Ogniem i Mieczem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Ogniem i Mieczem

Post autor: Szaman »

wlasnie sie wciagnalem - fajne zasady oraz figurki, a do tego wszystko mejdinpoland :D
polceam sekcje download, gdzie znajdziecie PDFy z pelnymi zasadami (wersja beta - pelny podrecznik ukaze sie w przyszlym roku).
http://www.ogniemimieczem.wargamer.pl/i ... &Itemid=41
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Grałem w to na konwencie i gorąco polecam :D
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

Jakich rozmiarów są figurki? Jak oceniacie ich wygląd i jak waszym zdaniem prezentuje się ten system? Pytam ponieważ mnie zaciekawił a nie będę kupował w ciemno.
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

figurki to 15 mm - chyba najpopularniejszy rozmiar dla systemow historycznych. jakosc figurek jest na prawde niezla. sam system bardzo mi odpowiada - zasady sa proste, ale juz ich uzycie w boju wymaga pewnych umiejetnosci i doswiadczenia, co oznacza, ze nie wkuwamy zasad, a raczej cwiczymy je w praktyce.
jestes z W-wy, a gre w calosci robi firma Wargamer, ktorej glowny sklep miesci sie w stolicy na ul. Wilczej. najlepiej wybierz sie tam i sam sie przekonaj, czy pomysl Ci odpowiada ;)
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Dodatkowo figsy są w bardzo atrakcyjnej cenie
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

Na wilczą raczej nie pojadę bo mieszkam na przedmieściach warszawy. Dzięki za odpowiedź teraz będę musiał jeszcze nakłonić jakichś kumpli do zbierania tego systemu :wink:
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

Jajan1
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Jajan1 »

Hmmm. Za to ja się wciągnąłem bo pociągają mnie te pociągające czasy.... :D Coś dużo ciągnięcia mi tu wyszło :lol2:

Awatar użytkownika
Pokutnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pokutnik »

Bardzo fajny system + za czasy + za wspaniałą Husarię :D .Przyszłym roku zacznę se zbierać :D Polacy czy Kozacy :lol2:
Ku*** trudno znaleźć oryginalny podpis...

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Może to będę zbierał, ale głównie dla figurek. Musicie przyznać że są urzekające :wink:
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Arathorn pisze:Może to będę zbierał, ale głównie dla figurek. Musicie przyznać że są urzekające :wink:
figurki figurkami, ale sam system jest bardzo fajny - zasady sa proste i nie ma ich duzo, ale ich uzycie w praktyce to juz sztuka (jak szachy ;))
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

I ten dreszcz emocji przy odkrywaniu kart rozkazów :D
To jest to :twisted:
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

No mi na razie starczy WFB, może kiedyś... (jak będę miał zasoby finansowe :) )
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

ja w wfb to ze dwa lata juz nie gralem :mrgreen:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Co do Ogniem i Mieczem, w porównaniu do battla to grosze kosztuje :D
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

kotson pisze:Co do Ogniem i Mieczem, w porównaniu do battla to grosze kosztuje :D
nie bylbym tak skory do porownan. co znaczy w porownaniu do batla? w OiM na razie sa tylko zasady do podjazu - to pi razy oko 300 zl. faktycznie nie tak wiele... ale juz wieksza armia to bedzie wielokrotnosc tych 300.
w batla na 500 pktow mozna juz grac kupujac podstawke - a to po 100 zl na glowe.

porownywania roznych systemow nigdy nie jest wlasciwe, bo i wcale nie jest proste, a do tego mocno subiektywne...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
aiuto
Bóg Rekonstrukcji
Posty: 1306
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: aiuto »

hehe, jest wielu takich ,co gra w Warhammera i na turniejach ,nie wydajac na armie zlotowki ,bo graja podstawkami albo pozyczonymi ludkami :) mysle ze w przypadku hobby -gier figurkowych trudno zastsowac porownanie droższy/tańszy system ,gdyz zalezy to od kazdego zainteresowanego ile kasy wyda ...

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

aiuto pisze:hehe, jest wielu takich ,co gra w Warhammera i na turniejach ,nie wydajac na armie zlotowki ,bo graja podstawkami albo pozyczonymi ludkami :)

Można też odlewać (nie żebym się chwalił :P )
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
ARTUT
Plankton
Posty: 4
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ARTUT »

Zapraszam do sklepu Valkirii na ul. Sokołowskiego 6 w Krakowie. Mamy pełną ofertę Ogniem i Mieczem. Jest kilka stołów do grania i są figurki demonstracyjne, więc jeśli ktoś chce bliżej poznać ten system to ma okazję.

Figurki są tanie, zasady proste a jednocześnie bardzo miodne.
Artur "ARTUT" Machlowski
> Valkiria Network: http://www.valkiria.net

Awatar użytkownika
Norb
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Olsztyn "Miscast"

Post autor: Norb »

Z tego co widać na stronie wargamera to jeszcze nie ma finalnych zasad. Ja się w wstrzymam aż wypuszczą całość. Ale sam okres XVIIw i założenia gry super.
Na pewno zacznę grać i wkręcać w to kumpli. Idę oglądać Potop... :P

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Widziałam pokaz na Dragonie 2010. Bardzo ciekawa sprawa. Jak ogarnę się z armiami do wszystkich innych systemów, w jakie gram, to z przyjemnością zainwestuję.

ODPOWIEDZ