Reiklanders

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Reiklanders

Post autor: Reyki »

Tak przeszukałem cały ten dział i nie zauważyłem tematu poświęconego Reiklandczykom.

Co o nich sądzicie i jakie według Was jest najciekawsze i najpopularniejsze zestawienie pierwszej bandy?
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
sn@jk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 156

Post autor: sn@jk »

Campią na respie 8) ...

A a serio.... Według mnie (sam nimi nie gram ale grałem kilka razy przeciwko nim)... dobra banda do skirmisha itp.... ale gdy trzeba już gdzieś wyjść/przeszukać itp... to traci swoje bonusy poprzez poruszanie się (-1 do trafienia lub w ogóle nie może gdy ma kusze)....

Jeszcze jeden minus.... po ulepszeniach siła bandy się nie zwiększa za bardzo .... ma się tą kuszę z S4 (lub łuk S3).... i tyle... Rat ogra cały czas rani na 5/6....

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

IMO jedna z najmocniejszych band w Mordheim. Doskonałe (najlepsze ze wszystkich) umiejętności strzeleckie. Do tego wszystkie plusy najemników (blunderbussy na henchmenach itd.), championi z dostępem do skilli siłowych, kapitan mający 12' "zasięg" Ld. Banda którą można złożyć na wiele sposobów i za każdym razem będzie skuteczna, zarówno w hth jak i w strzelaniu.

Opcji jest mnóstwo, tak na przykład (tym grałem ostanio):
Unnamed500 GC - Reiklanders - Official Warband

1 Mercenary Captain @ 95 GC
Free Dagger; Crossbow; Sword (x1)

1 Champion @ 45 GC
Free Dagger; Sword (x1)

1 Champion @ 45 GC
Free Dagger; Sword (x1)

1 Youngblood @ 18 GC
Free Dagger; Hammer (x1)

1 Youngblood @ 18 GC
Free Dagger; Hammer (x1)

1 Marksmen @ 38 GC
Free Dagger; Bow; Mace (x1)

2 Marksmen @ 106 GC
Free Dagger; Crossbow; Mace (x1)

1 Elf Ranger @ 40 GC
Elf Bow; Sword

1 Halfling Scout @ 15 GC
Free Dagger; Bow; Helmet

1 Swordsmen @ 45 GC
Free Dagger; Sword (x1)

1 Marksmen @ 35 GC
Free Dagger; Bow

Warband Rating: 103

Number of models: 12


Total Warband Cost: 500

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

IMO banda nudna strasznie :) Przynajmniej na starcie. Prawie wszystkie rozpiski Reiklandu wyglądają tak samo, kilku ludków plus najemnik [Tilean, halfling, warlock pojawiają się najczęściej]. Po kilku bitwach można nadać Reiklandowi jakiś tam charakter [17 strzałów z kusz na turnieju nieźle kosi ;)], ale ja lubię bandy, które od początku jakoś się wyróżniają. Jak dla mnie z najemników dużo ciekawszy jest Averland.

Awatar użytkownika
ysgarran
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Tortuga

Post autor: ysgarran »

IMO kazda banda moze byc nudna albo nie zalezy jak ja zlozysz ;)
granie reiklandem nie obliguje do brania samych strzelcow, pewnie ze lepiej jest wykorzystac BS4 ale nie trzeba z tym przesadzac

kumpel ma reikland zlozony na lucznikach z mieczami ktorzy strzelaja po drodze do combatu, oslaniajacych ich kusznikach, swordsmenie, pit fighterze i championie z mieczem 2recznym (miedzy innymi, bo dokladnie nie pamietam co tam jeszcze ma)

Awatar użytkownika
Azganoth
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azganoth »

Reikland nie musi być nudny ale przeważnie jest. Middenheim wykorzystuje swój atut 4S na bohaterach w 100% zawsze wystawiąc ich w komplecie, Marienburg również zawsze wydaje dodatkowe 100zk, które posiada na starcie, dlaczego więc grając Reiklandem nie wystawić w startowej rozpisce 6 marksmenóws z bs 4?;)

Sam rozegrałem Reiklandem bodajże 5 czy 6 bitew i wrażenia mam mieszane, pewnie jeszcze kiedyś wrócę do tej bandy jednak jak na razie bardziej przypasowali mi marienburczycy.

Awatar użytkownika
Inkq
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: =][=Legion=][=

Post autor: Inkq »

Azganoth pisze:Sam rozegrałem Reiklandem bodajże 5 czy 6 bitew i wrażenia mam mieszane, pewnie jeszcze kiedyś wrócę do tej bandy jednak jak na razie bardziej przypasowali mi marienburczycy.
A mi właśnie na odwrót. Na razie kończę z nie dokończonym Marienburgiem. I rzucam się na swój pierwotny projekt czyli Reikland. Około 23 modele do pomalowania :wink:

ODPOWIEDZ