Hirstowe pogaduszki oraz silikonowe żądze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Hirstowe pogaduszki oraz silikonowe żądze

Post autor: Telchar »

Macie jakąś formę do tych klocków, czy jakoś inaczej odlewacie? Bo ja po skończeniu sesji chce zrobić murek do cmentarza i szukam sposobu.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

To SES creative, taka firma dla dzieci ;) chłopaki mają formy w domu - całkiem sporo zresztą.

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

A drogie to?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Nie mam pojęcia. Same formy chyba nie. Ich firmowy gips jest drogi, ale to się robi z budowlanego :)

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Skavenblight pisze:To SES creative, taka firma dla dzieci ;) chłopaki mają formy w domu - całkiem sporo zresztą.
Całkiem sporo ;)? 3 formy: do zwykłych cegiełek, do łuków itp, do dachówek (IMO dachówki mogłyby być 2 razy mniejsze, ale może nie będzie tak źle - jak kiedyś coś z ich użyciem zbudujemy z bratem, to wrzucę zdjęcia).

Formy rzeczywiście są produkcji firmy SES Creative (od edukacyjnych zabawek dla dzieci ;)) i wchodziły w skład zestawu do budowy zamku. Pożyczyliśmy je od kolegi mojego brata. Szukałem w necie, czy nie można gdzieś jeszcze kupić owego zestawu, ale nigdzie nie znalazłem (nawiasem mówiąc ten pożyczony ma już parę dobrych lat, więc obecna niedostępność na rynku mnie nie dziwi).
Ich firmowy gips jest drogi, ale to się robi z budowlanego
Budowlany to 2 zł za 2,5 kg, czyli cena jak za zgniłe ryby.

Generalnie w kwestii odlewów do makiet ciągle kombinuję... myślę m.in. o sporządzeniu zestawu własnych form, ale to wymaga m.in. posiadania porządnych wzorców.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Kapitan Hak pisze:Generalnie w kwestii odlewów do makiet ciągle kombinuję... myślę m.in. o sporządzeniu zestawu własnych form, ale to wymaga m.in. posiadania porządnych wzorców.
He-he wzorce są ;), tylko brakuje mi na razie czasu na ich dostarczenie i zrobienie "kołchoźniczych warsztatów odlewniczych" :D
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Epidural
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Krater Pana Cieni

Post autor: Epidural »

Fotki z kołchozu komorowskiego niedługo się pojawią - po mega roszadzie miejscówkowej (zamieniłem garaż na inny garaż) istnieje możliwość spraszania nawet gości z zagramanicznych kołchozów co by im pokazać jak to się robi.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Tak się przyglądam tematowi i chciałem tylko wspomnieć, że od kiedy Goofy mi pokazał w działaniu kauczuk silikonowy Zhermapolu, nie chcę słyszeć o gumosilu. Polecam przeczytać tę stronę:
http://www.jotte.com.pl/forum/viewtopic ... rt=30&t=62

Swoją drogą może jakiś wytrawny makieciarz by otworzył w "Modelowanie, Malowanie - pytania i porady" temat z czymś w rodzaju kompendium wiedzy makieciarskiej? Czyli jakie farby (wczoraj kupiłem akrylówki satynowe Leroy-Merlin i się przejechałem - lekki błysk to nie jest to, co lubię), gdzie kupić formy lub jak i z czego je robić, z jakiego gipsu lać klocki i gdzie to wszystko kupić?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Kurde... wydaje się fajny :)
Szkoda, że się chyba nie przerzucę :(
Z kilku powodów:
1. Wreszcie dopracowałem dokładne odmierzanie gumosilu i wiem czego się po nim spodziewać
2. Płacę za niego niecale 80 zyków za litr
3. Na moje wzory elementów makiet wystarcza i się nie zużywa jak na razie, mimo niemal masowej produkcji
4. Dla mnie chyba najważniejsze: jak chcę to po niego dojdę z buta, bo to niedaleko

Jeśli jednak kiedyś mnie najdzie, ta firma ma jakieś pozawarszawskie filie?

Awatar użytkownika
gnom
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Gnomowa Dziura w Sosnowcu

Post autor: gnom »

Ja niestety jestem wielkim przeciwnikiem klocków z gipsu. Waga makiety po prostu mnie osłabia. Pamiętam jak kiedyś ze znajomym z Wrocławia nieśliśmy z dworca na Szedariadę zamek dwuosobowy, czteroręczny. Po pierwszym kilometrze mogłem sobie buty na stojąco zawiazać. Tą samą fakture bez problemu można uzyskać ze styroduru. Jak tylko skończymy malować wlepię zdjęcia bretońskich chatynek. Druga wada; jęsli używa się gipsu budowlanego kruszy się cholerstwo. Trzecia; szybkość realizacji; zlepienie byle jakiej wieży trwa 1,5-2h ( bez odlewania cegiełek) , a gdzie malowanie. W tym samym czasie mam gotową i wykończoną wieżyczkę w wersji karton-styrodur a jak aerograf żyje to i pryśniętą. Czwarta wada; malowanie gipsu generalnie mnie osłabia, ciągnie wodę jak szalony akrylu trzeba nałożyć ze dwie warstwy, nitro jeszcze więcej. Tak że wolę do drobiazgu żywicę (drzwi i okna) a do większych rzeczy karton, styrodur i balsę.

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Epidural, witamy na forum (sądzę, że dobrze zgadłem, kto się kryje pod tą ksywą ;))! Natalia dołączy Cię jeszcze dzisiaj do grupy "Dębowa Tarcza", byś miał dostęp do forum Klubowego.

Tomash, prawdziwa telepatia... dzisiaj miałem do Ciebie pisać w sprawie tego alternatywnego kauczuku, chociaż z tych samych powodów, które wymienił Ushabti, raczej się na niego definitywnie nie przerzucę (a propos, Ushabti, którego typu Gumosilu używasz?). Co do tych Elite Double, mam jedną, zasadniczą wątpliwość: sieciowanie w tylko 20 min. Gumosil co prawda twardnieje duuużo dłużej, ale przynajmniej nigdy nie mam w formach pęcherzyków powietrza (zdążą uciec przez ten czas).

Gnom, na część wad, które wymieniłeś, można znaleźć radę. Chociażby dobry grunt z czarnego sprayu-lakieru i nie ma problemów z nakładaniem farb. Co do gipsu budowlanego, przyznam, że do tej pory nic mi się jeszcze nie zaczęło kruszyć, łącznie ze stosunkowo delikatnymi i cienkimi elementami, które teoretycznie szlag mógł trafić jako pierwsze. Do drobiazgów jednak rzeczywiście również wolę żywicę (a propos, jakby ktoś był zainteresowany, mam na zbyciu Axson F18).

Nie będę pisał, czy jestem zwolennikiem, czy przeciwnikiem cegiełek... Po prostu zawsze dokonuję rachunku zysków i strat... jaką metodą szybciej i efektowniej osiągnę dany efekt, co konkretnie chcę uzyskać. Czasami wychodzi mi, że lepiej odlać tych parę cegiełek, a innym razem, że lepiej będzie, jak w ruch pójdzie tektura, styrodur, PCV itp.

Np. w wakacje zamierzamy zająć się przygotowaniem makiet klubowych - w ich przypadku raczej nie wyobrażam sobie odlewania cegiełek kolejno do każdej z budowli, więc naturalną koleją rzeczy zastosujemy metody, o których wspomniałeś.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ushabti pisze:Kurde... wydaje się fajny :)
Szkoda, że się chyba nie przerzucę :(
Z kilku powodów:
1. Wreszcie dopracowałem dokładne odmierzanie gumosilu i wiem czego się po nim spodziewać
No właśnie - i po cholerę? Tutaj mieszasz 1:1 i cacy :)
Ushabti pisze:2. Płacę za niego niecale 80 zyków za litr
Przy Elite płacisz 100zł za litr. Skok w jakości i łatwości pracy naprawdę jest tego wart.
Ushabti pisze:Jeśli jednak kiedyś mnie najdzie, ta firma ma jakieś pozawarszawskie filie?
Nie mam pojęcia, ale powinni sprzedawać to wysyłkowo.

Hak: W podanym przeze mnie linku do forum Warsztatu już była poruszana kwestia strachu przed bąbelkowaniem. Jak wciąż nie wierzysz, mogę Ci swoją formę z tego silikonu przynieść kiedyś do FiF. Szczęka Ci opadnie, jak zobaczysz formę i pomyślisz, że to w 20 minut zasieciowało :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Tomashu, chociaż ja też jestem niewiernym Tomaszem, wierzę Ci...

Wysłałem Ci priva z paroma pytaniami, co by już tutaj postami nie spamować.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Ja tam mam nadzieję obejrzeć jakąś gotową, wykonaną w tej technologii przez Tomasha makietę. Póki co swoje cegiełki odlewam z gipsu, jeszcze nie wiem czy trzeba je będzie malować, to się zobaczy po sklejeniu :?
Obrazek
Obrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

To najlepiej pocisnąć Goofy'ego, on z tego zrobił sobie kilka form - mi tylko pożyczył trochę tego Elite'a do własnych, skromnych potrzeb.
W każdym razie jak już będę kupował silikon dla siebie, to na pewno Elite, a nie śmierdzący katalizatorem i sieciujący cały dzień Gumosil.


I ja też odlewam hirsty w gipsie dentystycznym :)

Co do malowania - wczoraj w Leroy-Merlin kupiłem dwie puszki farb. Co prawda satynowe (ciężko o mat :shock: ), ale najwyżej pozwoli się zadziałać lakierowi matowemu.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Sprowadzaliście Hirsty z USA? Jaki to pułap kosztów?
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Przez forum Warsztatu - robiliśmy zbiorcze zamówienie, więc się koszt wysyłki jakoś rozłożył.

Jakoś w sierpniu będę na własną rękę kilka sprowadzał pewnie, więc gdyby ktoś miał się ochotę podpiąć, to się dogadamy.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Ja się podepnę, a może nawet na odwrót :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

O Hirstach i zamówieniach sobie pogadajcie na privie, okej?

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Kasuj bez litości :)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ