Turniej Mordheim w Warszawie - Polcon 2007

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

OptimusPrime pisze:a ja mam pytanie... co zrobić jak nie dostałem potwierdzenia, że wpłaciłem kase na polcon? :?
Tak jak Tomek napisał - odezwać się do ludzi odpowiedzialnych za rozsyłanie potwierdzeń. Spokojnie, nic nie przepadło :)

Awatar użytkownika
Tyko
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: syreni gród

Post autor: Tyko »

Ja tam się specjalnie nie denerwuje, tylko nie chce żeby powstało jakieś zamieszanie i opóźnienie. Z tym potwierdzeniem to może być tak, że miałem błąd (literówke) w adresie, napisałem do nich maila w tej sprawie a oni pewnie wysłali mimo wszystko z błędem.

Jest sens pisania jeszcze maila czy może iść i tłumaczyć na miejscu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

OptimusPrime pisze: Jest sens pisania jeszcze maila czy może iść i tłumaczyć na miejscu?
Myślę, że nie ma to większego znaczenia, sprawa i tak wyjaśni się dziś lub jutro. Jesteśmy zarejestrowani jako grupa, i jakby ktoś coś do Ciebie miał, musi najpierw pokonać nas wszystkich :twisted:

Awatar użytkownika
Tyko
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: syreni gród

Post autor: Tyko »

Hehehe dzięki :D

To teraz drugie pytanie, na którą dokładnie mam tam przybyć?
Mam przywieźć te tereny, więc pewnie wypadaloby chwilę wcześniej, żebyście zdążyli je rozstawić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Makiety z Komorowskiego kołchozu są już na miejscu.
Po rozmowie z Szafą wnioskuje, że będzie gęsto terenów i udany turniej. 8)

Apel do wszystkich uczestników - weźcie aparaty kto ma :!: :!: :!:
i prośba związana z w/w apelem: róbcie więcej fotek figurek, potyczek, makiet itd/itp. niż graczy :wink: Każdego bardziej to interesuje niż nasze/Wasze mordki :twisted: :D
Zdjęcie końcowe zwycięzców + zbiorówka zdecydowanie wystarczą.
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

OptimusPrime pisze: To teraz drugie pytanie, na którą dokładnie mam tam przybyć?
Mam przywieźć te tereny, więc pewnie wypadaloby chwilę wcześniej, żebyście zdążyli je rozstawić.
Jak najwcześniej.
Na Żwirki i Wigury są korki potworne w godzinach szczytu - z centrum jedzie się ponad pół godziny :?
Więc naprawdę weź pod uwagę.
Dwa, kolejka do rejestracji jest duża - nie wiem, jak będzie jutro.

Ja z domu ruszam koło 6:30, od Tomka pewnie ruszamy przed 8, na 9 pewnie będziemy na miejscu. Postarajcie się być [to apel do wszystkich] o 9:30! Jak coś, dzwońcie.

Mamy już gęsto zastawione 7 stołów. Wielkie dzięki dla Sykstusa za pomoc w rozstawianiu.

Uwaga: przegrupowanie. Dostaliśmy 2 rzędy stołów, więc każdy stół mordheimowy=1 battlowy =>normalny stół 48 na 48 plus 24 cale "Lebensraumu" na trzymanie podręcznika, zdechłych modeli i wykonywanie rzutów. Miejsca jest pod dostatkiem.

Poza tym dowiedzieliśmy się więcej o nagrodach... bardzo, bardzo hojnych jak na taki turniej [Polcon nas kocha!]... :)

Naprawdę, ludzie, teraz widzę już, że 40 czy 50 zł to jest pikuś w porównaniu z tym wszystkim, co nam Polcon oferuje.

DZIĘKI WIELKIE DLA STAŚKA I JEGO BRATA ZA PODWÓZKĘ TERENÓW - odwdzięczymy się jutro ;)

UWAGA!!!
Wszyscy, którzy nie byli rejestrowani przez internet, muszą wypełnić formularz!!! Weźcie go od razu z recepcji i wypełnijcie stojąc w kolejce.

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

To Sykstus siedział przy tych stołach :idea: Jakoś nie skojarzyłem tak się zakręciłem z noszeniem tych makiet ;). Ajjj... i nie zobaczyłem na żywca Sykstusowych Łowców :? ech... No ale co sie odwlecze to nie uciecze miejmy nadzieję :P

:shock: Wooow nie spodziewałem się, że naszymi terenami z Komo & wspomagaczami Szafy zastawimy, aż 7 stołów! :) Biorąc pod uwagę ilość makiet jaka czeka u mnie w pracowni na wykończenie, to w przyszłości będziemy pewnie mogli zastawić już 10 stolików :twisted:

Specjalnie dla Dominika grającego dwarfami wziąłem przeszkadzajkę - kopalnie krasnoludzką, niestety spadła podczas drogi i się ciut obiła :?
Natomiast undeadzkie bandy na jednym ze stolików znajdą przytulny cmentarz (jeszcze czekają go przeróbki).

życzę wszystkim przyjemnej gry, udanych rzutów i ostrej wyrzynki inna Mordheim style :!: Oczywiście trzymam kciuki za klanowych tarczowników - samych 6 w ofensywie & 1-k przy routach :!:
Bless Ya :D
Ostatnio zmieniony 30 sie 2007, o 19:56 przez Dwalthrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Dank Stasiu ;)

Ale tych 7 stołów to nie tylko tereny komorowskie ;) to też wsparcie od szafy odsłona pierwsza i kilka naszych [nie wszystkie]. Jeszcze będą kolejne przysłane przez szafę, dominikańskie, nasze i lubelskie...

Choć fakt, że z Komorowa to tak z 3/4 tego co jest ;)

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Jak tak dalej pójdzie, to w Komorowie będzie można turnieje organizować :D!

Generalnie wszystko, co najważniejsze, powyżej napisała już Natalia...

Ja wracam do przygotowań przedturniejowych no i...

Do zobaczenia jutro!

P.S. Staśku, bez obawy, biorę aparat ;)!
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Tyko
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: syreni gród

Post autor: Tyko »

Dobra, właśnie skończylismy z bratem malować krasie... daleko im do ideału (większość to nadal WIPy) ale myśle, że wstydu nie przyniosą.
Staśku, z Twoim blessingiem mam wygraną w kieszeni :wink:
Wielce prawdopodobne, że będę zaraz po 9 na miejscu bo o tej porze może podrzuci mnie i kolege jego ojciec :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Launcelot
Plewa
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Launcelot »

coo ? 40-50zl? yy ehe mówcie co chcecie ale ja byłem na tyle głupi że myślałem że to jest for free :D:D

fakt że nie zaglądałem za dużo na stronę ale ....ej ale tę kaskę to sobie wolę chyba gdzie indziej zainwestować;/

w ogóle miałem to napisać wcześniej ale trochę zajęty byłem.
chyba nie muszę dodawać że mnie nie będzie :(
dobrej zabawy!;]
Surowość i łagodność są ostrzem przeciwko przeciwnościom!

Awatar użytkownika
Ulryk
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ulryk »

Witam
Chciałbym przeprosić że nie pojawiłem się na rozgrywkach , zostało to spowodowane moim nie dopatrzeniem że potrzebna jest zgoda rodziców jeśli jest się nie pełnoletnim , wymówka o braku trzech miesięcy do pełnoletności nie była przekonująca i nie zostałem wpuszczony na teren konwentu . Jeszcze raz przepraszam za to że się zgłosiłem a byłem nie obecny .

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Ech chłopaki... :?
Zagląda się na stronę konwentu/turnieju, w którym chce sie wziąć udział.
W dzisiejszych czasach mało, który konwent jest jeszcze za free. Zwłaszcza takiej rangi jak Polcon.
:shock: Jestem naprawdę mocno zdziwiony, ze nie wiecie tak oczywistych rzeczy. Przywołuje Was do porządku i oby mi to ostatni raz było :!: :twisted:

Edit: Gratuluje wygranym! Czekamy na jakieś relacje & komentarze ;).

Tereny zaliczyły juz zjazd do bazy. Przy wyładunku natomiast miałem wrażenie, ze jest coś mało kładek... :?. Braknie chyba takich zwykłych i jednej długiej jeszcze nie pomalowanej. Może mi coś umknęło ale sprawdźcie proszę po makietach czy sie gdzieś coś nie zawieruszyło :!:
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

NO motor żeził swoimi skavami :P Skavy sa PG poprostu :P Gdyby moja banda znalazłą się przed turniejem to miąłbym szanse :P Takto pierszy raz graekn skavan i to w ilości 11 :P mAkiet byo na 10atołów a graczy "tylko" 14 ;p Zabawa była przednia :P

Awatar użytkownika
Wojtku
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Wojtku »

Ulryk pisze:Witam
Chciałbym przeprosić że nie pojawiłem się na rozgrywkach , zostało to spowodowane moim nie dopatrzeniem że potrzebna jest zgoda rodziców jeśli jest się nie pełnoletnim , wymówka o braku trzech miesięcy do pełnoletności nie była przekonująca i nie zostałem wpuszczony na teren konwentu . Jeszcze raz przepraszam za to że się zgłosiłem a byłem nie obecny .
Nie jestem pełnoletni, nie miałem zgody i jakoś mnie wpuścili... dziwne
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Sykstus pisze:NO motor żeził swoimi skavami :P Skavy sa PG poprostu :P Gdyby moja banda znalazłą się przed turniejem to miąłbym szanse :P Takto pierszy raz graekn skavan i to w ilości 11 :P mAkiet byo na 10atołów a graczy "tylko" 14 ;p Zabawa była przednia :P
Mocnoś był uduchowiony przy pisaniu tego :badgrin:

Ulryk - słyszałam o tym, choć nie wiedziałam, że to Ty. Trudno, rozgrzeszam ;)
Launcelot - ](*,) Bez jaj, chłopie, nie pisze się takich rzeczy o 9 rano w dniu turnieju, kiedy my dawno jesteśmy na miejscu i nie mamy możliwości się tego dowiedzieć.
Ale cóż. Wszystkim, którzy zajęli od 1 do 6 miejsca kasa się zwróciła całkowicie lub z nawiązką :) więc nie jest to już żaden argument ;)

Stasiu, o kładkach pisałam na NG. Są.

Chciałabym teraz podziękować:

Przede wszystkim dziękuję wszystkim naszym wspaniałym graczom, bo to od Was zależało, jaki będzie ten turniej, a był bardzo udany [mam nadzieję ;) ]. Dzięki Wam mogę czuć teraz satysfakcję i dziękuję Wam za to, bardzo się cieszymy, że było Was całkiem sporo i że mogliśmy razem wspólnie pograć.
Dziękuję Wam też za cierpliwość i pomoc, a także za atmosferę.

Dziękuję serdecznie Staśkowi, Talarowi i całemu kołchozowi komorowskiemu za makiety, które zastawiły chyba z 70% stołów oraz bratu Staśka, dzięki któremu zostały one przewiezione na Polcon. Ich ilość i jakość była wręcz imponująca - ach, to starcie w świątyni w Occupy :D

Dziękuję też Szafie za jego wsparcie makietowe i załatwienie dalszych wspierających, za ogólną pomoc i opiekę ;)

Dziękuję drugiemu nieocenionemu sędziemu i organizatorowi turnieju, Tomkowi, za równie duży nakład pracy, jaki włożył w ten turniej, a także za pilnowanie, bym cokolwiek jadła :) A także za cierpliwość do mnie, bo osobiście dałabym sobie WP albo w mordę, gdybym grała przeciwko sobie w tej trzeciej bitwie ;)

Dzięki dla konwentu za taaaaaaakie nagrody :)

Było 14 osób, co jest wynikiem niezłym. Sędziowie generalnie grali plewnie, ale każdy, kto robił choć raz turniej i łączył granie z sędziowaniem, wie, że nie jest łatwo, gdy mówi do ciebie 5 osób + twój przeciwnik, a czas goni :) Zresztą cieszy nas, że nagrody przypadły głównie naszym zacnym gościom - jedna osoba na podium, ratująca honor Dębowej Tarczy, to w zupełności wystarczająco :)

A teraz oficjalne wyniki:
[nagradzaliśmy pierwszych 6 miejsc]

1. Paweł "Motor" Fiutka, Skaven Clan Eshin, 46,5 pkt.
2. Maciek "Pedros" Kawończyk, Middenheim, 39 pkt.
3. Michał "M.T." Tybuś, Skaven Clan Eshin, 34 pkt.


4. Piotrek "Cartman" Karpiński, Reikland, 33,5 pkt.
5. Tomek Ulanowski, Middenheim, 29,5 pkt.
6. Krzysiek "Gonzo" Badowski, Marienburg, 28 pkt.
7. Ludwik Kopiec, Beastmen Raiders, 27,5 pkt.
8. Wojtek Krzyżanowski, Ostland, 26 pkt.
9. Marcin "Sykstus" Potoniec, Skaven Clan Eshin. 25,5 pkt.
10. Natalia "Skavenblight" Kaszuwara, Carnival of Chaos, 24 pkt.
11. Konrad "ironhead" Kuźmiński, Undead, 23,5 pkt.
12. Krzyś Wiśniewski, Beastmen Raiders, 22,5 pkt.
13. Tomek "Kapitan Hak" Wiśniewski, O&G/WH, 16,5 pkt.
14. Dominik "Azaghal" Dalbiak, Dwarf Treasure Hunters, 14,5 pkt.

Od siebie powiem tyle: jak na mojego totalnego pecha i 3 porażki z rzędu, to miałam szczęście w nieszczęściu - przez całą kampanię zginęły mi tylko 2 nurglingi i mogłam sobie na koniec pozwolić na 17stkę z wózkiem :badgrin: zresztą siłę wózka poczuł już Konrad w przedostatniej bitwie :) ale więcej o każdej z moich bitew napiszę nieco później :)

Generalnie trochę się pozmieniało w liście, bo i 3 ludków ubyło, i bandy pozmieniali ludzie. Sykstusowi zginęli jego piękni WH i grał Skavenami Tomka, Tomek wziął więc O&G, a potem, gdy WH Sykstusa na całe szczęście się znaleźli, wziął ich na jedną bitwę, po niej znów wracając do orków.

Zdjęcia będą wkrótce.

Dzięki wielkie raz jeszcze!

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Pierwszy turniej Dębowej Tarczy już za nami - mam nadzieję, że w mniemaniu uczestników udany, oraz że będziemy mogli Was gościć u siebie już regularnie (w jeszcze większym gronie), mimo iż jako organizator i sędzia muszę stwierdzić, że przygotowanie takiej imprezy to niełatwa sprawa. Jednak każdy trud i każde poświęcenie jest warte tego jednego dnia, gdy możemy w całości poświęcić się graniu w naszą ulubioną grę i do tego w tak zacnym towarzystwie!

Dziękuję zatem wszystkim, którzy przyczynili się do zaistnienia tego Turnieju: wszystkim uczestnikom (w szczególności gratuluję zwycięzcom!), organizatorom Polconu (przede wszystkim Szafie za wsparcie), Staśkowi wraz z bratem za ultrasilne wsparcie makietowe, klubowi Twierdza również za makiety i - a jakże - Natalii, za wytrwałość, konsekwentność cierpliwość i determinację w rzetelnej organizacji Turnieju.

Zdjęcia z turnieju (jakość i ilość mogą pozostawiać wiele do życzenia, ale miałem w wirze walki i sędziowania dużo czasu na fotografowanie nie było):

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

albo

link do galerii:

http://s96.photobucket.com/albums/l188/ ... ?start=all
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Skavenblight pisze: Stasiu, o kładkach pisałam na NG. Są.
Tak też myslałem, że gdzieś na boku stołu wylądowały te kładki albo na jakies makiecie ;).

Skavenblight pisze: Chciałabym teraz podziękować:

Przede wszystkim dziękuję wszystkim naszym wspaniałym graczom, bo to od Was zależało, jaki będzie ten turniej, a był bardzo udany [mam nadzieję ;) ]. Dzięki Wam mogę czuć teraz satysfakcję i dziękuję Wam za to, bardzo się cieszymy, że było Was całkiem sporo i że mogliśmy razem wspólnie pograć.
Dziękuję Wam też za cierpliwość i pomoc, a także za atmosferę.
Gratulacje dla zwycięzców oraz specjalne brawa dla Natalii i Tomka za organizacje turnieju :!: 8)
Skavenblight pisze: Dziękuję serdecznie Staśkowi, Talarowi i całemu kołchozowi komorowskiemu za makiety, które zastawiły chyba z 70% stołów oraz bratu Staśka, dzięki któremu zostały one przewiezione na Polcon. Ich ilość i jakość była wręcz imponująca - ach, to starcie w świątyni w Occupy :D
Nie ma sprawy, polecamy się na przyszłość i dłubiemy dalej :twisted: ;P
Mam nadzieję, że fajnie się grało na naszych kołchozowych terenach :). Jak ktoś sie zapędził w jakiś ciekawy zakamarek to napiszcie? :D
Fotki b.zacne :)
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Wszyscy mowili ze middenheim to najgorsza z band, ze nie da sie nia nic ugrac. A tu 2 miejsce, prosze :)

Niestety pistolety nie sprawdzily sie dla mlodziakow - pomagaly im w walce, ale tylko tyle ;/

ale za to mam juz przekonanie ze blunderbusy sa super, i postaram sie zmiescic 5 w bandzie ( w tym 1 z sila 4 xD)

Pozdro dla wszystkich ludzi z turnieju, oraz dziekuje organizatorom za mozliwosc gry niepomalowana armia :)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Pedros pisze:Wszyscy mowili ze middenheim to najgorsza z band, ze nie da sie nia nic ugrac. A tu 2 miejsce, prosze :)
To fakt, Middenheimy pokazały klasę - 2 i 5 miejsce to nie byle co!

ODPOWIEDZ