Boisko - zrób to sam,

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Boisko - zrób to sam,

Post autor: Szemkel »

Spodobała mi się wersja komputerowa Blood Bowla, więc postanowiłem się w to pobawić na żywca. Im mniej prądu tym bardziej mnie gra kręci. Napotkałem jednak pewne trudności natury technicznej. Nie jestem kasiasty i nie będe bulił na zestaw. Poza tym naszła mnie chętka żeby zbudowac ładny stadionik. Potrzebuję jednak pewnej pomocy.

Nie znam parametrów boiska poza tymi które mozna zobaczyć na obrazkach w booku w wersji online. Prosiłbym o podanie wymieru podstawek (25 podejrzewam), wymiaru kwadratów na boisku oraz fotek wzorników przyłozonych do boiska (tak żeby można było je precyzyjnie wykonać do ewentualnie zmienionej skali).

Poza tym małe pytanie na jakich zasadach gracie? Oryginal by GW czy living rulebook?
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Graj na najnowszym living rulebooku, kolejne edycje to po prostu jeszcze lepszy balans już naprawdę nieźle zbalansowanej gry, u nas w ligach naprawdę różne rasy odnoszą sukcesy. Co do boiska to masz środkowe pole szerokie na 7 pól, po 4 w strefach bocznych czyli 15 szerokości, połowa ma 13 głębokości czyli 26 w sumie. Wielkość pól szczerze olej i dopasuj sobie jak potrzebujesz, i tak odległość podań bierzesz z tabelki. Jak masz jakieś pytania to wal na pmkę.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

też kminiłem nad boiskiem :D nawet miałem gdzieś rozrysowane?! myśle o kwadratach 40mm...rzeby ogry się ładnie mieściły... i inne stwory ;)


co do boiska to wychodzi mi cos takiego

XXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXX

YYYYYYYYYYYY
YYYYYYYYYYYY
YYYYYYYYYYYY
YYYYYYYYYYYY
YYYYYYYYYYYY
YYYYYYYYYYYY
YYYYYYYYYYYY

XXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXX


Dobrze myśle?

Awatar użytkownika
Drunken_Dwarf
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Drunken_Dwarf »

Moje boisko miało takie wymiary jak napisał Kudłaty, czyli szerokość 15 kwadratów, długość 26 kwadratów, było zmontowane z 1 calowych kwadratów. Niestety gdzieś posiałem moje templatki domowej roboty, ale znalazłem na innym forum kilka zdjęć które na pewno będą tobie i innym pomocne.
http://www.40konline.com/community/inde ... c=186671.0
Na tej stronce koleś powrzucał dużo zdjęć, wszystkiego co potrzebne do BB.

Teraz planuje zrobić boisko modułowe do DB.
pozdrawiam
Kto pije ten łebski,
kto pości ten kiepski.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Zabierałem się kiedyś za robienie boiska, projekt zarzuciłem niestety.
Może to pomoże:http://www.coolminiornot.com/article/aid/446
Powodzenia.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Dzięki wielkie za pomoc. Linki bardzo się przydadzą. Szczególnie link grabza natchnął mnie z tą walizką. :mrgreen:

Jutro ruszam z kolegami na kartonowym boisku. Może gra im się spodoba i zyskam wiekszą ilość drużyn do konfrontacji. Wtedy wzrośnie ranga stadionu i będzie się szybciej rozbudowywał.

Pierwsze plany: Kupic dwa kolory "sztucznej trawy" nie tej długowłosej oczywiście tylko tej takiej wykładziny i zrobic główną nawierzchnię. To co musze wymysleć to oznaczenie linii. Ale to dopiero jak dostanę do ręki "trawę". Najwyżej zarzucę ten pomysł i zrobię jak jeden z autorów artykułu. Ale wolałbym nie bo nie uśmiecha mi się ta sypiąca trawa.

Swoje dokonania postaram sie umieszczac na bierząco.

Dzięki za pomoc.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Drunken_Dwarf
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Drunken_Dwarf »

Dzięki Grabz za odświeżenie tego artykułu, już kiedyś rzucił mi się w oczy ale zapomniałem o nim.
Szemkel życzę powodzenia w twym projekcie. Jak tylko ogarnę się ze swoimi funduszami, również wystartuje ze swoim projektem.
pozdrawiam
Kto pije ten łebski,
kto pości ten kiepski.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Dzisiaj zagrałem meczyk. Spodobało się. Zastanawiam się teraz nad pewnymi cechami jakie powinno posiadać funkcjonalne boisko.

1. Jak duży powinien być lazaret i pudełko rezerw? (zdradźcie mi ilu średnio tam siedzi na mecz zawodników)
2. Jak funkcjonalnie rozgraniczyć rannych od ogłuszonych?
3. Where I should build prison! :twisted:

Mam kilka pomysłów i musze w związku z tym zrobić wstępny projekt.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Szemkel pisze:1. Jak duży powinien być lazaret i pudełko rezerw? (zdradźcie mi ilu średnio tam siedzi na mecz zawodników)
Teoretycznie do 16 i wszystkich możesz zmieścić na kwadracie 4x4". Zrób sobie takie rozmiary jakie ci pasują, to nie ma znaczenia i tak - nawet jak zawodnik trochę będzie wystawać to przecież nic się nie stanie.
2. Jak funkcjonalnie rozgraniczyć rannych od ogłuszonych?
Oddzielny box na KO i na injured/dead?
3. Where I should build prison! :twisted
Jak w zasadach - pod boiskiem :P
A tak poważniej to więzienie jest zbędne - kolesia wrzucasz do dead/injured, robisz adnotację na rosterze, że typ to numerze takim i takim faulował i po problemie.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Dzięki. Co do tych rannych i ogłuszonych to zboczenie z wfb co do literalnego traktowania zasad + późna godzina. :mrgreen:

Wiem, że więzienie jest nieobowiązkowe, ale to byłby ciekawy dodatek. Obecnie zasanawaim się nad trzema opcjami.
1. - prosty - buda z kratami przy linii boiska, -> najbardziej puki co mnie przekonuje,
2. - średni - klatka na środku trawy boiska (wymagało by to podniesienia murawy, żeby dało się tam wsadzic model + praktycznego rozwiązania kwestii modeli stojących w tym miejscu,
3. - trudny - wisząca klatka nad boiskiem, (ogólnie raczej bez sensu, ale może ładnie wyglądać) :mrgreen:
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Jeśli już chcesz robić jakieś dodatki to zrób lepiej trybuny czy lazaret, więzienie się rzadko ci raczej przyda.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Wszystko zależy od przeciwnika i od taktyki jaką stosuje.Grałem kiedyś przeciwko orkom gdzie za faule wyrzucił sędzia 7 zawodników :? .Co do pomysłu na areszt to może klatka pod tablicą wyników, od przodu krata a z tyłu wolne miejsce na modele.

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

grabz pisze:Grałem kiedyś przeciwko orkom gdzie za faule wyrzucił sędzia 7 zawodników :?
Właśnie dlatego faulowanie się nie opłaca, zwłaszcza od czasu kiedy za casualties z fauli nie dostaje się SPP.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Nie twierdziłem że faule są opłacalne.Niestety zdarzają się tacy przeciwnicy którzy przy wyniku 3 do jaja zaczynają rozwałkę drużyny przeciwnej wszystkimi możliwymi sposobami.Osobiście nie fauluje i tyle 8) .

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Cenne wskazówki. Trybun raczej nie będzie, bo to będzie boisko-walizka. To więzienie będzie po prostu małym boxem, który dorobie na końcu.

Będzie mi potrzebne bo grywam goblinami, a przy tak tanich zawodnikach nie mam skrupułów kiedy chodzi o kluczowego zawodnika przeciwnika. :mrgreen: W końcu to jedna z niewielu gier gdzie faule są "legalne".
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

grab
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grab »

faule sa esencja BB
nie ma to jak przebiec po lezacym przeciwniku
a sedzia wywalil moich 7 dzielnych zielonych bo byl przekupiony ...

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

OOOOaaaaa #-o za mało płacisz to masz :mrgreen:
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

grab pisze:faule sa esencja BB
Faule są dla skavenów, gobboli i innych miękkocipnych, prawdziwy gracz bierze przeciwnika na klatę a nie pod buty. :P
Grałem dziś półfinał z Brettonią i w 6 mi kmiecie próbowali warriora zglanować - won do lochu. [-X =D>
Swoją drogą zasadziłem łebkowi 10 KO i żadnego CAS :shock: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Bretonią? To ja zadam głupie pytanie czy sa drużyny inne niz te z tyłu podręcznika? Jesli tak prosze o wklejenie linka czy jakiejś info.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

Jest trochę funowskich, my używamy m.in tych:
http://www.gregfarrell.org/download/NewTeams_LRB6.pdf
http://www.plasmoids.dk/bbowl/BBBretonnians.htm
Do tego Savage Orcs i Wee Folk ale nie działają strony z ich listami.

ODPOWIEDZ