E-zin Mordheimowy?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

E-zin Mordheimowy?

Post autor: Motor »

Jak w temacie, co o tym myślicie, żeby zrobić polskiego mordheimowego e-zina. Wydawanego co miesiąc. Coś na wzór Town Cryera i tego e-zina, który ukazuje się w Kanadzie chyba. Scenariusze, raporty bitewne, zdjęcia band, historie band, nowi HS i DP, ekwipunek skille co się da.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Pomysł zacny - nie ukrywam, że podoba mi się i już zacieram łapę z hakiem na myśl o tym, co można by do takiego e-zina wrzucić; byłoby to też doskonałe medium docierające najprawdopodobniej do dużo szerszego grona odbiorców niż forum BP/NG.

Ale...

Pomysł i propozycje dt. treści e-zina to raptem początek. Dalej zaczynają się schody, począwszy od zebrania redakcji, a następnie comiesięcznego zbierania tekstów do e-zina. Jeżeli zebrałaby się odpowiednio liczna (podział obowiązków to mniejsze obciążenie dla poszczególnych osobników) i kompetentna grupa niecechująca się słomianym zapałem, to można chyba nieśmiało stwierdzić, że mamy już teoretycznie z górki. Nie wydaje się to jednak prostym zadaniem...

Poczekajmy w każdym razie, co napiszą pozostali forumowicze :).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ja jestem bardzo ZA. Mogę pisać, jak najbardziej. Pomysł super, tylko byleby znaleźli się do tego ludzie.

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

No to jest nas już troje :wink:
Można wrzucić też relacje turniejowe, fotki band wszystko co się na da i ma jakiś związek z Mordheim:wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

A nie wystarczy w miarę często (powiedzmy raz na tydzień/ 2 tygodnie) aktualizowana stronka? Czegoś takiego też już w Polsce nie ma.

mecenasik
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: mecenasik »

e-zin fajna rzecz..jakby co to chetnie dorzuce cos z bemowskich okolic Mordheim - raporciki, opisy band, makiety, zdjecia (przymusze ludzi do przynoszenia figsow :) )
ostatnio kleilem prymitywne przeszkadzajki/mala architekture (fontanne,szubienice itp) moge popstrykac fotki do tutoriala itp :)

stronka to, przynajmniej dla mnie, raczej takie miejsce newsowe powinno byc - choc forum spelnia juz te zadanie wysmienicie - a e-zin to taka bardziej namacalna rzecz jest

tylko kto sie odwazy byc naczelnym i scigac autorow o teksty :) ..mam pewna propozycje..z predyspozycjami..a w dodatku piekniej by bylo w "redakcji" ;)

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Bardzo dobry pomysł, jeżeli znajdzie się jakaś niewielka funkcja to i ja pomogę bardzo chętnie
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Łokej proponuję poczekać jeszcze do końca przyszłego tygodnia i zacząć kminić skład osobowy i podział obowiązków. Ja bym widział wstawki z obrazkami mordheimowymi tak żeby zachować odpowiedni klimat, niestety w Visio i Corelu jestem kompletną nogą:(
PS: Telchar strony mają to do siebie, że szybko padają niestety, o ile kiedyś często zaglądałem na strony tematyczne, to teraz nic się na nich nie dzieje, bo nie są aktualizowane, nawet raz w miesiącu. IMO są dobre dla początkujących, a E-zin będzie dla bardziej zaawansowanych graczy i dla początkujących jakieś fajne artykuły;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kazadoee
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Kazadoee »

Ja jestem za. Jakby co to mogę też czasami coś napisać. Jestem aktualnie jednym z niewielu grających w Toruniu ( ci co grali to teraz czasu nie mają ). Jakby co to piszcie priva to cosik napiszę. Często siadam i spisuje z AB nieoficjalne bandy. Mogę się zająć takim czymś. CO do band nieoficjalnych, robię własną więc może kiedyś się umieści jako inwencje twórczą graczy ;-)

Awatar użytkownika
sn@jk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: sn@jk »

Pomysł bardzo zacny... jednak... zobaczymy jak to się potoczy :? .... proponował bym może też wrzucać tam ciekawsze home-rulesy 8) i inne tego typu propozycje (nowi najemnicy, bronie itp..)...

Zaś od siebie.. ja się nie podejmuję tego zadania gdyż w tym roku jest dla mnie wyjątkowo dużo nauki... i wiem że mogę zawalić jeśli chodzi o terminy itp... jedynie mogę spróbować co jakiś czas napisać pojedynczy artykuł ale to też nie wiem jak mi wyjdzie bo żadnym humanistą nie jestem...

Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Snajk... no przecież możesz być wolnym strzelcem niezwiązanym terminami :D

Awatar użytkownika
Kazadoee
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Kazadoee »

Skavenblight pisze:Snajk... no przecież możesz być wolnym strzelcem niezwiązanym terminami :D
Mi też by tak pasowało ;-)
A co do house roolsów to niedługo zaczynamy mini-kampanię która nosi właśnie taką nazwę, ze względów, ze będziemy ustalać sobie Toruńskie house roolsy.

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Motor pisze:niestety w Visio i Corelu jestem kompletną nogą:(
Ja i Natalia raczej też w kwestii oprawy graficznej odpadamy :/.

IMO oprawa graficzna nie musi być wyczesana, byle by była "czytelna" i estetyczna, tj. uprzyjemniała czytanie zina, a nie utrudniała (1000 obrazków, seperatorów itp.).

Co do samej treści, to IMO trzeba po prostu postawić na różnorodność: jakiś felietonik, scenariusz, raporcik, artykuł z cyklu "jak zrobić...?" (porady makietowe i modelarskie), galeria ładnych band wraz z ich historiami itp. itd. (pomysłów dałoby się wyłuskać jeszcze wiele). Sądzę, że e-zin byłby też dobrym miejscem na zapowiedzi: zarówno turniejów, jak i większych kampanii, organizowanych tu i ówdzie w Polsce. No i nie przesadzać z ilością artykułów jednego typu w obrębie jednego numeru (np. cały numer ze scenariuszami).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Podzielić wydanie na rozdziały i co wydanie w każdym rozdziale coś nowego :) nowy scenariusz, nowa banda. Nie tak, że w 1 numerze wszystko wszystko a pozostałe coraz uboższe.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

O to mniej więcej chodzi ;).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Qendi
Plankton
Posty: 3
Lokalizacja: Świdnik / Barcelona
Kontakt:

Post autor: Qendi »

Sory za pesymizm ekipo ale ktoś z was ma doświadczenie w red.naczowaniu :?: Bo nie chcę być wredny ale zrobienie e-zinu (porządnego rzecz jasna) to kupa roboty. Sam mam wprawe w tym biznesie i wiem jak to wygląda. Potrzeba masy ludzi i rzeczy:

:arrow: textwritterów (ok 5) i freelancerów(drugie tyle)
:arrow: grafików i ilustratorów
:arrow: DTPowca
:arrow: FTP i to sporego FTP a najlepiej w komplecie z webmasterem, który postawi stronę e-zinu

Oczywiście jeśli mówimy o dobrym e-zinie ale IMO byle jakiego nie warto robić. Ja oczywiście włączę się we wspótworzenie tego i chętnie pomogę ale warto rozważyć czy nie lepiej wam/nam wyjdzie stworzenie portalu Mordheim. Z dobrym aliasem FPTem etc. gdzie regularnie byłyby robione aktualizacje, publikowane teksty itd. To naprawdę o wiele łatwiejsze niż e-zin. i w dodatku może być wykorzystane w kilku innych xcelach niż tylko nowe artykuły.

Tyle w tej chwili ode mnie. Pozdrowienia

Qendi

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Na początek to może wyjaśniej te skróty poprzedzone strzałkami. Wątpię żebyk ktoś wiedział o co chodzi(chyba?).
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Qendi pisze:Sory za pesymizm ekipo ale ktoś z was ma doświadczenie w red.naczowaniu :?:
No naczelną to ja na przykład nie byłam jeszcze ;) jedynie takim skromnym redaktorem bitewniaków na Polterze jestem...

[a kiedyś jeszcze był Inkluz, ale to wieki i ćwieki]
Qendi pisze: :arrow: textwritterów (ok 5) i freelancerów(drugie tyle)
Tych drugich znajdzie się chyba więcej... jak zwykle ;)
Ale akurat jeśli o samo pisanie chodzi, to nie aż taki problem jak:
Qendi pisze: :arrow: grafików i ilustratorów
No właśnie... :( Tutaj trzeba będzie poszukać.
Qendi pisze: :arrow: DTPowca
Hę? :oops:
Qendi pisze: :arrow: FTP i to sporego FTP a najlepiej w komplecie z webmasterem, który postawi stronę e-zinu
Kapitan Hak miałby tu wiele do powiedzenia ;)
Qendi pisze:Oczywiście jeśli mówimy o dobrym e-zinie ale IMO byle jakiego nie warto robić.
100% racji. Nie ma co robić badziewia.
Qendi pisze:Ja oczywiście włączę się we wspótworzenie tego i chętnie pomogę ale warto rozważyć czy nie lepiej wam/nam wyjdzie stworzenie portalu Mordheim. Z dobrym aliasem FPTem etc. gdzie regularnie byłyby robione aktualizacje, publikowane teksty itd. To naprawdę o wiele łatwiejsze niż e-zin. i w dodatku może być wykorzystane w kilku innych xcelach niż tylko nowe artykuły.
To też jest jakiś pomysł - być może nawet lepszy? Byłoby na pewno łatwiej.

Fajnie Qendi, że się pojawiłeś :)

Awatar użytkownika
Robacek
Mudżahedin
Posty: 207

Post autor: Robacek »

motyl mysle ze jak ktos nie wie o co biega to znaczy ze ta funkcja nie jest dla niego:) bo jesli ktos sie zajmuje dtp to ogarnia co to jest np:)

Arrow textwritterów (ok 5) i freelancerów(drugie tyle) - stali kolesie od pisania artykulow i freelancerzy ktorzy okazjonalnie napisza jakis art np o malowaniu figurek czy cos. ja chetnie tu pomoge.
Arrow grafików i ilustratorów - grafikow zeby wymyslali ogolny design poszczegolnych dzialow i ogolnego wygladu gazety ilustratorow azeby urozmaicali gazete swoimi rysunkami malunkami czy jakimis dodatkami
Arrow DTPowca - czlowiek ktory siedzi w indesignie lub np quark'u i sklada do kupy artykuly i grafiki aby wypuscic taka gazetke w formie PDF'a do druku lub do internetu
Arrow FTP i to sporego FTP a najlepiej w komplecie z webmasterem, który postawi stronę e-zinu - no comment bo chyba kazdy wie o co kaman;]

dodam jeszcze ze zgodzie sie z kolegą w zupelnosci ze dobrze zrobiona i aktualizowana raz dwa razy w tyg stronka o mordheimie bylaby o wiele bardziej atrakcyjna niz ezin i mialaby o wiele wieksze pole dzialania i wiecej mozliwosci. jedynie musi byc napisany dobry script strony tak zeby aktualizacja byla latwa wstawianie zdjec do artykulow itp i mysle ze cos takiego zebraloby sporo wiecej ludzi niz ezin i w kazdej chwili by mozna bylo reklamowac tam jakies imprezy i wydarzenia.

Qendi
Plankton
Posty: 3
Lokalizacja: Świdnik / Barcelona
Kontakt:

Post autor: Qendi »

Skav. ja też się cieszę że jestem. szkoda, że nie mam czasu grać. Ale popieram inicjatywę na tyle mocno że włączę się. Sory za brak skromności ale znam się na rednaczowaniu niezależnie od tego czy stawiacie/my portal czy stronę i mogę to poprowadzić jeśli wszyscy się zgodzą(a na pewno postawić)

ODPOWIEDZ