Kształt zasad

ODPOWIEDZ
Szary Kocur
Plankton
Posty: 1

Kształt zasad

Post autor: Szary Kocur »

Witam wszystkich, pozwoliłem sobie odświeżyć temat, bo wpadło mi w ręce trochę figurek do Battla i postanowiłem na podstawie tego złożyć sobie ze dwie startowe bandy (Reikland i krasnoludzcy poszukiwacze skarbów), a potem poszerzyć to na Nieumarłych oraz Orków i Gobliny.

Cel jest raczej bezstresowo-zbieracki, tak do pogrania ze znajomymi w ramach uniwersum po którym od czasu do czasu przeciągnę jeszcze jakąś grupkę poszukiwaczy przygód.

Udało mi się znaleźć taki cudowny link, który zawiera podręczniki, dodatki, Town Cryer'y, a także sporo materiałów fanowskich:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... =drive_web

O ile dość łatwo jest znaleźć informacje na temat tego, które bandy są w miarę zbalansowane do gry, to każdy niemal wydaje się dysponować jakimś własnym spisem zasad, które uzupełniają zawartość podręcznika głównego.

Nie chciałbym jednak dochodzić do podobnego zestawu house rules własną krwią i potem, a niektórzy znajomi wychowani są w najlepszym duchu sceny turniejowej, co sprawia, że nieco obawiam się tych legendarnych tłumów skavenów z procami czy obowiązkowej walki dwiema broniami :?

Czy możecie mi polecić jakiś zestaw zasad domowych/skuteczną erratę, która pozwoli na rozwiązanie tego w cywilizowany sposób? A może należy zostawić wszystko jak w podręczniku głównym?

Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »


ODPOWIEDZ