Nasze miasta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Jak ktoś jest jeszcze zainteresowany, to sobie spamnę znowu i przedstawię nową stronę, na której można łatwo znaleźć newsy związane z moją podejrzaną działalnością. Wreszcie doczekałem się stronki firmowej:
Labirynth Net w wersji polskiej.
W ofercie znajdziecie nowe ceny, trochę bardziej wyważone niż te które wcześniej trafiły na allegro...
Pozdrawiam i liczę na jakiś feedback czy coś ;)

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

To Twoje? :o

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

A tego już Hak nie zamieszczał na NG? Bo pamiętam te fotki... To ktoś z niemiec, prawda?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ushabti pisze:A tego już Hak nie zamieszczał na NG? Bo pamiętam te fotki... To ktoś z niemiec, prawda?
Miasto Wolfganga było chyba inne...

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

To chyba makiety tego pana:

http://public.fotki.com/dandanjobarnicles/

Wyglądają świetnie, poziom wykonania i malowania bardzo wysoki, ale przydałoby się je trochę zrujnować, bo póki co wyglądają na dość niegrywalne (nie da się wejść do budynków, walka tylko na zewnątrz etc.).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

No fakt, dość niegrywalne...
I za mało mroczne ;)

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Z tego co widzę ręka się między te budynki zmieści, więc i co do grywalności nie mam żadnych zastrzeżeń, przy grani w EiF na przykład...
Strasznie mi się jego domki podobają i jestem pod wrażeniem, że robione ręcznie...
Jeśli ktoś ma za to nadwyżkę kasy to w podobnych klimatach może zaopatrzyć się w budynki żywiczne:
http://pardulon.com/catalog/index.php?l ... d06a867dd6
W przypadku cen radzę zaopatrzyć się w inhalator ;)

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Już za 1000 euro można mieć fajne miasteczko ;).

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Nie no, normalka. Cena adekwatna do produktu, jeno mało która kieszeń jest adekwatna do ceny ;)

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Skądś znam to powiedzenie ;)...

Hmmm... Pavulon... Plus za żywicę oraz mnogość i jakość wzorów; ceny natomiast nieomal na miarę forge world (czasami mam wrażenie, że próbuje się ludziom wmówić, że ceny żywicy dorównują cenom szlachetnych kruszców ;)).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Kapitan Hak pisze:Skądś znam to powiedzenie ;)...
:oops: No i się wydało.

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Watpię, żeby chodziło o cenę materiału, raczej o koszt robocizny. Nawet jeśli zastygałoby to w 3 godziny, to przez 3 godziny formy byłyby wyłączone z procesu produkcji. To nam daje może 2 domki przerobu na dzień, przy 8 godzinach pracy plus warunki pracy, zużywalność form itp. Dwóch domków na dzień (20 dni roboczych, 40 domków miesięcznie) nikt nie kupi, więc ceny trzeba lekko wywindować, żeby miało to jakiś sens i się w ogóle opłacało. Jakością od Forge World`a nie odbiega, więc i ceny mogą być porównywalne...
Raczej zastanawia mnie dlaczego ceny plastików są tak duże, skoro materiał jest tańszy, a i można je z wtryskarek wyciągać dziesiątkami w porównywalnym czasie...

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

O formach do plastików widziałem kiedyś artykuł w WD. Wygląda to jak potężna metalowa bryła, oczywiście otwierana, z systemem kanalików itp. itd. Ponoć samo wykonanie takiej formy to koszt rzędu - i tutaj bardzo różne wersje słyszałem - min. parę dziesiątek tysięcy złotych, a czasami sporo wzwyż. Plus jest taki, że gdy już ma się do dyspozycji taką formę, odlewy wykonuje się masowo i bardzo tanio, ale wiadomo - forma musi się zamortyzować, więc to zabawa raczej dla gigantów w rodzaju GW niż dla niewielkich przedsiębiorstw.

Odnośnie tego, co napisałeś o żywicy i koszcie robocizny, wydaje się, że to właściwy trop, albo przynajmniej jeden z tropów. Z drugiej strony da radę bez problemu znaleźć żywicę do wyjęcia z formy po godzinie; dołóżmy do tego urządzenia typu dozowniki, mieszadła i pompy próżniowe i w efekcie cały proces produkcji, choć marnie zautomatyzowany w porównaniu z formami wtryskowymi do plastików, przebiega dużo sprawniej niż znamy to z warunków domowych.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

O formach do plastików widziałem kiedyś artykuł w WD. Wygląda to jak potężna metalowa bryła, oczywiście otwierana, z systemem kanalików itp. itd. Ponoć samo wykonanie takiej formy to koszt rzędu - i tutaj bardzo różne wersje słyszałem - min. parę dziesiątek tysięcy złotych, a czasami sporo wzwyż. Plus jest taki, że gdy już ma się do dyspozycji taką formę, odlewy wykonuje się masowo i bardzo tanio, ale wiadomo - forma musi się zamortyzować, więc to zabawa raczej dla gigantów w rodzaju GW niż dla niewielkich przedsiębiorstw.
Tak, forma to koszt od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od wielkości matrycy i ilości szczegółów... plus wtryskarka, które używane 20 letnie chodzą od 20000 złotych... Jednak gdy już takie masz i wykonujesz z tego te 500 sztuk dziennie... ;)
Odnośnie tego, co napisałeś o żywicy i koszcie robocizny, wydaje się, że to właściwy trop, albo przynajmniej jeden z tropów. Z drugiej strony da radę bez problemu znaleźć żywicę do wyjęcia z formy po godzinie; dołóżmy do tego urządzenia typu dozowniki, mieszadła i pompy próżniowe i w efekcie cały proces produkcji, choć marnie zautomatyzowany w porównaniu z formami wtryskowymi do plastików, przebiega dużo sprawniej niż znamy to z warunków domowych.
Jak się to dodatkowo przeliczy przez teoretycznie kilka form na wzór które można zrobić to się przedstawia jeszcze optymistyczniej, ale ilość czynności do wykonywania których potrzeba się przyłożyć po prostu rozwala mózg kogoś kto miałby to robić przez 8 godzin dziennie, nawet jeśli podzieliłby pracę na 3 osoby. Żeby dojść do cen aktualnie osiąganych nawet przy strasznie drogich wypraskach takiego GW... lepiej by było zrobić formę i wtryskarkę ;)

Awatar użytkownika
Azganoth
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azganoth »

Mój najnowszy twór do oceny:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Używałem lampy błyskowej więc na pierwszym zdjęciu trochę się świeci (ciężko o matowe farby w spray'u) ale w rzeczywistości wygląda to lepiej. Zastanawiam się też nad dodaniem krawężników wokół podstawki ale jeszcze się ostatecznie nie zdecydowałem na takie rozwiązanie.
Co sądzicie?

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Domek pierwsza klasa, tylko kolorki takie odrobinę bajkowo-komiksowe, mało przybrudzone okropnościami Mordheim :twisted:
Na ostatniej fotce ta ściana mogła by być bardziej poszarpana ;).
Ale i tak chętnie bym na tym zagrał :P
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Miałem okazję widzieć fotki tego domku wcześniej i nie ukrywam, że coś mi przypominają ;)
Czuję się jak źródło natchnienia :D ;)

A ogólnie to kawał dobrej roboty! :)

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

A to dzieło mojego kolegi z klubu.Jeszcze głęboki WIP ale juz widać zamysł.Sam zabrałem się tez za tworzenie czegoś w tym stylu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Tzeentch89
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Śląsk/Knurów

Post autor: Tzeentch89 »

Zielony domek jak już ktoś napisał jest zbyt bajkowy (kolorki). Wykonanie średnie, co nie zmienia faktu że trzeba sie było napracować nad tą makietą. Sam kiedyś budowałem w ten sposób i wiem ile to wymaga pracy.

Ten stół w budowie zapowiada się bardzo dobrze a nawet doskonale. Może mi sie tylko wydaje ale chyba kogoś natchnęły makiety Wolfganga (a dokładnie jego stół): http://gidian-gelaende.de/Material_HP/W ... index.html

Cały projekt bardzo mi się podoba, ale będzie miał jeden minus - monotonia przy częstszych rozgrywkach. Brak możliwości przestawienia domków.

ODPOWIEDZ