BB w CDA

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piękny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica

BB w CDA

Post autor: Piękny »

Witam.

W styczniowym CDekszyn jest BB Legendary Edition.

Polecam jak ktoś jeszcze nie ma :P

P.

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

A to jest wersja wymagająca Steama i tego typu bzdetów, czy działająca samopas?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

samopas
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Dzięki za cynk! ;)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Również dziękuję. Moje pierwsze zetknięcie się z grą :) Podoba mi się!

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Zagrałem raz i szczerze mówiąc turowość tej gry czyni ją mega słabą.

Jest tam mod Real Time?
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

tak, jest real time.

Właśnie w turowości jej urok, jak zyskać najwięcej przy jak najmniejszym ryzyku, a nie jak najszybciej klikać i liczyć, że robię to szybciej niż przeciwnik.

Awatar użytkownika
zgnity
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Necropolis

Post autor: zgnity »

Popatrz się na to jak na komputerowe odwzorowanie gry figurkowej , gdyż ty ona jest :]
Jest w niej również tryb Real Time dostępny w trybie BLITZ ale moim skromnym zdaniem jest on dość słaby.
A pathetic creature of meat and bone

Malkaw
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Malkaw »

Trochę czasu zajmuje za kumanie zasad jeśli komuś się nie chce instrukcji czytać :P ale po 15 minutach na najniższym Poziomie idzie wygrać wyżej jest już problem :D aż kusi kupić wersje pudełkową :D ale najpierw [-X DreadFleet

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

A ja mam problem z gra po sieci. Nie mogę przejśc firewalla. Zdejmuję wszystkie blokady z kompa i routera i nadal nic. Cały czas coś blokuje.


Może macie pomysł co to może być?
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
zgnity
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Necropolis

Post autor: zgnity »

Reyki pisze:A ja mam problem z gra po sieci. Nie mogę przejśc firewalla. Zdejmuję wszystkie blokady z kompa i routera i nadal nic. Cały czas coś blokuje.

Może macie pomysł co to może być?
Z tego co piszą na oficjalnym forum to można próbować forwardować porty :
9103 TCP/UDP
16962 TCP/UDP
30710 TCP/UDP
U wujka Google można poszukać poradników jak forwardować owe porty na twoim Routerze.
Ja prawdę powiedziawszy nigdy nie miałem tego problemu.

PS. Ja jeśli chodzi o komputerową rozgrywkę czekam na to co Cyanide ma wypuścić w tym roku , bo wg oficjalnych info znowu pracują nad BB (a więc znowu będą wyciągać od graczy kasę :P )
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
WitchHunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: WitchHunter »

Mam pytanie śmigam sobie w wersje klasyczna na komputerze... I nie wiem jak punktuje się ogólnie wynik.. zdarzyło mi się że robiłem 3 przyłożenia, a przegrywałem 3:5 bo przeciwnik dostawał pkt za NG(nie wiem co oznacza ten skrót) o co z tym chodzi

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

NG to najlepszy gracz. I nie wiem w co grasz. W trybie kampanii nie ma czegoś takiego. Ja jestem po kilkudziesięciu meczach i ani razu takiej sytuacji nie miałem.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
zgnity
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42
Lokalizacja: Necropolis

Post autor: zgnity »

WitchHunter pisze:Mam pytanie śmigam sobie w wersje klasyczna na komputerze... I nie wiem jak punktuje się ogólnie wynik.. zdarzyło mi się że robiłem 3 przyłożenia, a przegrywałem 3:5 bo przeciwnik dostawał pkt za NG(nie wiem co oznacza ten skrót) o co z tym chodzi
Albo grasz w ina grę albo może chodzi ci o coś innego.
Punkty dostaje się tylko i wyłącznie za Touchdowny (albo wygrywa walkoverem jeśli ktoś zrezygnuję , gdy jeden gracz rezygnuje z meczu to przeciwnik dostaje tyle ptk by mieć o 2 więcej niż trener który zrezygnował z gry ).

Jeśli chodzi o wygraną pieniężną za mecz to ta akurat jest losowa niejako wg wzoru
Wygrana / Remis
( Rzut D6 + FAME mod x 10,000 ) + 10,000
Przegrana
( Rzut D6 + Fame mod x 10,000 )
Z tym że zwycięzca może re-rolować wynik ale z przerzuconą kością musi się zgodzić nie ważne czy lepsza czy gorsza.

Niestety skrótów w Polskiej wersji nie znam gdyż jak tylko dowiedziałem się jak zmienić na angielskie nazewnictwo to od razu zmieniłem by łatwiej mi się grało ( Polonizacja w BB LE jest moim zdaniem dość słaba , tak wiem mega patriota)
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Ależ ta gra jest ciężka, rozegrałem już sporo gier, na razie szukam sobie dobrej drużyny, która mi podpasuje. Ostatnio najlepiej idzie mi nurglitami, ale i tak procent wygranych mam mały ;) Nie wiem, może robię coś źle.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

no nurgle to jeden ze słabszych teamów na niskim poziomie rozwoju. Tak do poziomu 1500-1600 orki są lepsze w każdym elemencie.
Inna sprawa, że mam fajnych orków na 1800 i idzie mi zastraszająco dobrze, no, ale orki to jeden z moich 3 faworytów.

A serio, to wybór drużyny w zależności od zmysłu taktycznego ma kluczowe znaczenie. Ja na przykład lubię grać przeciwko leśnym elfom, ale jest koleś który gra wyłącznie leśniakami i to są zawsze horrory - raz zostało mu już tylko 3 graczy ale odebrał mi piłkę i zdobył TD - 3 graczami vs moich 11. Takie rzeczy tylko u welfów.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

mój największy problem, to jakaś odpowiedź na dodge, praktycznie zawsze przeciwnik z dodge mi ucieka, a ja jak mam dodge, to zawsze wywalam się na mordę ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Ja śmigam zwykłymi elfami i wkurzają mnie wszystkie postacie "małe". Nie dośc że mają dodge to jeszcze mają +1 za small.

Znalazłem jednak na nich sposób.

Cień! Za takim skurczybykiem się po prostu idzie i często się przeciwnik wykłada nie mogąc opuścić strefy bloku.

Rewelacyjny skill.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Ktoś może wytłumaczyć jak działa dźgnięcie? Bo grając dark elfami nie widzę aby to jakoś działało. Zero efektu :/

kufel007
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: kufel007 »

Stab (Extraordinary)
A player with this skill is armed with something very good at stabbing, slashing or hacking up an opponent, like sharp fangs or a trusty dagger.
This player may attack an opponent with their stabbing attack instead of throwing a block at them. Make an unmodified Armour roll for the victim.
If the score is less than or equal to the victim’s Armour value then the attack has no effect. If the score beats the victim’s Armour value then
they have been wounded and an unmodified Injury roll must be made. If Stab is used as part of a Blitz Action, the player cannot continue moving
after using it. Casualties caused by a stabbing attack do not count for Star Player points.

Po prostu nie przerzuciłeś AV, jak bijesz w krasnale albo cuś takiego to nie dziwota, że nie działa ;)

@Afro: Tackle i przeciwnik może zapomnieć o Dodge ;) Przydaje się też ogonek Kroxigora i Rat Ogra (Prehensile Tail: -1 Dodge)

Co do łatwości/trudności drużyn, zależy od preferowanego stylu gry ale IMHO (no i z doświadczenia w grze) wnioskuję, że stosunkowo łatwe w obyciu i wszechstronne są Orki i Krasnale. Ja preferuje kontrolę pola gry i podania przez całe boisko to raczej "not my style" ;)
Krasnale niby wolne ale Block+Tackle+Thick Skull+AV9 u szeregowych ludków to potęga!
Orki to przede wszystkim Black Orki... Mimo braku Block to 4x S4 daje przewagę.
Trzecią dobrą drużyną na początek jest Chaos, trudniejszy w prowadzeniu od dwóch wcześniej wymienionych ale też z potencjałem, Beastman przywali z roga a Chaos Warrior przyłoży... piłkę i z buta :D

Bardzo lubię Lizardmen ale tu jest problem ze skinkami na poczatku prowadzenia drużyny. Saurus nie podniesie piłki a sprytnie grający przeciwnik eliminuje najpierw moje skinki i po graniu :/ Potem taki skink ze Sprint+Sure Feet (i jeszcze daj Boże +MA :D ) to moc!
Kupię:
Bretonnia
Ogre Kingdoms
Wood Elves

ODPOWIEDZ