najemne ostrza

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

najemne ostrza

Post autor: Vincent »

Czyli jakie najemne ostrza używacie i dlaczego.
A przy okazji mam pytanko czy Bounty Hunterem można oficjalnie grać?

Awatar użytkownika
Wojtku
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Wojtku »

Ja grywając używałem najczęściej ogra. Ale to było uwarunkowane banda która prawie cały czas grałem - ostlandem

Bounty Hunter nie jest oficjalny
Obrazek

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Warlock - mag się zawsze przyda, a i czary ma bardzo dobre
Pit Fighter - dużo atakow z wysoką siłą
Assassin - można mu kupować broń, wszystkie jego bronie są zatrute i może sobie nawet strzelić na bliski zasięg z dużą siłą.
Ogr - duży, silny, wytrzymały, drogi, ale skuteczny.
Marksman - dobry w walce na odległość, zawsze powinien w coś trafić

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Ja może podejdę do tematu z drugiej strony, mianowicie, których najemnych ostrzy nie widuję na polach bitew, a szkoda, bo klimatem naprawdę dają radę.

Przede wszystkim Dwarf Treasure Hunter - uwielbiam jego klimat (samotny poszukiwacz przygód) i wielką radość sprawiło mi złożenie tej figurki (konwersje, pełen WYSYWIG itp. - może wrzucę niebawem zdjęcie). Charakterystyka jak u krasnoludzkiego szlachcica, ekwipunek również mocny (m.in. Gromril Armour)i dość ciekawa umiejętność (szukanie skarbów) - niestety cena (55 gc /30 gc) sprawia, że przegrywa konkurencję z innymi najemnymi ostrzami (ww. umiejętność jest dość "niepewna" i istnieje spora szansa na to, że się po prostu nie zwróci) i do tej pory tylko raz widziałem, by ktoś go wynajął (na Falkonie w Lublinie; było to poniekąd "wymuszone" wymogami scenariusza, nie mniej jednak uznanie dla twórcy scenariusza i owego gracza!). Ja się przymierzam do wypróbowania go, ale że zazwyczaj gram skavenami, karnawałem albo krasnoludami (które paradoksalnie nie mogą go wynająć), po prostu nie ma okazji.

Dla porządku wspomnę jeszcze o Freelancerze, którego jednakże parę razy w bitwie widziałem (głównie u Bretończyków; galopujący strzemię w strzemię z Rycerzem). Cena IMO przyzwoita, ale zabójcza tabelka Whoa Boy i fakt, że ludzie, decydując się na konnego najemnika, wybierają zazwyczaj Roadwardena, znowuż sprawiają, że jest nieomal zapomniany.

Ani razu nie widziałem też w boju Łowcy Bestii z EiF, ani Highwaymana, ale co do tego ostatniego, to wiem, że niektórzy go czasami wynajmują (np. gracze skaveńscy). Rzadko widuję również Zabójcę Trolli, choć taniuśki, a charakterystyki ma wcale nie słabe.

P.S. M.T. wymienił już garść chetnie i często wynajmowanych najemnych ostrzy; ja od siebie dorzucę halflińskiego złodzieja, którego bardzo chętnie wynajmuję, gdy gram krasnoludami. Klimat nieomal jak w "Hobbicie" (12 krasnoludów, warlock i halfling ;)), a dodatkowy wyrdston się zawsze przyda (nie wspominając o ciekawych zastosowaniach niziołkowej infilitracji).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

ja bralem haflinga ;D ale to po paru grach..zawsze zwieksza ilosc ludzi w bandzie o 1 ;) do teog ksiazka kucharska an bohaterze i mam +2 ;)

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Faktycznie kucharz to pozycja nieomal obowiązkowa - grosze za wynajęcie i utrzymanie, a +1 do liczebności - bezcenna cecha. Czasami nawet coś swoim łukiem i BS4 zdziała ;).

P.S. Czy to ten sam Gobo, z rozdwojonym goblińsko-jaszczurzym jęzorem, za przeproszeniem, który obiecał mi kiedyś na NG brakujące numery Town Cryer'a?
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Dwarf Treasure Huntera wynajął Przemek, ale on przeważnie wybiera klimatyczne rozwiązania :wink:
Higwaymana czasami wynajmuję i ja i Budda, w grach towarzyskich często go biorę, na turniejach jako zapychacz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Elf Ranger!
Chłopak wymiata, wczoraj zdjął przez cały stół ukrytego w ruinach krasnoluda jednym strzalem, co bitwę kogoś ubija a do tego pomaga w szukaniu skarbów... Naprawdę fajny najemnik
Pit Fighter dobry jest na papierze - może to ja mam jakiegoś pecha, ale prawie zawsze mi on ginie, i to od jakichś plew (chomiki, proce itp). Może dlatego, że jako miniaturowy ogr jest częstym celem ataków wroga :)

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Dwarf Treasure Huntera wynajął Przemek, ale on przeważnie wybiera klimatyczne rozwiązania :wink:
Dlaczego słabe ma zaraz oznaczać klimatyczne? (Wiem że tam jest ";)", ale często się słyszy takie rzeczy). Dla mnie Tilean marksmen, czy Assassin są równie klimatyczni. Klimat to raczej nadawanie imion jednostkom, ciekawe scenariusze itd.

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Banda 17 Skavenów uzbrojona w dwa sztylety też jest klimatyczna wg. mnie. W końcu to zabójcy z Eshinu :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Dlaczego słabe ma zaraz oznaczać klimatyczne?
Telchar, czy gdziekolwiek w tym temacie padło takie stwierdzenie? Dopowiadasz sobie, co autor mógł mieć na myśli ;).

IMO w zasadzie każdy HS jest klimatyczny na swój sposób - co najwyżej jego zastosowanie może być nieklimatyczne (do niektórych band/rozpisek dani najemnicy pasują trochę jak pięść do nosa). Mam też swoich ulubionych, takich jak właśnie Dwarf Treasure Hunter i dla mnie jest on wręcz uberklimatyczny :). Czy słaby? Powiedziałbym raczej, że za drogi i nie wytrzymuje konkurencji. Generalnie jednak jego autorzy nieco splewili.

Nie zmienia to faktu, że żałuję, że pewne najemne ostrza nie pojawiają się na stołach bitewnych - kolejne elementy w mordheimowym lamusie :/.
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Dla mnie szczytem klimatu byliby thunderersi z handgunami.

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Nie spotkałem się z czymś takim chyba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Telchar pisze:Dla mnie szczytem klimatu byliby thunderersi z handgunami.
Zdarzyło mi się z takimi walczyć.
Jak to mawia Hak: "Uwielbiam walkę strzelecką! Dlatego właśnie gram bandami do walki wręcz" ;)

Słabe nie równa się klimatyczne, ale są najemnicy, których aż się prosi, żeby mieć w danej bandzie. A nie bierze się ich, bo za drodzy czy za słabi.
Na stołach widuję najczęściej warlocka, ogra, roadwardena. Oczywiście w dalszej kolekności assassin, niziołki [choć złodziej jest mniej popularny], marksman. Z rzadka widzę elf mage'a czy arabskiego kupca.

Osobiście lubię arabskiego kupca, chociaż własnego nie mam [niepotrzebny mi na razie]. Jest to najemnik, którego ludzie biorą, mimo że ewidentnie do walki się nie nadaje. Jednak malowanie Tomkowi kupca i ochroniarki do niego sprawia radość :) podoba mi się klimat.

Za klimat lubię też highwaymana - owszem, jego zasady są słabe, ale chciałabym kiedyś złożyć jego figurkę do jakiejś bandy ludzkiej [póki co mam highwaymana skaveńskiego bo głównie do skavenów będę go używać ;)], podoba mi się taki łobuz w płaszczu i z pistoletami ;)

Kogo używam?
Do skavenów używałam warlocka.
Do undeadów najczęściej ogra, choć zdawał egzamin także imperial assassin.
Do Opętanych biorę ogra! Obowiązkowo i najchętniej od razu w początkowej rozpisce. Chociaż pretekstem do tego było zrobienie sobie figurki ;)
Długie stosunkowo granie Karnawałem odzwyczaiło mnie od najemników :)
Ale teraz jestem już na zaawansowanym stopniu w malowaniu Kislevu [chociaż nie mam jeszcze większości bohaterów :(], i tu już postawiłam na sporą ilość najemników, choćby po to, żeby ich po prostu mieć: Kislev ranger, ogr, warlock [warlocka na PMotM w tym miesiącu wystawię]. Póki co tyle ich mam.

Jestem za robieniem osobnych najemników do każdej bandy - tj. w przypadku, jeśli mamy kilka band, które bardzo się różnią klimatem. Do Kislevu mam ogra-kozaka, do Opętanych ogrzycę w stringach [w Undeadach też będzie klimatyczny ogór ;)]. Kislev nie przepada za magikami, więc warlockiem nie jest groźny czarnoksiężnik, tylko niewinna, słodka czarodziejka - choć do innej bandy robiłabym warlocka przystającego do jej klimatu. I tak dalej. Są oczywiście najemnicy, których nie upodobniałabym za wszelką cenę do danej bandy, ale większość z nich daje się spokojnie przerobić. Ja lubię konwertować, więc jeszcze jedna figurka nie robi mi różnicy :)

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Ja nie robie tematycznych najemników poza jednym:
(stare zdjęcie teraz już poprawiony)
Obrazek
Po prostu nie mogłem się powstrzymać jak zobaczyłem tę figurkę.

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

spoko a tak właściwie co to jest :wink:

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Halfling inkwizytor do witch hunterów? ;)

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

dobry temat - jako, ze wlasnie stracilem bezpowrotnie capitana witch hunterow (dzielnie zginal od strzaly w oku :( ) bede posilkowal sie jakimis najemniorami - tylko ktorym... ?

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

ataman pisze:dobry temat - jako, ze wlasnie stracilem bezpowrotnie capitana witch hunterow (dzielnie zginal od strzaly w oku :( ) bede posilkowal sie jakimis najemniorami - tylko ktorym... ?
Ja ze swojej strony proponuje Tilean marksmena.

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

1. Tilean Marksman... a dlaczego jest lepszy od Elf Rangera? :)
2. Raczej potrzebuje wiecej ekipy zwarowej, wiec sklaniam sie do pit fightera (na ogra mnie nie stac) - a moze kogos innego polecacie?
3. S-blight przenies ten offtop prosze do np.: tego tematu, albo jakiegos jaki uznasz za stosowny :) Dzieki.

ODPOWIEDZ