Ktoś gra w WAB w Krakowie?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Re: Ktoś gra w WAB w Krakowie?

Post autor: General Baga »

nom nom nom...dzis dostałem torbe figurek w skali 1/72 :P
Na warsztacie Rusowie i Anglicy z najemnikami z wojny stuletniej :]
Jak na razie skończone (ale nie pomalowane) najemnicy do rusow, klocek 25 chłopa, drużyna z włóczniami, a do wojny 100letniej klocek 35 chłopów :D:D:D
Darku może wpadnij we wtorek ze swoim Rzymem i barbarusami pykniemy partyjkę :]
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Dzis w Vanaheim bitwa w WAB - 2500pts - Wizygoci vs Cesarstwo Rzymskie :0
Jak będzie aparat to zrobię fotki i jakiś krotki flufowy raporcik :]
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

4 tura - wizygoci dostaj w dupe od armi cesarstwa rzymskiego :/
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

Po chyba 9-10 turach bitwy Rzymianie obronili swe pozycje na wzgórzu - a Goci się wycofali. Rzeź była przednia, ogromny wpływ ukształtowania terenu na bitwę - dzięki temu Rzymianie zdołali wygrać 13-7. WAB ma fenomenalne logiczne zasady!!!

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Ba tylko żebym ja pamiętał ze mogę ie od walki oderwać #-o
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

disengage to fajna zasada, zwłaszcza dla jazdy, która może się łatwo wyrwać z combatu: a tak comitatus z królem szturmował w wąskim przesmyku pozycje heroicznie stojących legionistów, którzy nie dali się złamać :D

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Kiedy gramy? :]
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Może ktoś rozwinąć skrót WAB, bo nie kojarzę? Chciałbym zapoznać się z systemem.
Bardzo różni się to od Field of Glory?
Preferujecie jakiś okres historyczny (dokładnie jaki moment). Widzę utaj starcie Wizygotów z Rzymianami (nie wiem jednak czy to ostatnie tchnienie [bardzo fajne czasy] czy też jeszcze III n.e). Czy też latacie od początku do końca?
Czy w tym WAB jest miejsce dla armii Heroda Wielkiego/Machabeusza Pożeracza Hellenów/Hasmoneuszy?

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Warhammer Ancient Battles IIed :D Tak sporo sie rożni od FOG
Co do naszego starcia - to miał to byc pochód Alaryka :] Chłopakowi nie wyszło :)
Czy preferujemy jakis okres historyczny? Hmmm bo ja wiem - ja jestem zakochany w kazdym aspekcie Rzymu, ale chyba nie faworyzujemy nic...tak mi sie wydaje.
Co do army list to pytanie do catafractusa - ja ze swojej strony polecam zapoznac sie z forum WAB (ARMY LISTY i tam poszperac - znajdziesz wszystko - pytanie jak z figurkami :)
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Figurki można skonwertować np. z legionistów Mariusza etc. Gorzej iż takiej lisy nie widzę pod tego Warhammera.
Hmmm... nie faworyzujecie... a najwięcej gracie mimo wszystko w antyk? Dbacie o odzwierciedlenie realiów (czyli Alaryka odpierali pseudo-comitatenses i legio palatina czy też to byli ci z ery Trajana i wam to nie robi różnicy?)

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

Listy armii są w poszczególnych AB, a ponadto, albo przede wszystkim, w nowym Armies of Antiquity (jakkolwiek mam pewne zastrzeżenia do tych list, ale w sumie są do zaakceptowania). Oczywiście tytuł booka jest bez sensu, gdyż są tam listy armii od epoki brązu po XVI w. Listy, do których linka dał Przemek, są w niektórych wypadkach dużo lepsze.
Bitwa, którą toczyliśmy byłaby do ulokowania pod koniec IV lub na początku V w. Gramy figurkami 1/72 - w tym wypadku nie było żadnych proksów czy konwersji - armia rzymska IV w. bardzo różniła się od armii z I-II w. Ponieważ mam kolekcję, która obejmuje właściwie każdą epokę od mniej więcej V w. p.n.e. po wczesne średniowiecze, gramy w epokę, jaka nam się spodoba. Jeśli idzie o Rzymian - to z istniejących figsów można zrobić armię republiki III/II w. p.n.e, armię przełomu tj. po reformach Mariusza, armię wczesnego cesarstwa (tu chyba jest największy wybór) i późny Rzym.
Gotów poskładałem z Hata, Italeri i jeszcze jakiejś firmy, której nazwy nie pamiętam, Rzymianie zbudowani są na bazie italeri, hata i tej trzeciej.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Dzięki za informację.
Ja orientuję się co z czego można złożyć i to dość dobrze, ale grać cudzymi figsami to nie to samo lub skakać od epoki do epoki ) mi się nie chce bo nie mam też głowy i pieniędzy aby zbierać kilka armii (każda za kilka stów zapewne) i grać każdą z nich raz na pół roku. Może gdybym Persję złożył... ale tutaj z figurkami biednie może być... Seleukidzi to raczej na raz (chociaż można by część wystawić jako Ptolemeuszy i Macedończyków) :? Może coś wymyślę...
Gracie przeważnie w Vanaheim?
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Tak odnośnie WAB i w ogóle Warhammer Historical, to 24.05 pojawiło się coś takiego na stronie WHH:
Warhammer Historical Has Now Closed
We can no longer accept any further orders for our products

We would like to thank our customers who have purchased our publications over the years and hope you will continue to get many more years of gaming enjoyment from them

If you have any queries regarding orders that have been placed with Warhammer Historical please
contact the Forge World Customer Service team
Lest we forget:
Obrazek

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

Wygląda na to, że WAB przestaje być wydawany, co nie zmienia faktu, że to świetny system a ja wciąż zamierzam w niego grać.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Ja tylko żałuję, że nie zdążyłem zapoznać się bliżej z wydawanym przez nich "Kampfgruppe Normandy". :P
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

sredni system :) ale nadal do kupienia w niektórych sklepach
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Nowy podręcznik do WABa wydano w 2010. Nowa lista armii - 2012 (bardzo bogata). Kilka dodatków... ja nie widzę powodów aby w to nie grać. Bo czy są jakieś alternatywy dla tej skali?
Ja w każdym razie cierpliwie czekam na dostawę Seleucydów do Phantoma, mam nawet już pomysł na zrobienie porządnych Hellenikoi Kataphraktoi. Byle jeszcze listę armii poznać.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

General Baga pisze:sredni system :) ale nadal do kupienia w niektórych sklepach
W jakich? 8)
BTW. jak narazie spotkałem się tylko z przychylnymi opiniami na temat Kampfgruppe Normandy. Mógłbyś napisać dlaczego uważasz ten system za średni? Oraz ewentualnie polecić coś innego zamiast KGN (tylko nie FoW :P).
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

martin - jest [pełno. Obecnie najmocniejsza pozycje ma Clash Of Empires (bardzo przyjemny system)
zaklinacz - ebay/amazon tak na poczatek?
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

martin - jest [pełno. Obecnie najmocniejsza pozycje ma Clash Of Empires (bardzo przyjemny system)
A to przepraszam, nie wiedziałem iż coś takiego istnieje (za słabo jeszcze ogarnąłem środowisko). :wink: Kojarzyłem tylko HAIL CAESAR'a. Jeżeli jest jakaś większa grupka grająca w to to w Polsce to chętnie poznam.

ODPOWIEDZ