudzić :?
Ja w tej chwili nie mogę nic wrzucić - a to z tego względu, że nie mam w Linuksie edytorów tekstu, które odtwarzają pliki z Worda. I nie mogę ich mieć, bo odpalam z płyty. Popełniłam jednak krótką kampanię [kiepską...], jak będę miała techniczne możliwości, to popełnię drugą, bo mam już pomysł. Scenariuszy też kilka popełniłam.

Graliście w EiF? Jest to niby "nieoficjalny" setting, ale ja nie traktuję tego jak setting - dla mnie to taki "wypad za miasto" albo wręcz "przedmieścia". My w kołchozie [nie mylić z klubem ;) ] graliśmy we wszystkie scenariusze, które napisano do Frenzied Mob, bo po prostu lubimy te figurki [obrażona dziewczynka rządzi :) ]. Najlepszy był chyba z córką kowala, którą oskarżono o czary - do tatusia eskortowały ją dwa nurglingi :D

Ale nie o tym chciałam. Często znajdujemy jakiś scenariusz i modyfikujemy go, tak "na szybko", bez zapisywania zasad. Albo wymyślamy coś na poczekaniu. I wychodzi. Pierwsza bitwa w klimatach EiF - Karnawał z jednej strony, Beastmeni z drugiej, a pośrodku spalona wioska z jednym ocalałym domem, gdzie garstka wieśniaków broni dziedzictwa kilku rodzin ;) Wyszło super, raport bitewny [w formie opowiadania, długi!] znajduje się tutaj - http://forum.gildia.pl/viewtopic.php?t= ... &start=210
Jest tam jeszcze drugi, potem niestety zbrakło czasu, by zrobić raporty z kampanii. A to już prawie jak scenariusz :)

Zresztą zupełnie nowatorskie scenariusze niosą poważne ryzyko - niegrywalność i mnóstwo wątpliwości. Trzeba naprawdę solidnie przetestować, zanim się uzna scenariusz za dobry i niewymagający poprawek [a i tak przyjdzie turniej i chłopaki z innych miast znajdą zaraz jakąś dziurę ;) ]. Dlatego bardzo, ale to bardzo podoba mi się inicjatywa lubelska - modyfikacja sprawdzonych scenariuszy pod jakiś określony klimat.
Tu http://paradoks.net.pl/read/2665
są scenariusze z ostatniego turnieju w klimatach undeadowych. Niby wyrdstone hunt, ale z zombiakami, niby hidden treasure [ale z niespodzianką ;) ], genialny scenariusz z obrabianiem grobów [income 120 :D ], dom wampira i na koniec street fight w mieście zalewanym przez fale zombich [pod warunkiem, że nie wybijesz przeciwnika w 17 minut, zanim pojawią się zombiaki ;) ].
I wszystko jest grywalne, wątpliwości łatwo wyjaśnić, a przy tym jest coś nowego, nowy klimat.

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Wrzucę na jakąś stronkę kilka moich scenariuszy i podeślę linka, ale to nad ranem dopiero.
Obrazek

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

Skavenblight pisze:
Graliście w EiF? Jest to niby "nieoficjalny" setting, ale ja nie traktuję tego jak setting - dla mnie to taki "wypad za miasto" albo wręcz "przedmieścia".
Mamy EiF ale u nas rczej nie szło, kolega z katowickiego Barda przymierza się aby zrobić z niego przedszkole do WFB. Chyba za fajną makietę mamy (4 poziomy + podziemia) i wszystcy pragną miasta

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Motor pisze:Wrzucę na jakąś stronkę kilka moich scenariuszy i podeślę linka, ale to nad ranem dopiero.
Motorku, czy doczekamy się kiedyś tych scenariuszy ;)?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Przydusimy go, jak do nas przyjedzie. Czyli wkrótce :twisted:

Tym niemniej temat czeka na rozwinięcie.

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Są tylko nie chce mi się wrzucać linków:(scenariusze wrzuciłem dzień poi napisaniu posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Ech Motorku, to wyślij mi te linki - ja je wrzucę :).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Tak będzie łatwiej - wszystko razem spakowane.
Jeden nowy :wink:
http://rapidshare.com/files/82512131/Sc ... f.rar.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Dzięki Motorze :)! Zaraz ściągnę i z przyjemnością przejrzę :).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

W sumie wszystkie były na turniejach w Lublinie, trochę je poprawiłem no i dodałem nowy.
Obrazek

ODPOWIEDZ