Zrób Sobie Bandę - konkurs mobilizacyjny.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zrób Sobie Bandę - konkurs mobilizacyjny.

Post autor: Skavenblight »

Witam w konkursie "Zrób Sobie Bandę", który bywalcom Galerii Figurek zapewne wyda się podobny do "Playmini of the Month". Oba przedsięwzięcia dzieli jednak kilka różnic. Cel jest ten sam - mobilizacja do robienia band. Wbrew nazwie konkursu nie musi to być jedna i ta sama banda - jeśli ktoś robi kilka, niechaj wybierze, co mu pasuje :)

Regulamin:

1. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać figurkę do którejś z band do gry Mordheim. Wykonać - to znaczy pomalować i zrobić podstawkę. Konwersje nie są konieczne, choć mile widziane. Figurka musi odpowiadać tematowi miesiąca i być wykonana w tym miesiącu - to znaczy, konwersja może być zrobiona wcześniej, ale nie malowanie.
2. Banda, do której wykonujemy figurkę, musi być oficjalna [lista oficjalnych band na pierwszej stronie TEGO TEMATU]. Ekwipunek danej figurki nie musi być koniecznie robiony pod WYSIWYG, nie ma też dyskwalifikacji za "legalność" choć lepiej, żeby nie było absurdów [za absurd uważa się np. drega z garłaczem].
3. Liczba modeli to zazwyczaj minimum 1. Co to oznacza? Mordheim jest grą, w której nie trzeba wielu figurek, więc z reguły 1 model wystarcza. Jednak jeśli tematem jest np. strzelec, to można [nie trzeba!] zrobić więcej niż jednego strzelca [oczywiście, nie więcej niż limit w bandzie, jeśli jest takowy]. Jeśli jednak tematem będzie np. wódz bandy, to oczywiście robimy tylko jedną figurkę.
4. Figurka ma być zrobiona DO GRY w Mordheim - nie jest to więc ani diorama, ani nic innego. Podstawka ma być taka, jakiej używa się w grze - duże cele na dużych podstawkach, reszta figurek na małych bądź średnich [tu nie ma póki co ściśle określonych wymagań, ale proszę o rozsądek].
5. Temat miesiąca obowiązuje od ogłoszenia do końca miesiąca.
6. Należy zaprezentować co najmniej 2 zdjęcia wykonanej figurki w odpowiednim temacie.
7. O zwycięstwie decyduje głosowanie. Każdy głosuje poprzez napisanie w jednym poście nicka autora pracy, którą wybrał. Głosowanie trwa od ogłoszenia go przez tydzień.
8. Do konkursu dopuszcza się oczywiście figurki ze wszystkich gier GW i spoza GW - jeśli tylko nadają się do gry w Mordheim.
9. Zawodowych malarzy proszę o nieumieszczanie prac komercyjnych - konkurs jest przeznaczony dla hobbystów. Można jednak zamieszczać prace wykonywane dla kogoś innego niekomercyjnie.
10. W konkursie przewidziane są drobne nagrody za 1. miejsce [klimatyczne elementy do makiet] z Labirynth Net.


Teraz kwestie techniczne:

1. Ponieważ nie jest to podforum "Galeria Mordheim" tylko "Mordheim", liczbę tematów poświęconych konkursowi redukujemy do minimum. Ogłaszanie tematu, wszelkie pytania i wątpliwości, pierwsze a także te "ostateczne" zdjęcia oraz komentarze do prac itd. piszemy w TYM TEMACIE.
2. Zdjęcia prac zamieszczać będę także w oddzielnym temacie [zostanie on stworzony na koniec tego miesiąca]. Tam też będzie przeprowadzane głosowanie. Między głosowaniami temat będzie zamknięty, żeby zapobiec spamowaniu.


A teraz temat na Luty 2008. Luty to miesiąc walentynkowo-miłosny, a miłość w młodości jest ponoć najsilniejsza. Zatem uśmiechamy się do młodych i niedoświadczonych, a tematem konkursu są Dzicy Młodzicy.

Jeśli chodzi o bandy ludzkich najemników, sprawa jest chyba oczywista.

Uściślenia co do reszty: Karnawał i Opętani robią mutantów i tainted one'ów. WH robią witch hunterów-herosów, SoS robią Sister Superior. Undead mają dregi, skaveni night runnerów, krasnoludy troll slayerów, orkowie - big unów, Ostland - blood brotherów a beastmeni - bestigorów.

Generalnie chodzi tu o najmniej doświadczonych bohaterów - wiem, że SoS i orkowie są tu wyjątkiem, ale augur i szaman są wyjątkowymi jednostkami i raczej nie podpadają pod kategorię youngbloods. W Ostlandzie nie ma młodzików, zatem dopuszczamy blood brotherów, jako że priest to inna kategoria. Beastmeni wystawiają bestigorów, jako najmniej doświadczonych herosów. Centigor jest także jednostką wyjątkową i raczej trudno go uznać za młodzika :)

Niech się zatem rozpocznie!

EDIT: Nagrodą za pierwszą edycję będzie ten oto pomnik strażniczki z Labirynth Net. Jest na co popatrzeć ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 maja 2008, o 17:50 przez Skavenblight, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

krasnoludy troll slayerów
ale odpowiednikiem młodzika u krasnoludów są Beardlingi przeca

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Lunn pisze:
krasnoludy troll slayerów
ale odpowiednikiem młodzika u krasnoludów są Beardlingi przeca
Lunn, młodzik to najmniej doświadczony HEROS. A beardlingi są stronnikami.

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Teraz jak już mam młodzież pomalowaną? to nie fair :|
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

A no racja, pokręciło mi się :P

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Czy aby zwiększyć motywację dwukrotnie nie warto by było aby konkurs był rozstrzygany co 2 tygodnie zamiast co miesiąc? Zazwyczaj to będzie tylko 1 figurka ;)
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Wtedy za szybko się skończy ;) Na PMotM też często bywała 1 figurka, a mimo to nie wszyscy się wyrabiali... Dajmy sobie miesiąc.

Spoko kurka, luty jest krótszy niż inne miesiące, doczekasz się w marcu czegoś, co będziesz mógł pomalować :)

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Zorbię trzeciego youngblooda bardziej adekwatnego do roli jaką spełnia w bandzie (2bs i quickshot :D)
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

No widzisz, zawsze się znajdzie jakieś rozwiązanie :)

Ja nie wiem, co zrobię, albo jakiegoś WH, albo Kislevickich młodzików - jeśli ich zdobędę! Póki co nie mam żadnych figsów do tego tematu... chociaż przydałyby się...

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Noo, to mi się podoba. :P Wystawię bestigory khornowe, a jeżeli zdążę to wrzucę do bejcy marienburgerskich (?chyba tak się pisze?) młodzików.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Banda, do której wykonujemy figurkę, musi być oficjalna [lista oficjalnych band na pierwszej stronie TEGO TEMATU]. Ekwipunek danej figurki nie musi być koniecznie robiony pod WYSIWYG, nie ma też dyskwalifikacji za "legalność" choć lepiej, żeby nie było absurdów [za absurd uważa się np. drega z garłaczem].
A szef orkow z kuszą? :evil: :lol2: :D

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

M.T. pisze:
Banda, do której wykonujemy figurkę, musi być oficjalna [lista oficjalnych band na pierwszej stronie TEGO TEMATU]. Ekwipunek danej figurki nie musi być koniecznie robiony pod WYSIWYG, nie ma też dyskwalifikacji za "legalność" choć lepiej, żeby nie było absurdów [za absurd uważa się np. drega z garłaczem].
A szef orkow z kuszą? :evil: :lol2: :D
Tobie to bym nawet dopuściła nurglinga z łukiem, gdybyś się wysilił i pomalował w końcu wszystkie swoje figurki :badgrin:

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Ale wiesz co się dzieje gdy ktoś pomaluje wszystkie swoje figurki :)

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Zacna inicjatywa. Akurat mi młodzik reiklandzki do pomalowania został. To sobie wrzucę na konkurs :).

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

M.T. pisze:Ale wiesz co się dzieje gdy ktoś pomaluje wszystkie swoje figurki :)
Jakiś przesąd battlowy? ;)
Nie wiem, mi to póki co nie grozi, ale mam czym grać :)

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Gdzieś było napisane, że malarz, który pomaluje wszystkie swoje figurki, umiera...
Przede mną jeszcze kawał życia :D
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
Nibas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warschau

Post autor: Nibas »

To chyba Mapet mial w podpisie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Bycmoże.
Proponuję zakończyć offop. :wink:
Serwis społeczności Mordheim
www.najmita.net

check it out!

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Ponieważ wciąż czekam na bitsy z allegro... :? wnioskuje o rozszerzenie "dzikich młodzików" na marzec :wink: Jak nie przejdzie to się potne plastikowym mieczykiem z boxa milicji, ot co! :D
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Weź orkowy toporek albo skinkową włócznię - mieczyki z milicji są moim ostatecznym szantażem! :P

A tak serio, to nie mamy jeszcze połowy lutego... ja też nie mam jeszcze figsów, nawet posprejowanych, tonę innych do pomalowania i tylko tydzień ferii jeszcze :) spokojnie, czas jeszcze jest. A w marcu będzie nowa edycja i nowy temat - bez nerw póki co!

ODPOWIEDZ