Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Dwalthrim pisze:Gratulacje dla zwycięzców oraz specjalne brawa dla Natalii i Tomka za organizacje turnieju
Dziękujemy!
Pedros pisze: Niestety pistolety nie sprawdzily sie dla mlodziakow - pomagaly im w walce, ale tylko tyle
Na dobrą sprawę pistolety najczęściej właśnie w walce wręcz się przydają... No chyba, że mamy krasnoludzkiego szlachcica z BS4, Eagle Eye i Pistolierem - wtedy mamy prawdziwego kowboja, co na 15" kosi wrogów!
ale za to mam juz przekonanie ze blunderbusy sa super, i postaram sie zmiescic 5 w bandzie ( w tym 1 z sila 4 xD)
I właśnie dlatego Twój klub nazywa się Powergamers :lol2:!


Cieszę się, że osiągnąłeś Middenheimem 2 miejsce - to kolejny dowód na to, że z każdej bandy da się wiele wycisnąć - zależy to tylko i wyłącznie od gracza (no i czasami od szczęścia ;)).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Ze wszystkiego sie da.

Tak naprawde halabardnik kosil tak ze hej. Gosc z 2 mlotam tez - jak dostal 2 atak to juz istna maszynka. Youngblood z strike to injure zapominal ze to ma ;/ :P

Ale imperial assasin jak miazdzy, naprawde. Teraz problem, co mu dac :)
blanderbusa, longbowa czy kusze strzalkowa. Mamy tylko 2 wyjscia :)

Z longlobwem i pistolem z 2 strzalami bs 5 miazdzyl tak ze chej :)

a ja dopiero w 4 grze dowiedzialem sie ze blunderbuss strzela na 16" a nie na 8 jak strzelalem przez reszte bitew. takto moglby byc wiecej :)

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Imperial Assassin nie może używać broni palnych!!!
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Oczywiście, że się da! Z każdej bandy. Ja zamierzam przełamać stereotyp pechowego Kislevu... za pół roku, jak go pomaluję, to zobaczymy, czy coś nim zwojuję ;)

A ja chciałam jeszcze poinformować wszystkich, że Dębowa Tarcza w osobie Krzysia, brata Haka, zakosiła dziś jeszcze jeden wielki sukces - statuetka GD w kategorii Youngblood powędrowała do niego :D Złota!

Hip hip - huraaaa!

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Qrcze, a tak chcialem na nastepne gry to zrobic ;/ Na turnieju ani razu nie udalo mi sie kupic tego cudenka, wiec trzeba na poczatku kupic :P

A czy kupujac trucizne mozna podniesc sile blunderbusa? I czy poisony sie na siebie nanosza? :P

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Nie, nie można używać trucizn w połączeniu z bronią palną. Siłę blunderbussa możesz jedynie podnieść super prochem, ew., jeżeli grasz na opcjonalną tabelę niewypałów i wyrzucisz 1, a potem 6, to masz kolejne +1 do siły ;).

Co do kumulowania efektów trucizn... Dobre pytanie. Sądzę, że można, z tym że to drogie, więc mało kto tego używa. Można sobie chyba wyobrazić broń pokrytą np. zarówno Dark Venomem (+1 do siły), jak i Black Lotusem (automatyczna rana w przypadku 6-tki na trafienie).

Generalnie proponuję przenieść dyskusję do innego tematu, bo nas Skavenblight pozjada!
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Wielkie brawa dla Krzysia :!: :!: :!: 8)
Pochwal się czym zwojowałeś podium :?: 8)
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Krzyś dziękuje i pozdrawia :D!

Podium zwojował Bretończykiem, giermkiem z trąbą i zwojem - swego czasu przekonwertowanym przeze mnie do bandy Mordheimowej.

Krzysiek go pomalował (jak zresztą i pozostałą część bandy) na tyle dobrze, że udało mu się zdobyć pierwsze miejsce w kategorii Youngblood na GD, a złota statuetka wraz z dyplomem zdobią teraz jego pokój :D.

Figurkę przy dobrym świetle sfotografuję i wrzucę zdjęcie do galerii.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Gratulacje! I dla zwycięzców turnieju i dla złotego youngblooda.
Szkoda, że dopiero tydzień temu zorientowałem sie, że Youngblood obejmuje jeszcze mnie dopiero tydzień temu ;) I jeszcze większa szkoda, że nie zdążyłem zrobić skavenów.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Co do zwycięzców turnieju - cóż, i ja im serdecznie gratuluję. Nawet jeden z podium uratował honor klubu ;)

A na GD w innej kategorii niż youngblood ja nie miałabym szans... a na youngblood jestem za stara od jakichś 6 lat.
[a Ty Fingor taki młody? w życiu bym nie pomyślała...]

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

NOm to była najlepsza praca w kategorii young blood więc złoto to była kwestia czasu :) Gratulacje :P
Btw czy ktoś mógłby mi napisać na priva co wygrało w innych kategoriach ??

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Sykstus pisze:NOm to była najlepsza praca w kategorii young blood więc złoto to była kwestia czasu :) Gratulacje :P
Btw czy ktoś mógłby mi napisać na priva co wygrało w innych kategoriach ??
Nie wiem... zepsuł im się rzutnik i nie pokazywali, jaka figurka, a po twórcach to ja się nie zorientuję, bo ich paszczęk nie znam :?
Pewnie wrzucą niedługo fotki na sieć, to zobaczymy.

EDIT:
Na Chest of Colors już jest figurka Krzysia!
Bretończyk z rurą

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Sykstus pisze: Btw czy ktoś mógłby mi napisać na priva co wygrało w innych kategoriach ??
Wszystko jest na tej stronce:

http://www.chestofcolors.com/cofc-postn ... 7998#47998

Nawiasem mówiąc, muszę im dać cynk, jak się zdobywca 1-go miejsca w YB nazywa, co by zastąpić te znaki zapytania ;).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Turniej full wypas :D Stoły gęsto zastawione i wypaśna duża sala hotelowa. Nagrody też spox 200 piniądzów, za które zakupiłem 2 Orkasów z Games Daya (chłopaki jutro jadą na Śląsk na wymiankę za Skaveny :wink: i 3 fajne książki;))

Teraz mała relacja z bitew. Zaczęło się fajnie od wkrętki Bolsa;p (sorka za mój mały żarcik;)), że jesteśmy na Hucie.
Na turniej pojechałem bez większych oczekiwań co do wyniku, bo nie grałem ponad pół roku, a turniejowo to na zeszłorocznym Polkonie w Lublinie.
Wystawiłem standardowo 9-tkę z RO.

1 bitwa z bratem Bolsa Krzysiem Beastmeni.

Plan był w miarę prosty szybko zdjąć dwa modele, w sumie miał 7 albo 8 z Minotaurem i doprowadzić Krzysia do RT. Postanowiłem upolować dwa pieski, bo wydawały się w miarę łatwym celem. Zaczęło się dobrze padł piesek i chyba szef co niestety podniosło Ld całej bandy do 8 Minotaura. Później już ostro się wyżynaliśmy, Minoś zabił Rat Ogra i wpadł we frenzy, 6 ataków z S5 boli. Udało mi się ubić resztę modeli Krzysia i zaatakowałem Assasinem i Verminkinem na Minotaura, ogłuszył obu, ładnie w następnej turze pozostanie mi tylko Verminkin i roucik na Ld 5, na szczęście Krzysio nie zdał swojego RT i wygrałem. Niestety po bitwie zginął mój największy atut Rat Ogre, reszta wyszła bez szwanku. Resecik bandy przed kolejną bitwą.

2 bitwa z Michałem MT Skaveny

Miałem sporo farta w tej bitwie, na samym początku sepuku popełnił Assassin Michała. Spox Ld spadło mu do 6. Moim atutem było to, że przeciwnik podzielił bandę, wpadłem swoją dziewiątką w jego połówkę bandy i rozgromiłem chłopaków, w sumie to sporo nabił Rat Ogre.

3 bitwa z Cartmanem Reikland

Przed bitwą sobie przypomniałem, że czegoś/kogoś mi brakuje. Heh zapomniałem kupić skaveńskiego czarownika :lol2: Skleroza nie boli;p Na przeciwko mnie pluton egzekucyjny Reiklandu uzbrojony w kusze i sztylety;p do tego Tilean i Roadwarden. Po woli podkradałem się po skaveńsku do przeciwnika, chowając się gdzie popadnie. W końcu Cartman wykrył incjatywą Roadwardena 3 moich szczurków skitranych w budynku i poszła salwa z kusz, na szczęście bez przypału, szybki wypad i roadwarden spadł z konika i już nie wstał, kolejna salwa i znowu szczurki chowają ogonki w domku. W międzyczasie zaszedłem mała grupką z Rat Ogrem od boku pozycję marksmenów. Postawiłem wszystko na 1 kartę i wystawiłem RO na strzały jakieś 2" przed dwójką kuszników, salwa i RO jest na 1 woundzie, robi się ciepło, ale mam turę i szarże, później poszło już z górki, razem z topnieniem sił Reiklandzkich coraz więcej Skavenów wychodziło z ukrycia i atakowało pozycję strzelców. W końcu Cartman nie zdał Rout Testa.

4 bitwa z Ludwikiem Beastmeni

Wziąłem srogi rewanż za zeszłorocznego Wojennego Młota, na którym w finałowej batalii Ludwik właśnie Bestiami odebrał mi zwycięstwo w turnieju. Tym razem nie miał zbyt wiele do powiedzenia i jego bestie ginęły jedna za drugą :D Zająłem 2 domki, 3 sobie zblokowaliśmy do tego banda Ludwika została srogo przetrzebiona. IMO trochę Ludwik splewił, że skitrał prawie całą bandę w jednym domku bojąc się moich proc, które i tak nie za wiele zdziałały.

5 bitwa i znowu Cartman

Scenariusz ala street fight, 17 strzałów z kusz i jedna z elfiego łuku nie bardzo mnie cieszyły, na szczęście na środku stołu stał przywoływacz demonetek :D który wygrał ten scenariusz za mnie;p Zakitrałem chłopaków gdzie się dało wystawiając RO na szarże demonetek, które się od niego odbijały, za to po drugiej stronie zaczęła się masakra bandy Cartmana, i tak to dziewczyny ze szczypcami w latexowych ciuszkach zroutowały bandę Cartmana i dały mi zwycięstwo w turnieju.

Pozdro dla całej ekipy grającej na turnieju. Ci co nie byli niech żałują.
PS: Full wypaśny WH Sykstus, moje szczurki pomalowane przez Romka mogą się schować przy Twojej bandzie.
PS2: Czekam na kolejny turniej w Wawie;)
Obrazek

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

Motor pisze: PS: Full wypaśny WH Sykstus, moje szczurki pomalowane przez Romka mogą się schować przy Twojej bandzie.
Dzięki ;) Czekam teraz aż dojdą do mnie dwa pieski :P A na razie nie mam jakoś weny na malowanie :P Wszystko przez ta szkołę ;/ Nic się człowiekowi nie chce :P

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Co z obiecanymi dyplomami?;p
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Motor pisze:Co z obiecanymi dyplomami?;p
O k... :shock: :oops:
Haaaaaaaak!

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Haaak :wink:
Wpadnę do Was na Bazylu :wink: może na jakieś bro się skoczy :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Motor pisze:Co z obiecanymi dyplomami?;p
Motorku, w tej sprawie wysyłam Ci właśnie priva...
Wpadnę do Was na Bazylu Wink może na jakieś bro się skoczy
Ha! Przychylam kufla/posta :P!
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Nie nekromanćcie mi tutaj :P

ODPOWIEDZ