Początki...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kadzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Re: Początki...

Post autor: Kadzik »

Chrzań przekokszone figurki z warmachiny. Black Scorpion to jest to! Możesz kupić np. na http://gildianajemnikow.pl/index.php?k60,b-pirates-b. Sam mam tych panów i jestem bardzo zadowolony :)

haff
Plewa
Posty: 9

Post autor: haff »

Jak wygląda gra Bandą orków?
Czy mogę jako modele do bandy użyć SAVAGE ORCS?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

haff pisze:Jak wygląda gra Bandą orków?
Czasem nieprzewidywalnie ;)
haff pisze:Czy mogę jako modele do bandy użyć SAVAGE ORCS?
Tak.

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: galahar »

Witam!

Mam parę pytań odnośnie plague bussa:

1. Jak się rozlosowuje trafienia w niego w melee i w strzelaniu.

2. a) Co się dzieje w przypadku zabicia konia/dwóch koni (domyślam się, że spd zmniejsza się o połowę/unieruchamia się busik)
b) Co się dzieje w przypadku zniszczenia wheel (T6 W1)

Domyślam się, że po zniszczeniu samego busa (T8 W4) od razu schodzi cały model.

Pytam, bo nie umiem znaleźć tego nigdzie.

Z góry dzięki za odpowiedź na nooberskie pytanie :)

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

W zasadach Empire in Flames, w rozdziale Vehicles of the Empire (chyba tak się nazywał...) jest tam wszystko określone, wózek podlega w całości zasadom z tego rozdziału.

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: galahar »

Takie jeszcze jedno pytanko:

Dodatkowe rany i wytrzymałość z blessingów normalnie wliczają się do limitu statystyk, czyli, że jak dam blessing +1T i +1W to już nie mogę awansować do wytrzymałości (o ile w jakiś tam nieprzewidziany sposób mi się nie obniży)?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Nie wliczają się.

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: galahar »

Witam ponownie.

Pytanko mam odnośnie healing herbsów. Jak nimi gracie? Jako jednorazowego użytku czy nieskończenie wiele? W książce nie ma nic na temat one use only lub one per battle czy coś takiego, natomiast gracze uważają ten przedmiot za zbyt mocny czyniący bohatera niemal nieśmiertelnym na ostrzał wroga (chociaż dobrze skombowane strzelanie i fart w kościach i tak mogą zdjąć takiego gościa).

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Kiedyś były dyskusje na ten temat w wymarłej liście sędziowskiej Mordheim ;) Z tego, co kojarzę, to zioła wystarczają na całą kampanię, ale można użyć raz na bitwę. Tzn. tak my uściśliliśmy, bo na one use only za drogie, a na nieskończoną ilość używania za mocne.

Ghost_Master1
Mudżahedin
Posty: 292

Post autor: Ghost_Master1 »

Witam forum mordheima jak mi sie wydaje "nieżyje" może tutaj uda mi sie otrzymać odpowiedzi na kilka pytań:
1.BlackBlood na Possessed
Sytułacja: Possessed jest na 2 woundach dostaje ataki i ginie czy wypłacam po 2 ataki z black blooda w każdy model BtB?

2.BlackBlood na Possessed
Sytułacja: Possessed ma 1 wound atakuje do inny model zadaje mu 3 rany i wbija 3 woundy ile razy w tym przypadku rzucam atakow z blackblooda w modele BtB

3.BlackBlood i Spines czy modele zabite przez te ataki daja modelowi z tymi mutacjami dodatkowy exp?

4.Tentacle vs Frenzy tentacle zabiera 1 bazowy atak ze statyki modelu czy juz po podwojeniu ataków?

5.Czy ktos kto wymyślił czar Pestilence ma garbate dzieci i zawsze sika pod wiatr?

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

1.Tak
2. IMO 1, ale głowy nie dam,
3. Tak,
5.
Ghost_Master1 pisze:Czy ktos kto wymyślił czar Pestilence ma garbate dzieci
Jako, że jest to czar z domeny Nurgla, to wielce prawdopodobne.

Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Post autor: Tral »

Chciał bym zacząć grać w Mordheima i się zastanawiam nad Bandą Zwierzoludzi.. co myślicie o tej bandzie ?

Awatar użytkownika
Matysz
Mudżahedin
Posty: 215

Post autor: Matysz »

Chcielibyśmy tak właściciwie :P Dołączam do pytania, do czego nadają się Orkowie?

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Tral pisze:Chciał bym zacząć grać w Mordheima i się zastanawiam nad Bandą Zwierzoludzi.. co myślicie o tej bandzie ?
Myślę, że to najmocniejsza banda.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Bestie są jedną z najmocniejszych band w Mordheim.
Orki są w czołówce.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

hej,

Jestem w trakcie niespiesznego zbierania imperium do WFB, ale moze to potrwac, tak wiec pomyslalem o skomponowaniu na boku bandy do mordki/warheim, wybor padl na witch hunterow.... Jako (przyszly) gracz imperium na pewno w lapy wpadna mi flagellanci , militia i jacys warrior priesci.

Jak rozumiem po sciagnieciu kilku pdfow i zamowieniu tej klasycznej paczki WH z barda powinienem miec komplet, zgadza sie?

Rodza sie pytania o stol, ktory zdaje sie byc newralgiczna kwestia tego systemu, szczegolnie ze mieszkam w Gdyni i mam malo kontaktow bitewniakowych. Tak wiec musze wymyslec cos uniwersalnego do wh40k (gram juz dlugo), mordki i WFB

Wymyslilem 3-segmentowy stol, o segmentach 24x48', da to optymalne mozliwosci.

Z makietami do czterdziechy mam juz doswiadczenie

Dla ilu osob jest to gra? Da sie grac 1x1, czy tez moze potrzebna jest "ekypa"? A jesli tak, to ile ludkow takowa zrzesza?

Jak szczegolowe powinny byc makiety do mordheim? Czy wnetrze musi byc zagospodarowane, lub cos w tym stylu? Jak gesto powinien byc zabudowany stol?
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

JochnyWalker pisze:Dla ilu osob jest to gra? Da sie grac 1x1, czy tez moze potrzebna jest "ekypa"? A jesli tak, to ile ludkow takowa zrzesza?
Da się, jak najbardziej. Ale w przypadku kampanii im więcej graczy tym lepiej.
JochnyWalker pisze:Jak szczegolowe powinny byc makiety do mordheim? Czy wnetrze musi byc zagospodarowane, lub cos w tym stylu? Jak gesto powinien byc zabudowany stol?
To zależy od graczy. Niektórzy grają na makietach przedstawiających jedynie ściany budynków, inni tworzą makiety wraz z wyposażeniem wnętrz.

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

dziekuje za odp.

Mam jeszcze pytania:
-gdzie podzial sie garnizon Mordheimu? Na cholere, nie kumam, ze niby wszyscy zgineli?(pytam sie, gdyz mam juz sporo statow, handgunnerow itp, wiec moze oprocz WH uda mi sie sklecic Reiksland lub inna bande ludzka, pomalowany na fiolet z zoltym :wink: )

-jak przydatny jest ogr w WE i reiklandzie(i innych bandach ludzkich)?

-zasady jakiej frakcji najemnikow pasuja do Ostenmardczykow?

-gdzie znajde kusze reczne (w sensie ze bits...?. Z tego co pamietam, jeden witch hunter ma, ale to mi malo pomaga)

- z przyczyn obiektywnych nie moge w tej chwili pochwalic sie lektura zasad di mordy, moglbym poprosic o szybkie wytlumaczenie jak sie zdobywa zloto, ekspa i jak sie je wykorzystuje?

Z gory dzieki za wykazana cierpliwosc. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4454
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Najszybciej odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz TUTAJ.

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Witam, chciałbym zacząć przygodę z Mordheimem. Jako świeży gracz WFB strasznie wsiąknął we mnie battlowy klimat :)

Mam parę pytań początkującego gracza:

1. Od czego zacząć z grą? Widzę, że na stronie GW jest możliwość kupienia modeli natomiast zakup rulebooka bądź podstawowego zestawu jest nie możliwe ;/

2. Jak wygląda kwestia makiet. Osobiście uwielbiam robić tereny natomiast nie mam kopletnie do tego czasu więc postanowałem narazie zakupić parę domków etc. Czy jest jakaś firma która zajmuje się takimi otwartymi budynkami?

3. W battla mam armię na 4k Dwarfów, jak im się wiedzie w Mordheimie?

Z góry dzięki za odp.

Felu

ODPOWIEDZ