Nasze miasta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Uwielbiam profilowane stoły :) Swój robiłem wprawdzie tak, żeby domki dało się ustawić w różnej konfiguracji, ale i tak nawet stałe jeśli są dopracowane to się sprawdzają :)
Mi w tym WIPie nie podobają się jednak te bezteksturowe, duże cegiełki Hirsta... Wyglądają jak drewniane, za duże klocki. O całości i tak zadecyduje wygląd samych domków i jakoś nie wyobrażam sobie zbyt dużej monotonii... zresztą- jeśli to jest dla klubu, to można tam postawić takich 5 i jest po problemie ;)
Całość zapowiada się nieźle i czekam na efekt końcowy :)

A co do MorTheim Wolfganga (fajny patent na uniknięcie naruszania praw autorskich) to wymiata i wbija w glebę. Mógłbym na tym grać latami po prostu dopasowując scenariusze i ich cele do otoczenia.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ushabti pisze: A co do MorTheim Wolfganga (fajny patent na uniknięcie naruszania praw autorskich)
To nie jest naruszanie praw autorskich, Niemcy i ogólnie ludzie z krajów niemieckiego obszaru językowego używają nazwy Mortheim. Jest to na tyle oficjalne, że nawet na stronach GW używane ;)

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Dla Niemców lepiej brzmi "Mortheim - Miasto Śmierci", niż "Mordheim - Miasto Mordu" - to jest chyba jedyny powód; nie sądzę, by zależało im na obchodzeniu praw autorskich.

O mroczno-germańsko-gotyckim języku staroświatowym tworzonym najczęściej przez nieznających niemieckiego można by niezły kabaret napisać (hrabia Bleistift [ołówek], czy demon Zahnarzt [dentysta] to tylko niektóre z wyczajonych przez Natalię na niemieckich forach przykładów (oczywiście Niemcy jak widzą taką nomenklaturę, turlają się ze śmiechu).

Kończąc offtop... choć zdjęcia rzeczywiście mocno WIPowe, to zapowiada się stół, jakiego po tej stronie Odry jeszcze nie było! W kolejnych etapach pracy można rozpoznać doświadczonego modelarza (czy ma na koncie już jakieś inne projekty?). Bardzo mi się podoba spora liczba grywalnych piwniczek, ale również kanał i droga. Czekam niecierpliwie na końcowy efekt i liczę na to, że kolejne etapy pracy (zwłaszcza malowanie i ostatnie detale, czyli wykończenie) będą równie udane!

BTW, jaki to klub? Czyżby renesans Piwnic i Pająków?
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

zapowiada się stół, jakiego po tej stronie Odry jeszcze nie było!

Nie wjeżdżaj ludziom na ambicje, już mam jeden stół który mnie zadowala, teraz pustynny robie! :P Nie dam rady dwóch na raz! :D

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Jaki klub?

A z jakiego ja jestem klubu?

Ogólnie Miłosz robił sporo rzeczy z gipsu dentystcznego i bawił się w modelowanie metalowych glizd slanesha.
Pomysły ma niezłe wykonanie tez ujdzie.

Nie widziałem żednej jego wybitnej pracy.
Ale chłopak daje rade.

W tej makiecie będą teś elementy elektryczne(oświetlenie ulić(lampiony z LEDami) i pochodnie w piwnicach też z LED.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Azganoth
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azganoth »

Dziękuje wszystkim zarówno słowa uznania jak i krytyki. Budynek owszem jest utrzymany w bardzo bajkowej kolorystyce (choć w rzeczywistości kolory te nie są aż tak intensywne jak na zdęciach) no ale cóż poradzić - podobają mi się takie żywe kolory i nie ukrywam, że czerpałem inspiracje ze stołu Ushabti'ego i spółki ;) Jak zapełnie już stół budynkami tego typu to zabiorę się za kolejny, który będzie dokładnym przeciwieństwem bajkowości ;) Samo wykonanie nie jest jeszcze na tym poziomie do jakiego pragnę dojść ale jak na razie jestem zadowolony, gdyż z budynku na budynek udoskonalam swoje techniki - w tym np. po raz pierwszy pojawiły się gipsowe odlewy własnej produkcji - skrzynki, beczki, okna.

@Tzeentch89
Widziałem Twoje domki wykonywane ze styroduru i muszę przyznać, że są kozackie. Z chęcią dowiem się od kogoś bardziej doświadczonego jak mógłbym poprawić swój warsztat. Zastanawiam się nad użyciem właśnie tego materiału jednak nie wiem czy na chwilę obecną mnie na to stać (zaczynam tonąć w długach :P ) - ile kosztuje styrodur potrzebny do wykonania średniej wielkości budynku? Jak na razie ograniczę się do zdobycia skrawków z jakiejś agencji reklamowej (na jakieś małe elementy - kominy itp.) ale w przyszłości chyba się jednak skuszę na zakup większej ilości tegoż materiału.

Awatar użytkownika
Tzeentch89
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Śląsk/Knurów

Post autor: Tzeentch89 »

Azganoth pisze: @Tzeentch89
Widziałem Twoje domki wykonywane ze styroduru i muszę przyznać, że są kozackie. Z chęcią dowiem się od kogoś bardziej doświadczonego jak mógłbym poprawić swój warsztat. Zastanawiam się nad użyciem właśnie tego materiału jednak nie wiem czy na chwilę obecną mnie na to stać (zaczynam tonąć w długach :P ) - ile kosztuje styrodur potrzebny do wykonania średniej wielkości budynku? Jak na razie ograniczę się do zdobycia skrawków z jakiejś agencji reklamowej (na jakieś małe elementy - kominy itp.) ale w przyszłości chyba się jednak skuszę na zakup większej ilości tegoż materiału.
Na wykonanie jednego średniego albo nawet większego budynku wystarcza mi jedna płyta styroduru 40x60cm. Z takiej płyty można nawet zrobić 2 małe domki. Oczywiście mam na myśli tylko ściany, bo dach, stropy i podstawki robię raczej z kartonu.

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

podstawki robię raczej z kartonu.
Zdecydowanie polecam robienie podstawek z cienkiej dykty. Tereny są wówczas dużo trwalsze.
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Tzeentch89
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Śląsk/Knurów

Post autor: Tzeentch89 »

Hehehe trochę się zagalopowałem. Kiedyś robiłem podstawki z kartonu. Teraz mam sztywne płyty mdf. Jest to jedno z lepszych rozwiązań.

Awatar użytkownika
Azganoth
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azganoth »

Rozpoznałem trochę emat płyt styrodurowych. Po dzisiejszej wizycie w jednej z agencji reklamowych wiem już dlaczego nie mogłem przez 2h znaleść w necie żadnego producenta płyt o grubości 10mm - po prostu takich nie produkują. Zapytałem więc o możliwość pocięcia jakiejś grubszej płyty i dowiedziałem się o następującej opcji: płyta 1250x600x30mm przecięta dwukrotnie pozwoliła by uzyskać trzy płyty, dwie o grubościach 10-11mm, 5-6mm i trzecia, której grubości facet nie potrafił przewidzieć (osobiście się tym nie zajmują). Koszt materiału wraz z pocięciem wynosi 40zł. Tak więc za tą cene uzyskał bym 2,25m2 dość cieńkiego styroduru. Opłaca się to? No i czy dało by się z tego cokolwiek zrobić bo 5-6mm to chyba trochę za mało jak na ścianę i lepiej było by to wzmocić grubą tekturą - można przyklejać styrodur do papieru czy są z tym jakieś problemy?

Awatar użytkownika
Tzeentch89
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Śląsk/Knurów

Post autor: Tzeentch89 »

Trochę dużo sobie liczą za taką robote. Niby płyta 5-6mm daje radę na ściany, ale lepiej wyglądają 10-cio milimetrowe.

Myślę, że nie watro przepłacać.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

na ściany najlepiej uzyć paneli.sa fakturowane i cienkie.i jedna paczka wychodzi tanio a miasto mozna ładne z tego zbudować
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Azganoth
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azganoth »

Tzeentch89 pisze:Trochę dużo sobie liczą za taką robote. Niby płyta 5-6mm daje radę na ściany, ale lepiej wyglądają 10-cio milimetrowe.

Myślę, że nie watro przepłacać.

Te cieńsze płyty naklejał bym dodatkowo na 3mm warstwe kartonu tak więc w kwestii grubości problemu by nie było - ściany miały by minimalnie 8mm grubości, z zewnątrz wymodelowany styrodur, od wewnątrz tektura. Natomiast styroduru o grubości 10mm nigdzie znaleść nie mogę więc, przynajmniej na razie, pocięcie grubszej płyty jest jedyną opcją. Skąd bierzesz styrodur tej grubości?

@Reyki
O jakich panelach dokładnie mówisz? Masz może jakieś zdjęcia domków wykonanych z tego materiału?

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Chodzi mi o tzw-kasetony.

Jak będę miał okazję to cykn parę fotek.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Tzeentch89
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Śląsk/Knurów

Post autor: Tzeentch89 »

Azganoth pisze:Te cieńsze płyty naklejał bym dodatkowo na 3mm warstwe kartonu tak więc w kwestii grubości problemu by nie było - ściany miały by minimalnie 8mm grubości, z zewnątrz wymodelowany styrodur, od wewnątrz tektura. Natomiast styroduru o grubości 10mm nigdzie znaleść nie mogę więc, przynajmniej na razie, pocięcie grubszej płyty jest jedyną opcją. Skąd bierzesz styrodur tej grubości?
Ja sam sobie tnę styrodur. Sprzedawałem nawet na allegro niedawno. Zostało mi 6 płyt (teoretycznie jedna, bo 5 ktoś kupił, ale nie daje znaku zycia i pewnie nie zapłaci), więc jeśli będziesz zainteresowany...

Awatar użytkownika
Azganoth
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azganoth »

Tzeentch89 pisze:
Ja sam sobie tnę styrodur. Sprzedawałem nawet na allegro niedawno. Zostało mi 6 płyt (teoretycznie jedna, bo 5 ktoś kupił, ale nie daje znaku zycia i pewnie nie zapłaci), więc jeśli będziesz zainteresowany...
A zdradzisz mi czym i w jaki sposób tniesz płyty? Bo jeśli istnieje samodzielnego pocięcia to skusił bym się się jednak na ogólnodostępne płyty 20mm i również je sam obrabiał. Dziękuje jednak za propozycję.

Awatar użytkownika
Tzeentch89
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Śląsk/Knurów

Post autor: Tzeentch89 »

Zbudowałem sobie przecinarkę z drutu oporowego. Będziesz potrzebował odpowiednie źródło zasilania (najlepiej prostownik do ładowania akumulatora). Trzeba też dobrać odpowiednie napięcie. Temperatura drutu nie może być za niska bo nie przetniesz styroduru, ale tez nie za wysoka bo drut się może łatwo przegrzać i pęknąć. Z samą budową przecinarki to jest trochę tłumaczenia. Trzeba mieć deskę, śruby, wkręty do drewna, jedną dość mocną (ale bez przesady) sprężynę i drut oporowy. Do tego narzędzia, czas, miejsce do pracy i odrobinkę chęci. Poza tym jeśli nie masz garażu albo jakiegoś dobrze przewiewnego miejsca to będzie Ci ciężko, bo styrodur podczas cięcia się przepala, dymi i śmierdzi.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Obrazek

Awatar użytkownika
Azganoth
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azganoth »

Dzięki za informacje. Prostownik mogę od kumpla pożyczyć, garaż mam, narzędzia, deski wkręty i wszelkie inne rzeczy związane ze stolarką również posiadam. Pozostaje mi tylko zakup styroduru i drutu oporowego - po świętach powinno się udać. Najgorzej będzie z kwestiami technicznymi bo fizyka i wszelkie obwoby elektryczne zawsze były moją słabą stroną.

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Kolejne fotki makiety kumpla:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chłopak daje rade.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

ODPOWIEDZ