E-zin Mordheimowy?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Robacek, ja mam 14 lat i jeszcze niewiele na tym świecie widziałem, a o pisaniu gazety/ zakładaniu portalo oraz procedurach z tym związanych nie mam zielonego pojęcia. Zapytałem po prostu z czystej ciekawości.

Pozdro
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
Robacek
Mudżahedin
Posty: 207

Post autor: Robacek »

dlatego opisalem Ci co jest co:) z czystego dobrego serca;)

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Serdeczne Bóg zapłać ci za ten chwalebny czyn Robacku.
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Qendi pisze:Skav. ja też się cieszę że jestem. szkoda, że nie mam czasu grać. Ale popieram inicjatywę na tyle mocno że włączę się. Sory za brak skromności ale znam się na rednaczowaniu niezależnie od tego czy stawiacie/my portal czy stronę i mogę to poprowadzić jeśli wszyscy się zgodzą(a na pewno postawić)
Ja nie mam nic przeciwko, pytanie co na to wszyscy [i kim w tym momencie są ci "wszyscy" ;)]

Awatar użytkownika
Robacek
Mudżahedin
Posty: 207

Post autor: Robacek »

wszyscy to chyba Ty z hakiem:) bo tak naprawde od samego poczatku musi byc ktos kto to bedzie ogarnial planowal itd wiec wybrac kogos takiego powinni pomyslodawcy:)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Robacek pisze:wszyscy to chyba Ty z hakiem:) bo tak naprawde od samego poczatku musi byc ktos kto to bedzie ogarnial planowal itd wiec wybrac kogos takiego powinni pomyslodawcy:)
No nie, bez przesady, ten temat zaczął akurat Motor, a są jeszcze Snajki, Mecenasy i kupa innych ludzi, więc nie tylko ja z Hakiem.

Awatar użytkownika
Robacek
Mudżahedin
Posty: 207

Post autor: Robacek »

no to masz odpowiedz na swoje pytanie:)

mecenasik
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: mecenasik »

no za te "Mecenasy" to sie chyba powinienem obrazic :)

a tak serio - wracajac do mojego kompa po szalenstwach zimowych - nadal podtrzymuje swoj akces do zabawy..bez wzgledu na to czy bedzie to w formie pdf'a czy html'a :)

dokonanie waznego wyboru Zarzadu :) i red nacz pozostawiam innym - wiem jak ciezko jest takie sprawy koordynowac (w szczegolnosci w przypadku rozrzucenia ludzi po duzym terenie - nie ma to jak 9 dyr regionalnych :) i dlatego bede pelny podziwu dla osoby ktora sie tego podejmie

pomijajc kwestie "glosu ostatecznego" moze zwyczajowe redakcyjne kolegia by sie sprawdzily - np w poniedzialek omowie spraw do aktulaizacji w piatek, materialy do czwartku (przy cyklu tygodniowym - raczej www)?

taka praca zespolowa moglaby przelozyc sie na dalsze inicjatywy..ale to juz wybieganie w przyszlosc..odlegla :)

Awatar użytkownika
Inkq
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: =][=Legion=][=

Post autor: Inkq »

Inicjatywa świetna. Nic tylko poprzeć.

Jak będziecie potrzebować dodatkowej ręki do pracy to dajcie znać. Zawsze coś pomóc mogę.

Awatar użytkownika
slonkutno
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: LOCH Kutno

Post autor: slonkutno »

A chcecie go pisac po polsku czy po angilesku? Bo to tez dla niektorych wazne.
OK zle przeczytalem na poczatku 1 posta ze o polski zin chodzi :D
Ostatnio zmieniony 4 sty 2008, o 00:41 przez slonkutno, łącznie zmieniany 1 raz.
mamo, dostalem dzisiaj trzy szostki z religii ;]

Obrazek

400totochtin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: 400totochtin »

Jak zin ma byc polski, to chyba po polsku, ma się rozumieć?

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Może być i wersja angielska jeżeli ktoś by się podjął tłumaczenia.
Osobom zainteresowanym e-zinem polecam przejrzenie tego tematu:
http://www.jotte.com.pl/forum/viewtopic ... sc&start=0
A pod tym linkiem znajduje się download e-zinu Infinity:
http://www.akhadsite.fxsystem.pl/download.htm

Tu download e-zinu o grach planszowych:
http://www.gryplanszowe.internet.v.pl/w ... zwet2.html

Warto porównać obie pozycje, druga wydaje mi się bardziej przejrzysta, z kolei w e-zinie z Infinity jest kupa fajnych grafik, tyle że momentami można od nich dostać oczoplonsu. Krótko mówiąc - obrazki tak, ale nie za dużo.
Obrazek

Awatar użytkownika
slonkutno
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: LOCH Kutno

Post autor: slonkutno »

IMHO powinniscie najpierw wymyslec nazwe zina i opracowac szate graficzna. Zrobic kilka projektow, wybrac najlepszy i zrobic z niego szablon (szukacie kogos kto zajmie sie grafika i zrobi wam szablon dla przykladu [img=http://img409.imageshack.us/img409/8946/aasaatq3.th.jpg]). Nastepnie przysylacie gotowy juz tekst wraz ze zdjeciami, czy co tam chcecie, a taki koles juz tylko wkleja do przygotowanego szblonika. Przynajmniej tak mi sie wydaje ze to powinniscie zrobic na poczatek.
mamo, dostalem dzisiaj trzy szostki z religii ;]

Obrazek

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Takie coś to podstawa, żeby całość miała wygląd i trzymała poziom.
Obrazek

400totochtin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: 400totochtin »

Ja proponuje układ strony i grafiki walnąć takiego jak w podstawce do Mordy, o.

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Też o czymś takim myślałem, do tego grafiki z innych źródeł mordheimowych - TC, Annuala, EiF i jakieś z WFB pasujące też mogą być.
Obrazek

mecenasik
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: mecenasik »

a nie powinismy zaczac od koncepcji tekstow - ogolne zalozenia o czym chcemy w zinie pisac, z podzialem na objetosc materialow
pozniej zebrac materialy (zdecydowanie wiecej niz na 1 numer)

dzieki temu bedziemy mieli wiedze czy jestesmy w stanie ruszyc z "wydawaniem" zina jako periodyku

pozniej dopiero szablon, grafiki i na koncu nazwa

ale pierwsze primo to ludzie i podzial zadan - oczywiscie z tradycyjnym podzialem na "redakcje" (minimum ludzi z wyraznymi zadaniami) i "wspolpracownikow" (czyli ludzi ktorzy beda materialy, zamowione przez redakcje, pisac). oczywiscie "redakcja" to tez piszacy ;)

to moj pomysl na start
Ja proponuje układ strony i grafiki walnąć takiego jak w podstawce do Mordy
IMO dobry pomysl

mam tylko nadzieje ze uda sie to zrobic tak zeby zinek nie bedzie wazyl tony i byl zpdf'owany jakim wynalazkiem bo znam przypadki ktore wymagaja nadludzkich zdolnosci i cierpliwosci do komputerow zeby to odczytac :) ale to juz sprawa techniczna na finisz prac nad pierwszym numerem

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

No to ja mam takie pomysły:
scenariusze
porady jak grać itp.
raporty bitewne
porównanie jednostek, np duże potwory, magowie itp.
relacje z pokazów i turniei i ich zapowiedzi
porady modelarskie i malarskie, ale też np. jak powstawał np. dany domek czy jak malowało się daną figurkę etap po etapie.
opowiadania

nie wiem co jeszcze, ale baza jest spora i jest w naszych głowach :wink:

edit: ja np. dziś sobie wymyśliłem temat Eshin Sorcerer :wink: w przyszłym tygodniu napiszę to i owo i wyślę zainteresowanym jeżeli tacy będą na e-maila moje wypociny :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
sn@jk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: sn@jk »

Ja bym jeszcze zaproponował:
- najemnicy (własne pomysły rzecz jasna)
- własne bandy (ale to już trudniejsze i dużo materiału trza)...

PS: przyznam sie że mam pomysł na najemnika 8) ... no tylko nie wiem czy ktoś już takiego nie stworzył :? ...

400totochtin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: 400totochtin »

Niee.. ja myślę, że to powinno być coś wykorzystywalnego, kręcącego się wokoł oficjalnych band i najemników, może opisy taktych, raporty, galeryjki, wywiady z ostatnim zwyciezca turnieju w xxx, może jakieś porady malarko-makietowe, kącik listów do redakcji, w ktorej bedzie ona odpowiadac na zawile pytania noobiąt, może jakieś scenariusze.. Wiadomka, ouh.

ODPOWIEDZ