Blood Bowl Team Manager - karcianka od Fantasy Flight Games

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Blood Bowl Team Manager - karcianka od Fantasy Flight Games

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Nowy tytuł wydany przez to cenione wydawnictwo (to samo wydające Warhammer Invasion czy też A Game of Thrones the Board game) w miesiącu obecnym za niecałe 110zł w przeliczeniu na złotówki.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... enmi=Blood Bowl: Team Manager

http://www.rebel.pl/product.php/1,1010/ ... -Game.html


Czy ktoś z Was przymierza się może do zakupu albo miał możliwość przejrzenia/zagrania? Bo ja na pewno sobie sprawię pod choinkę (albo wcześniej a pod choinkę coś innego) :)
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Dzisiaj zakupiłem, w poniedziałek planujemy zagrać ;) Pobieżnie poczytałem zasady, wygląda ciekawie.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Kadzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kadzik »

Mam od świąt i od tego czasu zagrałem ok. 10 partii. Najfajniej gra się przy 3-4 osobach. Na dwóch też jest fajnie, ale brakuje wrażenia rozgrywania ligi.
Tak, w przeciwieństwie do figurkowego BB tutaj nie rozgrywamy pojedynczego meczu, ale 5 tygodni ligowych rozgrywek. Na początku nieco się zawiodłem, ale po zaakceptowaniu tego faktu, gra się bardzo bardzo przyjemnie.
Klimat BB oddany bardzo fajnie. Drużyny trzymają się swojego stylu gry (elfy grają o piłkę, skavy i chaos oszukują, orkowie i kraśki klepią, ludzie robią wszystko). Sporo znajomych twarzy wśród sławnych zawodników :)
Generalnie z całego serca mogę polecić. Jeżeli szukacie gry na godzinną rozrywkę, lubicie dopiec przeciwnikowi, potraficie się śmiać, kiedy wasz najlepszy zawodnik atakując sam się przewróci, to gra spełni oczekiwania. Co lepsze, nie trzeba wcale znać figurkowego pierwowzoru. Ba, między innymi dzięki menadżerowi będziemy rozkręcać ligę blood bowla :)

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Nada się na pierwszą grę karcianą? Czy też zanadto skomplikowana na początek?
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Nada się, zasady są dosyć proste i szybko można je załapać. Ja osobiście nie nazwałbym tego grą karcianą. Jeśli myślę o karciankach to widzę magic the gathering, czy lotr'a, tutaj jest wg mnie bardziej 'planszówko-karianka'. Jeśli chcesz karciankę w klimatach warhammera to lepsza będzie inwazja.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

To będę musiał przeprowadzić badania...acz blood bowl jakoś mię nęci ze względu na dziwne do wytłumaczenia przywiązanie do różnych menedżerów- grałem nawet w menedżera lacrosse, nie znając zasad tejże porąbanej gry :)
Dzięki za odzew.
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
Kadzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kadzik »

Afro pisze:Ja osobiście nie nazwałbym tego grą karcianą. Jeśli myślę o karciankach to widzę magic the gathering, czy lotr'a, tutaj jest wg mnie bardziej 'planszówko-karianka'. Jeśli chcesz karciankę w klimatach warhammera to lepsza będzie inwazja.
To jest gra karciana. Nie jest po prostu kolekcjonerską grą karcianą :wink:

Na pierwszą grę nada się bez problemu. Wystarczy, by ktoś ze 2 razy przeczytał zasady, wytłumaczył pokrótce pozostałym, a reszta wychodzi w praniu.

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Ależ nęcicie i zachęcacie - w zasadzie przekonanym, teraz tylko piniąchy trza zebrać :)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Inwizibilicjusz
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Inwizibilicjusz »

Kupiłem grałem kilka razy. Nie lubie karcianek a ta ma w sobie to coś. Na prawdę warta swojej ceny. Za kilka dni napisze jej recenzje do jednej z gazetek fantasy jednego z bractw fantasy.

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

dasz linka?

ODPOWIEDZ