Ogniem i Mieczem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogniem i Mieczem

Post autor: Orris »

Kupiłeś już jakieś figurki? Wstępna rada: nie zaczynaj od zakupu husarii.

Malagor
Mudżahedin
Posty: 203

Post autor: Malagor »

jeszcze nie kupiłem bo miałem ważny wydatek (auto) ale niedługo się za to zabiorę :)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Orris pisze:Kupiłeś już jakieś figurki? Wstępna rada: nie zaczynaj od zakupu husarii.
Hehe... Potwierdzam - husarii nie mozna wystawiac w podjazdach. Na poczatek najlepszym zakupem jest jazda kozacka.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Ciekawy system się zapowiada. Tylko na północy graczy brak, ale półeczkową armię RONu sobie złożę chyba. Może nawet podręcznik zakupię coby pograć w przerwach od młotka.

Malagor
Mudżahedin
Posty: 203

Post autor: Malagor »

mam nadzieję że ten system rozkręci się na północnych częściach naszego kraju :P

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Rozkręci rozkręci, potrzeba tylko wydania podręcznika i reklam, a o to Wargamer zapewne zadba. ;)

Co, do armii RON to tak jak już ktoś wyżej wspomniał kozacy to w zasadzie podstawa. Pancerni też moim zdanie są "must have", a reszta tj. dragoni, wolontarze, tatarzy i wołosi to już wedle uznania ;)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Owszem, pancerni sa must have, ale pamietaj, ze bez kozakow ich nie wystawisz - dlatego pisalem o kozakach jako podstawie ;)
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Wg. nowych podjazdów już nie wymagają kozaków, ale jedni i drudzy są podstawą podjazdu.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Grodzio pisze:Wg. nowych podjazdów już nie wymagają kozaków, ale jedni i drudzy są podstawą podjazdu.
Ech, te ciagle zmiany... Przestalem juz sledzic forum, czekam na podrecznik.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Hej, jedzie ktoś na turniej na Polach Chwały?

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Ja najprawdopodobniej

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Są już dość konkretne informacje na temat podręcznika, więcej info na forum OiM :)

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Podpis niezgdony z regulaminem forum

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Mam już podręcznik. Powiem krótko, bije na głowę konkurencję, cenowo i jakościowo. Za 159zł dostajemy ponad 400 stron full kolor o świetnej jakości papieru, do tego twarda okładka. Szata graficzna jest cudowna, szkice, rysunki z epoki do tego zdjęcia grup rekonstrukcyjnych (od Polski po Rosję) no i oczywiście zdjęcia samych modeli. Dodatkowo w podręczniku znajdziemy sporo informacji historycznych, nie tylko zasady i poradnik malarsko-modelarski. Także to obowiązkowa pozycja dla wszystkich graczy! (i nie tylko)

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Podpisuję się pod powyższym! Dodam tylko, że 10.12 będzie organizowany pierwszy oficjalny turniej na Starym Mieście (chyba w SDK) w Warszawie. Zainteresowanych odsyłam na oficjalne forum: http://www.ogniemimieczem.wargamer.pl/f ... .php?t=855
Podpis niezgdony z regulaminem forum

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

Siema

interesuje mnie ten system, mam dwa pytania (jestem totalnie zielony w temacie)

-jak mniej więcej wyglądają koszta, tj. ile kosztuje mniej więcej armia na standardowe pkt
-czy często organizowane są jakieś spotkania/turnieje w Warszawie? I czy byłaby możliwość podpatrzenia systemu np. w jakimś sklepie, czy gracie po domach? :wink:

Pozdro!

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

skorzystaj z linka podanego w poscie nad Twoim - tam sie dowiesz wszystkiego.

w RON minimalny podjazd to 4 choragwie i dowodca, czyli ok. 200 zl.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

Orris pisze: Jestem z tego zbioru dumny, bo wszystko kupiłem na wyprzedaży -40% w blisterach. Jedynie dowództwo kupilem za -10% na Grenadzierze ;).
gdzie znalazłeś "wyprzedaż" figurek?
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

mati13u pisze:
Orris pisze: Jestem z tego zbioru dumny, bo wszystko kupiłem na wyprzedaży -40% w blisterach. Jedynie dowództwo kupilem za -10% na Grenadzierze ;).
gdzie znalazłeś "wyprzedaż" figurek?
Stare dzieje. Blistry z jednostkami są jak na razie niedostępne (nie sądzę, aby rusza ich ponowna sprzedaż, poza tym blistry nie zawierały podstawek, sztandarów itd, tylko modele). Taniej figurki możesz kupić mając kartę stałego klienta, albo będąc na konwencie na którym jest stoisko Wargamera (wtedy zazwyczaj jest jakaś promocja konwentowa).

Awatar użytkownika
Orris
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orris »

Bartas pisze:Siema

interesuje mnie ten system, mam dwa pytania (jestem totalnie zielony w temacie)

-jak mniej więcej wyglądają koszta, tj. ile kosztuje mniej więcej armia na standardowe pkt
-czy często organizowane są jakieś spotkania/turnieje w Warszawie? I czy byłaby możliwość podpatrzenia systemu np. w jakimś sklepie, czy gracie po domach? :wink:

Pozdro!
Przepraszam za tak późną odpowiedź, ale dawno mnie nie było na tym forum.
Pierwszym poziomem rozgrywki jest podjazd, do którego wystarczą min. dwa pudełka + blister dowódców. Jedno pudełko z 6 podstawkami jazdy (na każdej 3 figurki) kosztuje ok. 80 zł. W niektórych armiach, jak np. Moskwa albo Imperium Osmańskie potrzeba więcej modeli, zaś w Szwecji można ładnie grać już od dwóch pudełek [link]. Tak więc podjazd to koszt od ok. 200 do 350 zł. Ogólnie nie ma podziału na punkty, tylko poziom rozgrywki. To znaczy, że nie musicie mieć takich samych armii, bo różnice w wielkości nadrobi scenariusz albo dodatkowe efekty (zasadzka, panika w szeregach wroga itd.). Długo by tu pisać, więc odsyłam do recenzji systemu[link]. Temat tam został potraktowany pobieżnie, ale całkiem w porządku dla początkujących.
Co do spotkań, to Warszawa jest najbardziej aktywnym miastem. Średnio co miesiąc odbywają sie turnieje na Służewiu, na każdym jest coraz więcej graczy. Ostatnio było ich 18-stu. Poza tym w każdą środę na Wilczej odbywają się gry, pokazy i ogólnie "dzień z Ogniem i Mieczem" Nie zmienia to jednak faktu, że jak przyjdziesz w dowolny, inny dzień i nie będzie tłoku, to dasz radę nakłonić kogoś na grę pokazową. Szczerze mówiąc, to o grze po domach jeszcze nie słyszałem, chociaż przymierzamy się do starcia dywizji. Jest do bitwa o wielkości "kilku podjazdów" korzystając ze skrótu myślowego.
Ogólne rady, to poprzeglądaj forum, obczaj zdjęcia z turniejów na FB i wpadnij na Wilczą (albo Mehoffera, jeśli masz bliżej) i poproś o bitwę pokazową. Jak przyjdziesz z innym żółtodziobem, to będzie ciekawiej, bo będziecie na tym samym poziomie. :wink:
Zachęcam do wkręcenia się w grę i pozdrawiam!

P.S. Co do wyprzedaży to tak, jak napisał Grodzio. Zapomniałem jeszcze dodać, że są własnie wydawane gotowe, małe podjazdy. Obecnie dostępny jest podjazd koronny za 155 zł. W najbliższej kolejce są jeszcze szwedzki i kozacki.
Podpis niezgdony z regulaminem forum

ODPOWIEDZ