Nasze miasta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Nasze miasta

Post autor: Miszczu »

Poniewaz nie znalazłem tematu Moje miasto mordheim..
Dlatego fotki wrzucam tutaj.

Oto efekt wspólnej pracy (kazdy robił z osobna ale kozystamy razem :)) TH i WKW (sa to juz stare dzieje-przeszło ok rok temu).

Czyli strychowe tereny:)

Obrazek

Brakuje jeszcze duzych domów.. Lecz moze jeszcze się pojawia.

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Aż się łezka w oku kręci na widok znanych mi dobrze Kislevitów (w lewym dolnym rogu) :cry:...

Miasto na zdjęciach widziałem już nie raz - bardzo przyzwoicie wykonane, a co więcej bardzo się chwali, że to efekt wspólnego czynu społecznego.

Jedno pytanie... macie do tego jeszcze jakiś zestawik barykad/przeszkadzajek itp., co by uliczki zbyt gołe nie były?

Awatar użytkownika
Miszczu
Chuck Norris
Posty: 429

Post autor: Miszczu »

Niestety Kislevici (moja pierwsza pomlowana banda) wyemigrowali do warszawy. Musicie jedynie przekonać MK żeby zabrał z sobą kolegę to was "moje" moczymordy odwiedzą.
Mi tez sie łezka kreci na ich wspomninie :cry:

Przeszkadzajek narazie niesty brak, tak samo jak pomalowanych wiekszych budynków (towarzystwo sie rozeszło i nie miał kto dokoczyć :()
Co niezmienia faktu ze jest to jedyna miasto na którym przeprowadziłem walki na 3 poziomach (ulica + 2 poziomy kładek).
Cóz to był za widok. W ulicy krwawe starcie a nad nim pojedyncze pojedynki na waskich kładkach. Kto spadł z kładki ten szybko był cwiartowany przez rozjuszony tłum walczacych :) Litości nie było.
Innym razem biegałem kilka tur, po tych "kładkowych katakumbach" za szybkonogimi elfami... Masakra :) Nikomu nie polecam :)

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

No, to część naszego miasteczka;
Obrazek
Garnizon, w ruinie ma się rozumieć
Obrazek
Miasto w całej okazałośći;
Obrazek
Obrazek
Uliczka;
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ciekawe miasto! Całkiem inny klimat niż większość "Mordheimów", jakie w życiu widziałam. Ale... podoba mi się.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Fajnie sie gra
jestem dumny z wejscia na kladke smierci i spokojnego z niej zejscia :)

brakuje mi zdjec z wnetrza miasta :) te lochy sa spoko
moze teraz siec kanalow? :)

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Szacun :D. Podoba mi się duża ilość kładek.

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Skavenblight pisze:Ciekawe miasto! Całkiem inny klimat niż większość "Mordheimów", jakie w życiu widziałam. Ale... podoba mi się.
Dokładnie tak - mógłbym się pod tym podpisać.

Widać, że znacie się na tym fachu i na zbudowaniu porządnej makiety!

Największe wrażenie robi chyba ta wieża Babel - takiego budynku w Mordheim to jeszcze nie widziałem. Podziwiam ogrom pracy włożony w jego zbudowanie! Jaką ma wysokość w calach?

Pomijając jednak kwestie wrażenia i przechodząc do tego, co najbardziej mi się podoba, wskażę bez wahania wieżę czarodzieja... Ten budynek nie dość, że ekstra wykonany, to ma niesamowity klimat! Jak wygląda z drugiej strony? Da się do środka, np. przez zburzoną ścianę, wcisnąć jakiegoś ludka?

Jeżeli miałbym wskazać, co mi się osobiście mniej podoba... np. odnośnie Babel... choć wykonanie perfekt, jak na mój gust przesadziliście nieco z tą wysokością i - jeżeli chodzi o styl architektoniczny - trochę za bardzo czuć tu orientem... System kładek, choć fajny i grywalny, zamiast drugoplanowym, acz strategicznym, dodatkiem, stał się w tym mieście wręcz dominantą kompozycyjną. No i wreszcie, gdzieniegdzie przydałoby się, wg. mnie więcej ostatecznego wykończenia w rodzaju drobne szczególiki, kupy gruzu, sterty połamanych desek... niektóre miejsca wyglądają trochę goło, jak np. wierzchnia strona lochów/katakumb (a propos: jest coś w środku?).

Czekamy na następną porcję zdjęć!

Pozdrawiam!
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

No więc po kolei;
Cieszę się że się podoba. Wieża"babel" czyli w zamyśle zrujnowany garnizon od podstawy do czubka dachu 25" czyli ponad 2 stopy. Jest fragmentem większej części niewykończonej jeszcze części miasta, gdzie budynki/kamienice wyższe i tam nie wyglada na tak strasznie wielką. wieża czarodzieja;
Obrazek
Była zrobiona z myślą o WFB i zwykle stoi przed naszą twierdzą do Sieg'a ale też nam się podoba i wszędzie ją zabieramy. Niestety nie da sie do niej wejść, gramy tylko na zzewnątrz.
Co do braków w drobnych makietach, skrzynie, beczki,barkady,płoty zwykle jest tego dużo ale forma pokazu i ilość "ciekawskich" a również braki w transporcie wymusiły pewne ograniczenia. Lochy oczywiście posiadają wnętrze, w którym zwykle sporo się dzieje.

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Lochy oczywiście posiadają wnętrze, w którym zwykle sporo się dzieje
Ekstra sprawa! Masz może w zanadrzu jakieś zdjęcia tych podziemi? Jak rozwiązaliście to z technicznego punktu widzenia?
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

bardzo prosto. lochy to druga platforma, ktora stoi na drugim stole - ustawiamy ja mniej wiecej tak samo jak w miescie stoi makieta gorna i przenosimy zolnierzyki ;)

Szybko, prosto i bez cwaniakowania

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Podoba mi się ten pomysł - ciekawy, grywalny, a przede wszystkim klimatyczny!

Duże są te podziemia?

P.S. Powtórzę się, ale jeszcze raz poproszę o zdjęcia ;).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

spoko maisteczko aż mnie nabiera ochota aby wziąść się i zrobić wkońcu makietke mordki do naszego klubu :wink:

szacun za włożoną prace

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

Podziemia idealnie takiego samego rozmiaru jak czesc naziemna katakumb ; )
Fotki Gnomek musi wrzucic - ja niestety te makiety tylko w piatki widuje jak mi lomot spuszczaja;p

Awatar użytkownika
Gondi
Plankton
Posty: 3

Post autor: Gondi »

Obrazek
Obrazek

Jak napisał TruePunk lochy są idealnie takiego samego rozmiaru jak czesc naziemna. Niestety tylko tyle ,większe lochy są dopiero na warsztacie.

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Przebaczcie ten lag w odpisywaniu, ale lepiej późno niż wcale, tym bardziej, że trzeba rozruszać trochę forum, na którym od kilku dni aktywność jest niemal zerowa ;)...

Bardzo przypadł mi do gustu pomysł z podziemiami i modułem na oddzielnym stole.

Wykonanie bardzo solidne; ekstra pomysł z tymi schodami na środku i komnatami po bokach. Przydałoby się jednak trochę wykończeń i detali tu i ówdzie (z wyłączeniem świetnego trupka na ławie tortur trochę tu pusto...).

Z czego wykonaliście te grube ściany tych katakumb?
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Gondi
Plankton
Posty: 3

Post autor: Gondi »

Tak masz racje. W planie są jeszcze dyby i stojaki na narzędzia.
Ściany mają trzy centymetry grubości i zrobione są z dwóch pasków tektury oddzielonymi żeberkami.

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Podziemia wypas!
Podobają mi się także okiennice przy domkach.
Natomiast ilość kładek, a zwłaszcza ich jednolite wykonanie troche przytłacza obraz całości. Ze stołu robi sie trochę "tour de Mordheim" po kładkach (swoja drogą zawsze chciałem taki scenariusz rozegrać ;). Wieża babel trochę w zbyt kitajskim stylu jak dla mnie i ciut przekombinowana, ale widać że b.grywalna. Czy w środku są drabinki na poszczególne piętra?
Ostatnio zmieniony 26 sie 2007, o 07:44 przez Dwalthrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ja tu nie admin, ja tu tylko mod ;)
Ale wydzieliłam.

Dalibyście jakieś swoje fotki, kołchoźnicy z Komorowa. Jest na co popatrzeć :)

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Skavenblight pisze:Ja tu nie admin, ja tu tylko mod ;)
Ale wydzieliłam.

Dalibyście jakieś swoje fotki, kołchoźnicy z Komorowa. Jest na co popatrzeć :)
Admin-Mod wsio radno, Ty nam tu szefujesz :lol: ;)
Co do fotek z Komo, postaram sie po sesji(która właśnie mi sie zaczyna:/)pomolestowac ziomów-kołchoźników.
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

ODPOWIEDZ