Hirstowe pogaduszki oraz silikonowe żądze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Nilgar pisze:Kasuj bez litości :)
Nie, bo dbam o szeroko pojęty rozwój forum Mordheim :P
Ale wróćcie do miast, JUŻ! ;)

Haku, mógłbyś wziąć cyfrówkę w sobotę? Wpadłbyś na chwilę do klubu i chociaż kołchoźniczym makietom zrobił jakieś zdjęcia, to pokażemy efekt pracy kołchozu centralnego ;)

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Może by tak temat form wydzielić? ;)

@ Kapitan Hak
Używam WW. Gdy wybrałem się po zakup trafiłem akurat na niemal niemożliwy dzień, w którym żadnego z 3 technologów nie było na miejscu więc magazynier dał mi ten z tekstem "ten powinien wystarczyć". ;) Na razie litr moje potrzeby zaspokaja...
No może nie wszystkie, ale te makietowe na pewno ;)

Nie wiem co macie do jego zapachu, ale moim wytłumionym zmysłom nie przeszkadza: mam kiepskie wietrzenie w pokoju, ale skoro nawet moja dziewucha nie czuje tego zapachu to chyba nie jest aż tak źle. Nawet mnie do piwnicy do robienia form nie wygania...

W kwestii Hirsta sam chciałem zamawiać z Wielkiej Brytani (wychodziło taniej) ale jak się okazało, mimo deklaracji na stronie mojej karty kredytowej nie uznają, a maile ode mnie chyba przepili :?
Teraz radzę sobie bez tego z całkiem niezłym powodzeniem.

No a co do tego cudownego środka zachwalanego przez Tomasha: z kosztem przesyłki to mi się już zupełnie przestaje kalkulować, bo z tego co powiedziałeś pojemniki są od razu 2 kilowe plus przesyłka za 2 kilo...
Chyba jednak wolę nadal litr gumosilu, zwłaszcza, że z moim podejściem terminy trwałości nie pozwalają na zakup większej ilości, bo jest to najzwyczajniej w świecie niezachowawcze.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

@Ushabti: Daj jakiś namiar na Hirsta z Albionu, jak nie łykną mojej karty może łykną paypal?
Dla mnie jak dotąd nic tych foremek nie przebija i chociaż drogie są jak kaprysy ladacznic to i pieniędzy swych warte.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

www.terrascenic.co.uk

Skavenblight mnie zabije... :?

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Skavenblight, moja droga, może by rzeczywiście wydzielić nowy temat (w końcu ostatnich kilkanaście postów jest raczej o formach niż o mieście...)? np. "silikonowe odpady z tematu "nasze miasto""?

Ushabti, też używam WW - sądzę, że to najlepszy wybór w tej kategorii cenowej. Co prawda o jakieś 20 zł droższy od B, ale dużo wytrzymalszy.

Nilgar, rzeczywiście nie sposób się zgodzić z twierdzeniem, że nic tych foremek nie przebija. Inna rzecz, że bez nich też można żyć (przynajmniej ja mogę, przynajmniej na razie... ;)).

P.S. Ja namierzyłem niemiecką stronę z hirstami, ale ceny powalają... po 40 Euro za formę, nie przymierzając.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Ushabti pisze:www.terrascenic.co.uk
Skavenblight mnie zabije... :?
Dlaczego? To przecie bardzo ważna informacja w dyskusji o miastach :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Dostaliście nowy temat, do spamowania, hirstowania i zachwycania się silikonem. O tytuł nie miejcie pretensji, boście mnie trochę wprostytuowali.
Idźcie i nie grzeszcie więcej, jeden z drugim.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nilgar, nie lepiej ze Stanów pociągnąć hirsty? Tak to organizował Vazhyl. Cło nam raczej nie grozi (kto będzie clił kilka gumowych tabliczek?), a koszty nawet z zamorską wysyłką niższe na pewno w USA niż u chciwych brytoli ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Cło to nie jest taki duży problem. Podatek w każdym razie tak, to jak pamiętam generalnie zależne jest od kwoty ale celnicy mogą przywalić się zawsze, a wtedy cena wzrasta dość znacznie. Ja wezmę pewnie co najmniej z 10 wzorów. Policzymy - zobaczymy, nie zarzekam się, żeby od brytoli

Dzięki Skavenblight za osobny temat - silikon rulez :twisted:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

Parę miesięcy temu przy przeliczeniu kursu funta i dolara oraz kosztów przesyłki brytole wychodzili mi taniej, no i miałem pewność, że z terenów UE nikt sobie cła nie zaśpiewa.
Przy Waszych ilościach jednak faktycznie zastanowiłbym się nad USA, w końcu darmowa przesyłka piechotą nie chodzi (ale czy pływa czy lata to sam się nie orientuję).
Poza tym brytole nie mają pełnej oferty, może się okazać, że coś co Cię interesuje u nich jest akrat niedostępne :?
Mnie dla 4 konkretnych form to się opłacało... ale przy dziesięciu bym się poważnie zastanowił...

A co do nazwy tematu i brytoli (dzień bez offtopu dniem straconym) przypomina mi się historyjka pewnej pani, która oskarżyła (dość dawno temu) organizatorów rzutu tuńczykiem w jakiejś brytyjskiej pipidówce o spowodowanie wielkiego uszczerbku na zdrowiu (w tym psychicznym) gdy jedna w wielkich ryb wylądowała jej na silikonowym biuście, a ten pod takim ciśnieniem po prostu eksplodował :P
Może słabo wulkanizowany i za dużo pęcherzyków powietrza miał?
Ostatnio zmieniony 18 cze 2007, o 23:35 przez Ushabti, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nilgar pisze:Cło to nie jest taki duży problem. Podatek w każdym razie tak, to jak pamiętam generalnie zależne jest od kwoty ale celnicy mogą przywalić się zawsze, a wtedy cena wzrasta dość znacznie. Ja wezmę pewnie co najmniej z 10 wzorów. Policzymy - zobaczymy, nie zarzekam się, żeby od brytoli
Poczekaj chociaż do początku lipca, powinienem pierwszą wypłatę dostać (ano, do etatowej roboty poszedłem, zlecenia są zbyt stochastyczne). Skromną bo skromną (za tydzień pracy), ale ze dwa hirsty bym wziął. No, może trzy, zważywszy na świetną relację złotówka-dolar :)
Albo i zaszaleć i przeputać całe te drobne na hirsty? Eee, nie, jeszcze coś w sklep trza włożyć :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Tomash, coś się zacząłeś udzielać na tym forum, może jeszcze Cię nawrócimy z tego niedobrego battla :P

Takie zapytanie mam do kołchozu komorowskiego: te Wasze klocki to skąd są? Pewnie mówiliście, ale ja skleroza jestem ;)

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

@Tomash: Poczekam spokojnie nawet do początku września, na razie zarzynam foremki z mortadelli, nie mam wprawdzie porównania do hirstowych ale do samych cegiełek są niezłe, z drobniejszymi elementami jest już trochę trudniej ale to pewnie wina mojego warsztatu nie zaś samych foremek, bo do tych póki co nie mam zastrzeżeń.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Epidural
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Krater Pana Cieni

Post autor: Epidural »

Skavenblight pisze:Tomash, coś się zacząłeś udzielać na tym forum, może jeszcze Cię nawrócimy z tego niedobrego battla :P

Takie zapytanie mam do kołchozu komorowskiego: te Wasze klocki to skąd są? Pewnie mówiliście, ale ja skleroza jestem ;)
Formy pochodzą z allegro, sprzedawał je swojego czasu Alien_D. Teraz nie widzę żadnych aktywnych aukcji ale postaram się z nim skontaktować, może powie coś ciekawego.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nilgar: przyniosę Ci swoją formę Hirsta, odlejesz sobie z raz-dwa i poczujesz różnicę ;)

Zaraza: ja tam lubię bitewniaki, możecie mnie nawracać na co chcecie, byleście nie odbierali frajdy grania we wszystko to, co do tej pory ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

To nie zapomnij w czwartek. Mnie na szczęście na nic nawracać nie muszą, w Mordę gram chyba częściej niż w Battle'a, bo to logistycznie łatwiejsze, poza tym mniej mi szkoda przep... warbandem w grze, w której tak naprawdę liczy się przetrwanie i przychód niż posłać do piachu siedmiotysięczną armię, brrrrr
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Obrazek
Oooo! Ja też chcę Hirsty! Ja też!

Wziąłbym ze trzy formy, choć wolałbym raczej lipiec, niż sierpień, bo potem już mi się urlop skończy i użyję z nimi jak pies w studni.

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Dobra, spróbujemy zrobić spółdzielnię, jutro zacznę rozglądać się za sekretarką, bo sam nie mam głowy do takich spraw jak kto co chciał, ile wpłacił do kasy organizacji i przy jakim kursie jena do hrywny 8)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Ha! wypróbowałem silikon dzieła Hirsta i oderwać się nie mogę, ach te kształty 8)
Szkoda, że to nie gotyk ale do Nefsokarów się przyda albo w Mordę do settingu Khemri (grał ktoś tam w ogóle?).
Jest rzeczywiście pewna wyczuwalna róznica jakości w stosunku do cytadeli, ale przy prostocie formy nie robi to aż tak wielkich problemów i uważam to za dobrą inicjatywę, że w Polsce ktoś się za to wziął.
Co do Hirsta, będę wysyłał pewnie lipiec-sierpień, więc proszę wstępnie zamawiać na drackner@tlen.pl, jak zbliży się termin wysyłki moja sekretarka odezwie się do Was i fundusze pozbiera :wink:

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Panowie, czym najlepiej Wam wychodzi klejenie tych cegiełek? Wikol czy jakiś klej polimerowy?

Co do porównań cenowych z US po doliczeniu cła i podatku jedna foremka z US = 132 pln wraz z wysyłką (przy ilości 16-20 sztuk), jedna foremka z UK wraz z wysyłką jakies 140. Przesyłka 20 foremek ze stanów to około 136 pln z albionu jakieś 330. Może się gdzieś pomyliłem ale jak dla mnie znowu wygrali jankesi...

Wysyłamy jak tylko Tomash dostanie wypłatę - czyli gdzieś w lipcu.

ODPOWIEDZ