Początki...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Re: d

Post autor: Dwalthrim »

Imperial assasina musisz sobie sam skonwertować, a oryginalne figurki Mordheimowe są do dostania tylko prze mail ordera lub na aukcjach internetowych. Najlepiej dorwać z 2 pudełka plastików np. milicji i state troopsów itp + gs i jedziesz.

fajlopp
Plewa
Posty: 5

Post autor: fajlopp »

ok dzięki za odpowiedź, czyli jak zamówie z mail order to dostane tego typu figurki tak ???

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Tak, ale tylko bohaterów. Z resztą musisz kombinować.
http://azylium.vot.pl - Serwis Społeczności Mordheim

Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Krzyżu »

Jako, że zaczynam grę w Mordheima chcę skołować blat. Najlepiej jakiego rozmiaru?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Krzyżu pisze:Jako, że zaczynam grę w Mordheima chcę skołować blat. Najlepiej jakiego rozmiaru?
4x4 stopy.

Awatar użytkownika
Krzyżu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Krzyżu »

Wielkie dzięki.

Awatar użytkownika
Kondi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: Kondi »

Witam

Z kolegami zaczęliśmy grać w Mordheima i po przeczytaniu zasad mam kilka pytań.

1. Nie znalazłem wzmianki o strzelaniu do Combatu. Więc jak to wygląda można strzelać do walczących? Jak tak to losujemy w kogo trafiliśmy mam rozumieć?
2. Kult opętanych ma Zbroje chaosu (Nagrody pana cieni) jak ją zdobyć kosztuje 0pts więc rozumiem że musi być jakiś kruczek.
Obrazek
Dark Elf Army of Druchii:
Win/Draw/Lose (04.01.2010-xxx)
18/1/4

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Zagrajcie w Warheim - jest ciekawsze. Więcej TU i TU.

Kondi pisze:1. Nie znalazłem wzmianki o strzelaniu do Combatu. Więc jak to wygląda można strzelać do walczących? Jak tak to losujemy w kogo trafiliśmy mam rozumieć?
Jeżeli wśród walczących jest model należący do twojej drużyny to nie możesz strzelać. Jeżeli gracie multi i w walce są przeciwnicy to możesz strzelać - losując w kogo trafiono.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

A co ze zbroją chaosu? Jak można ją zdobyć?

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

X.Maciek pisze:A co ze zbroją chaosu? Jak można ją zdobyć?
Wg polskiej wersji podręcznika do Mordheim:
Gdy Magister albo Mutant z bandy Opętanych zbierze wystarczającą ilość doświadczenia, w zamian za umiejętność może rzucić na poniższą tabelę Nagród. Reprezentuje to wyprawę Magistra lub Mutanta do Krateru, gdzie może on błagać o nagrodę samego Pana Cieni.
Rzuć 2K6.
[...]
9-10 Zbroja Chaosu. Ciało wojownika zostaje pokryte magicznym pancerzem. Daje mu to rzut ochronny na 4+ i w żaden sposób nie przeszkadza w rzucaniu czarów.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Mam jeszcze pytanie odnośnie ognii Tzeentcha. Czy jeśli model zostaje zdjęty z placu boju i dostanie mutację to może nadal pozostać w swojej bandzie? To byłoby troszkę nieklimatyczne jeśli elf z mutacją dowodziłby armią elfów. I czy losuje tylko z tabeli mutacji czy może dostać jakiś efekt negatywny?

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Czy zadałem takie trudne pytanie, że nikt nie wie? Bez tej odpowiedzi nie bardzo mogę grać

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

X.Maciek pisze:Czy zadałem takie trudne pytanie, że nikt nie wie?
A co to za 'ognie tzeentcha"? Bo w podstawowym podręczniku chyba ich nie ma, przynajmniej nie kojarzę.
X.Maciek pisze:Bez tej odpowiedzi nie bardzo mogę grać
Zagraj w Warheim. :mrgreen: Forum poświęcone Warheim TUTAJ.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Mój czarownik z kultu opętanych ma piętno tzencha i tam jest właśnie taki czar. D3 S4 bez sejwów. I dodatkowo jeśli ktoś przeżyje to może dostać mutację.

Na warheima się przerzucamy właśnie, ale póki nie przeczytamy podręcznika do końca to trzeba grać w Mordheima :)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

X.Maciek pisze:Mój czarownik z kultu opętanych ma piętno tzencha i tam jest właśnie taki czar. D3 S4 bez sejwów. I dodatkowo jeśli ktoś przeżyje to może dostać mutację.
Możesz zacytować i podać źródło, bo nie mogę tego znaleźć.

X.Maciek pisze:Na warheima się przerzucamy właśnie, ale póki nie przeczytamy podręcznika do końca to trzeba grać w Mordheima :)
Ze wszech miar słuszny wybór :)

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Źródło to ArmyBuilder. Nie mam księgi do kultu więc to praktycznie moje jedyne źródło informacji.

"(...) Ponadto każdy model zdjęty z placu boju przez ów płomień rzuca K6, na 5+ otrzymuje jedną losowo wybraną mutację, a wiadomo jak niektórzy reagują na mutanty."

A tak przy okazji to czy jest ArmyBuilder do Warheima? To znacznie przyspiesza tworzenie bandy.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4452
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

X.Maciek pisze:Źródło to ArmyBuilder. Nie mam księgi do kultu więc to praktycznie moje jedyne źródło informacji.
"(...) Ponadto każdy model zdjęty z placu boju przez ów płomień rzuca K6, na 5+ otrzymuje jedną losowo wybraną mutację, a wiadomo jak niektórzy reagują na mutanty."
Trudno mi się odnieść do informacji z AB, bo z tego co piszesz to jakieś mniej lub bardziej nieoficjalne rozszerzenie. W podręczniku do Mordheim nic o ogniach Tzeentcha nie ma.
X.Maciek pisze:A tak przy okazji to czy jest ArmyBuilder do Warheima? To znacznie przyspiesza tworzenie bandy.
Nie ma, ale może znajdzie się ktoś kto napisze plik :mrgreen:

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

QC, może poproś adminów forum o oddzielne podforum dla Warheima (gra sporo ludzi, więc wydaje się to uzasadnione), wtedy będziesz mógł do woli urabiać ludzi na swój system. Bo jak robisz to w każdym poście, to dla graczy Mordheim robi się to co najmniej denerwujące.

Ja wiele rozumiem, ale tego już nie bardzo. Fajnie, że znalazłeś zwolenników swego systemu, ale propagowanie go na zasadzie "nie graj w Mordheim, graj w Warheim" raczej mnie wkurza niż zachęca. Podejrzewam, że nie tylko mnie.

Proszę o zaprzestanie - masz sygnaturkę do propagowania systemu każdym postem, masz swój oddzielny temat w tym dziale a tak jak mówię - admini nie powinni Ci odmówić podforum, jeśli się o to postarasz.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Wydaje mi się, że zaśmiecanie bordera forum o warheimie to nie najlepszy pomysł. Na razie sam system się jeszcze rozwija i chyba wystarczy mu osobny dział na forum Najmita.net.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Zaśmiecanie każdego tematu na forum Mordheim też nie jest dobrym pomysłem, stąd moja propozycja. Nie wiem, na ile właściwa, bo to QC najlepiej orientuje się, ile osób gra w jego system i jak wielu odwiedzających miałoby takie podforum.

ODPOWIEDZ