Border Princes

Border Princes

Niezależne Forum WFB/9th Age

Teraz jest 19 lis 2017, o 17:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 595 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Śródziemnomorski wyścig zbrojeń
PostNapisane: 8 lut 2017, o 01:15 
Kradziej

To już raczej Ave, niech się zgadzają z tym co już jest malowane.
Victrixowi po prostu mają ładniejszą rzeźbę choć Aventine to bogatszy ekwipunek, bardziej różnorodny.

Póki co nadal mam otwartą kwestię podręczników. Jak się nikt nie skusi wezmę Bolta i również to dam radę sprzedać tylko Hail Caesarowcy nie skorzystają. :( Pamiętajmy, że to duża książka w formacie A4, w normalnym obiegu trochę kosztuje.

PostNapisane: 8 lut 2017, o 07:50 
Mudżahedin

Do Hail Caesar drugi podręcznik podstawowy mi nie potrzebny, jedyny jaki jeszcze planuję nabyć to ten z listami armii starożytnych. Pisałeś coś o wygraniu podręczników Ospreya -jakich? I czy też myślisz o pozbyciu się ich?

Rany jak mi powoli ida prace do przodu... Jakiś czas temu byłem zdyscyplinowany i codziennie sumiennie robiłem coś do przodu, ale ostatnio trudno mi się zebrać. A u Nijlora jak dobrze kojarzę chyba właśnie cała pierwsza dywizja się dokończyła?

PostNapisane: 8 lut 2017, o 07:50 
Mudżahedin

(dwa razy ten sam post się wstawił)

PostNapisane: 8 lut 2017, o 08:59 
Falubaz

to opóźnienia to wina Geralta!

Podręcznik podstawowy to ja bym wziął, ale dopiero w marcu. W tym miesiącu budżet na sprawy kulturalno-oświatowo-rozrywkowe poszedł na rajtarów, opłaty za turnieje i weekendowe chlanio-granie :)

PostNapisane: 8 lut 2017, o 09:53 
Kradziej

Cytuj:
Pisałeś coś o wygraniu podręczników Ospreya -jakich? I czy też myślisz o pozbyciu się ich?

Dowolny podręcznik wydany przez Ospreya, mam ich wybór. Ja już zarezerwowałem sobie nowy podręcznik do Bolt Action (sprzedając swój miniaturowy koledze aby go wdrożyć w system), w który aktualnie gram, więc pozostały jeszcze dwie opcje. ;)

Cytuj:
Podręcznik podstawowy to ja bym wziął, ale dopiero w marcu. W tym miesiącu budżet na sprawy kulturalno-oświatowo-rozrywkowe poszedł na rajtarów, opłaty za turnieje i weekendowe chlanio-granie

Żaden problem. ;) Ich sprowadzenie i tak zajmie trochę czasu, miesiąc bądź dwa więc nie musisz się trapić płatnością. Byle "zaklepanie" było pewne.

Cytuj:
A u Nijlora jak dobrze kojarzę chyba właśnie cała pierwsza dywizja się dokończyła?

Niestety ciągle się maluję. Falanga wymaga sporo pracy przez linothoraxy.

PostNapisane: 9 lut 2017, o 10:41 
Falubaz

To się zapisuję na podręcznik, skoro jest okazja. Kasę mogę przelać pod koniec miesiąca. Jak się skontaktujemy odnośnie odbioru?

PostNapisane: 9 lut 2017, o 15:02 
Kradziej

Dobrze. ;) Pod koniec lutego podam dane do przelewu. Jako, że nie jestem z Warszawy podręcznik wyślę pocztą. Książka duża ale i tak będzie spora oszczędność niż w przypadku zakupów w sklepach wargamingowych.

Myślę, że dostanę go za jakieś 4-6 tygodni od zamówienia. Czekam jeszcze na drugiego zainteresowanego do końca tygodnia, potem zamówię sobie dwa podręczniki do Bolta oraz Hail Caesar dla gervazego.

PostNapisane: 21 lut 2017, o 01:18 
Kradziej

Właśnie otrzymałem wiadomość, że niestety Hail Caesara nie będzie i pod uwagę są brane tylko książki Wydawnictwa Osprey. :(

PostNapisane: 21 lut 2017, o 07:04 
Mudżahedin

Właśnie coś mi się tu nie zgadzało... Ale osprey też ma sporo fajnych podręczników... Które mają tę przewagę nad hail caesar, że jeszcze ich nie mam. Oferta dwóch podręczników na wydanie jest aktualna? Jeśli tak, za jaką cenę?

PostNapisane: 21 lut 2017, o 09:10 
Kradziej

Wiesz, chodzi mi o uzyskanie 100zł od sztuki aby mieć na zestaw do nmm więc wybieram takie, które pozwalają mi to uzyskać. Mogę mieć chyba każdy z tego, z wyłączeniem gier planszowych:

https://ospreypublishing.com/store/osprey-games?dir=desc&order=price

Tańsze opcje mnie raczej nie interesują. ;)

PostNapisane: 21 lut 2017, o 10:18 
Mudżahedin

Rozumiem, w takim razie odpadam (jedyne czym byłbym zainteresowany to podręczniki po 10 funtów).

PostNapisane: 15 mar 2017, o 14:52 
Falubaz

Dawno nikt nie wrzucał postępów ze swoich prac. Pora to naprawić.
Na pierwszy ogień - ostatni oddział, który musiałem dokończyć. W podręczniku występują pod nazwą Libian skirmishers

Obrazekimage hosting without account

Nie jestem fanem tego rodzaju formacji, ale w ostatniej bitwie poczułem, że przydałby się jakiś screen i odginaczka.

A tutaj coś, co dopiero wycinam i sklejam. Celtiberyjscy scutarii. Reszta żołnierzyków zostanie członkami celtiberyjskiej hordy.

Obrazekimage hosting without account

Jeśli coś tam kleicie, malujecie albo chociaż podładujecie, nie wahajcie się wrzucać zdjęć. Nie ludzie widzą, że Hail Caesar żyje!

PostNapisane: 15 mar 2017, o 21:26 
Mudżahedin

Nie jest martwe to, co spoczywa wiekami, Hail Caesar nie umrze z dziwnymi eonami. Mi nie chce się robić zdjęć, wolę przeznaczyć czas na posuwanie pracy do przodu - od ostatniego czasu skleiłem 5 oddziałów hoplitów, pomalowałem wewnętrzną stronę 131 tarcz (aspides hoplitów są znacznie bardziej szczegółowe od strony, od której potem ich nie widać niż standardowe tarcze), teraz na tapecie są łucznicy, których chcę dokończyć przed zabraniem się za wykańczanie hoplitów. Cały oddział strzelców ma już położone bazowe kolory, dziś dałem jednemu drugą warstwę i pomału nabiera kształtu.

Bardzo dużo tych skirmisherów, jak chcesz ich wystawiać, jako jeden oddział czy dwa małe? No i groty miały być z brązu ;)

Opisz jeszcze o co chodziło z tym brakiem screena/odginaczki? Tak jak w battlu da się pokierować szarżą przeciwnika, jak to było?

PostNapisane: 16 mar 2017, o 09:37 
Wielki Nieczysty Spamer

=D> Gervaz. Ja w tym momencie podstawkuję Italików, których ostatnio konwertowałem z trzech zestawów: Samnitów, hoplitów i Rzymian Victrixa, łącznie 88 modeli. Ponadto skleiłem Samnickich/Apulskich jeźdźców Aventine. Razem z lekką jazda tarencką będzie z tego coś na kształt dywizji italo-greckiej.

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

PostNapisane: 16 mar 2017, o 10:37 
Falubaz

Nijlor - widziałem tą hordę na FB. Robi wrażenie i dlatego warto, by odwiedziła też BP.

DP - Wystawię skirmisherów jako jeden oddział - 12 osobowy. To minimalna liczebność normalnego oddziału skirmisherów. A pokierować szarżą da się tak, że jeśli wchodzimy w zasięg 12 cali od wroga, to musimy zwracać front oddziału w jego stronę. Jeśli mamy podwójną linię (skirmisherzy w pierwszej, piechota średnia w i ciężka w drugiej) to ta pierwsza ma za zadanie wyciągnąć z szyku jednostki wroga.

PostNapisane: 10 kwi 2017, o 12:27 
Kradziej

Obrazek

Pierwszy oddział najemnych łuczników z Krety. Konwersja Victrixowych zwykłych łuczników. Table Top.

http://vaevictis15mm.blogspot.com/2017/04/kretenscy-najemni-ucznicy-victrix-ltd.html

Ps. Libijczycy wyszli ładnie.

PostNapisane: 10 kwi 2017, o 15:45 
Mudżahedin

Są ekstra, wyglądają jak ekipa do zabijania, a nie chłopki odciągnięci od gospodarstwa bo akurat przydarzyła się wojna w okolicy -prawdziwi najemnicy, jednolita kolorystyka i cięższe uzbrojenie dobrze im robi. Zaraz się biorę do malowania swoich -miałem w sumie cały dzień malować ale zamiast tego skończyłem "Kiedy Atena odwraca wzrok" -polecam, nie są to wyżyny literatury, ale bardzo przyjemnie się czytało -jakby było na audiobooku polecam do malowania figurek do armii starożytnych.

PostNapisane: 10 kwi 2017, o 17:04 
Plewa

Libijczycy naprawdę konkret. Patrzę na te Wasze prace i ręce same składają się do oklasków.

Pozdrawiam

PostNapisane: 10 kwi 2017, o 19:30 
Falubaz

Łuczników chwaliłem już na blogu - i moje zdanie się nie zmieniło ;)

Szymek84 - to miłe, ale klaskanie bardzo przeszkadza w malowaniu. Śmiało wrzucaj coś swojego :)

PostNapisane: 10 kwi 2017, o 20:26 
Wielki Nieczysty Spamer

=D> Martin, łucznicy srodzy, widać, że zarabiają na wojnie :mrgreen:

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 595 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1