Początki...

ODPOWIEDZ
Sykstus
Masakrator
Posty: 2518
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sykstus »

A tak to wymiatają z swoim T i padaniem tylko na 6 !! Dodatkowo inżynierowie ze strzelbami i ulepszeniami strzelają przez całą plansze ;)

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Chyba że im coś zasłania :)

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

I nie jest wcale taką wadą krasnali, całkiem dobrze się spinają mimo wszystko :P Sam gram krasiami i największym ich plusem jest to, że są nieroutowalne, a minusem ten M... ale to i tak sie da obejść bo przeciwnik prędzej czy później i tak do Ciebie dojdzie. Krasie przegrywają tylko w scenariuszach szybkościowych ale i to nie zawsze. Jeżeli nie możesz się zdecydować na konkretną bandę a masz z kim grać, to popróbuj na proksach a dopiero potem coś kleć. Zapewniam Cię, że i tak nie poprzestaniesz na jednej bandzie :)

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

Dzięki :) To teraz jeśli możecie to powiedzcie mi tylko czy ich pudełko jest jakoś sensownie złożone czy strata pieniędzy?

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

oni nie maja pudelka..ale krasie sie latwo robi..wystarczy 1 box najlepeij z 6ed i z 1-2 blisterki ;]

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »


Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

a racja...zapomanielm o tym zestawie... to jak an moje oko, ni jest taki zly...jakies piwozlopy tam masz ;] herosow tylko trzeba dokupic ;]

Awatar użytkownika
max1
Chuck Norris
Posty: 661
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: max1 »

No dobra, zróbmy tak - olewając koszty, powiedzcie mi co jest naprawde dobrym zestawem do krasi do mordheima? (w sensei co kupić z boksów do wfb i bohaterów, albo tamto pudełko i co jeszcze?. Tylko tak, żeby z tego dało się jakieś sensowne rozpiski ułożyć...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

najlepiej pochodzić po komisach/forach itd i poszukać starych metali 5 i 6 edycja, kupujesz 2 slayerów, coś na kapitana coś fajnego na inżyniera, do tego 5 modeli na kuszników i 5 innych modeli co będą robić za beardlingi albo clansmanów i masz wszystko co potrzebujesz żeby zacząć grać, ja złożyłem taką bandę, łącznie wydałem około 170 zł a jeszcze nie kupiłem najemników, ale jestem bardzo zadowolony, bo mam bandę złożoną z takich modeli jakie mi się podobają. Oryginalny Mordheimowy box może i jest ciekawy ale poza fajnym dowodcą, ciekawym inżynierem i ładnym slayerem zawiera atak klonów ....
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

a ja spory eshin zlozony z samych metali zlozylem za ok 120pln...

11 vermekinow, 2 assasinow, master assasin, mag, giant raty i ogr... do tego veskit... ;]

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Ja dwarfy złożyłem za ok 70 zeta. Pudło starych plastików na allegro + 2 slayerów + wypraska thunderersów.

Tak naprawdę masz pełną dowolność w składaniu bandy. Zobacz co Ci potrzebne, a do tego dobierasz modele według własnego gustu. Nie zapominaj, ze Mordheim to nie tylko banda, ale i najemnicy.

Hycki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Kentucky

Post autor: Hycki »

jaką bande polecicie na poczatek?

Awatar użytkownika
Ushabti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ushabti »

To teraz jeśli możecie to powiedzcie mi tylko czy ich pudełko jest jakoś sensownie złożone czy strata pieniędzy?
Zrób sobie z bitsów ;)
Za cenę może 120zł zmontujesz całą bandę ze wszystkich trzech plastikowych wyprasek wydanych w tej edycji przez GW. Samych bitsów możesz szukać na Bitspudle, albo na Labirynth.net ... jak dla mnie rozwiązanie łatwe, przyjemne i przejrzyste- leciutko nadpłacasz może, ale nie kupujesz 3 boxów na raz, a masz wszystko czego sobie zażyczysz akuratnie pod rozpiskę.
jaką bande polecicie na poczatek?
Sądząc po twoich tekstach w Płotach i Młotach, proponuję jakiś gang z gimnazjum do którego się wybierasz :P
Obrazek

mecenasik
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: mecenasik »

Ushabti pisze:
jaką bande polecicie na poczatek?
Sądząc po twoich tekstach w Płotach i Młotach, proponuję jakiś gang z gimnazjum do którego się wybierasz :P
okrutny jestes..a moze kolega bedzie przyszloscia naszego hobby ;)

Hycki> ja polecam zaczac od przeczytania zasad (sa w wersji PL)

ale nie wiem czy to system dla Ciebie..brak tu przegietej bretki, wampiry nie sa takie kozackie, nie ma magii HE..prawie nikt tu nie gra sreberkami (kartoniki odpadaja na starcie), makiety to cos wiecej niz dwie gorki ze styropianu i las z zielonej wycieraczki..slowem to nudna gra jest..

Hycki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Kentucky

Post autor: Hycki »

Ushabti pisze:
jaką bande polecicie na poczatek?
Sądząc po twoich tekstach w Płotach i Młotach, proponuję jakiś gang z gimnazjum do którego się wybierasz :P
NIe staraj się u nas i tak suck


mecenasik dzieki, mysle o zmienieniu systemu bo w batlu za duzo wałów a tego nie lubie

jak sprawa z wałowaniem wygląda w mordku?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Hycki pisze: jak sprawa z wałowaniem wygląda w mordku?
Nie znamy zjawiska.


Egzotycznym przypadkiem jest niejaki Chruszczow ale takie rzeczy tylko w Lublinie, a i to nie zawsze. Zresztą z nim więcej śmiechu niż wkurwu ;)

Tak poza tym wałowanie nie istnieje.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Tego jednego Wam zazdroszczę :(
Chociaż to pewnie kwestia wielkości środowiska i "lansu" z jakim wiąże się pociśnięcie turnieju na -dziesiąt osób czy ligi na -set.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Tomash pisze:Tego jednego Wam zazdroszczę :(
Chociaż to pewnie kwestia wielkości środowiska i "lansu" z jakim wiąże się pociśnięcie turnieju na -dziesiąt osób czy ligi na -set.
To nie jedyna rzecz, której możesz nam zazdrościć ;)
Ale fakt, w mniejszej liczbie osób łatwiej jest wyegzekwować jakąś dyscyplinę...

Niby Mordheim daje sporo okazji do wałowania - bo niby zasad mniej niż w battlu, ale tam nie ma kampanii, więc coś za coś, w systemie kampanii można by wałować dużo - ale jakoś się nie zdarza. Po prostu...

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Skavenblight pisze:
Niby Mordheim daje sporo okazji do wałowania - bo niby zasad mniej niż w battlu, ale tam nie ma kampanii, więc coś za coś, w systemie kampanii można by wałować dużo - ale jakoś się nie zdarza. Po prostu...
Nie wspominajac otym ża zasady mocno dziurawe... :P

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

M.T. pisze:
Skavenblight pisze:
Niby Mordheim daje sporo okazji do wałowania - bo niby zasad mniej niż w battlu, ale tam nie ma kampanii, więc coś za coś, w systemie kampanii można by wałować dużo - ale jakoś się nie zdarza. Po prostu...
Nie wspominajac otym ża zasady mocno dziurawe... :P
A tam, zawsze sie można dogadać co do tego, bo tu raczej nikt ihc nie nagina tak jak w batlu ;)

ODPOWIEDZ