Ktoś gra w WAB w Krakowie?

ODPOWIEDZ
Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Re: Ktoś gra w WAB w Krakowie?

Post autor: Boire »

Dajcie znać jak już dogadacie termin. Chętnie się zjawie o ile będzie to weekend :D
Co byście powiedzieli na starcia w epoce "bardziej" starożytnej?? Małym sumptem z ceasara można zebrać Egipcjan, Hetytów lub Asyryjczyków... Bardzo by mnie interesowały właśnie te czasy...może jakaś kampania..

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Z Darkiem gramy głównie w piatki - ze mna można sie umówić na weekend - sobota czemu nie - starożytna, starożytność powiadasz?
Mogłbym zebrac sea people :P Ew i tak mam w planach Rzym Republikański wiec moze sie podepniesz z przeciwnikami?
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

Niestety nie jestem fanem czasów rzymskich z tego okresu. Chętnie natomiast pogram w okresie biblijnym, gdybyście również na to reflektowali... Sam myślałem o Asyryjczykach. Jednakże nie będę kupował kilku pudełek, aby tylko stały na półce. Kiedyś już tak zrobiłem (Persowie) i tylko się frustrowałem.
Z czego robicie podstawki i jaki mają wymiar?

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Podstawki takie jak w battlu - z ta róznica, że cała piechota na małych (20x20) nie uzywa sie 25x25, kawa na battlowych, rydwany i słonie nie pamietam (jak zerkne do podręcznika napisze)
Skad podstawki? Róznie, najtaniej na bitspudle maja (18gr)
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Boire - a jak sie zapatrujesz na sredniowiecze??
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

Ze średniowiecza to tylko wczesne - Bizantyjczycy, Arabowie, Ruś - a tym jesli gra sie w skali 1/72 trudno o figurki...A czemu pytasz?

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

Rusinów i Arabów można kupić w zwiezdzie i italeri, arabów także w Caesar Miniatures, o ile się nie mylę. Z Bizantyjczykami fakt jest kłopot. Ja ich zaczynam kompletować z old glory - są trochę więksi niż 1/72, ale różnice są do zaakceptowania. Chcemy też po prostu pograć średnowiecznikami,a nie tylko Rzymianami. Poza tym armie od V w. w górę są bardzo ciekawe.

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

ano dokładnie jest jak mówi :d ja tylko załuje , że nie ma żadnej listy do mongołów :D Tak mi sie zamarzyło :)
Ehhh a właśnie panowie jak sie zapatrujecie na planszówki strategiczne - mam tego troche z interesujacych nas okresów; np; http://www.rebel.pl/product.php/1,728/1 ... ients.html
ew ; http://www.rebel.pl/product.php/1,728/1 ... ition.html

Na taka gre jak SPQR faktycznie trzeba by wygospodarowac troche wiecej czasu ale naprawde warto...
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

Co do Arabów to wolałbym zestawy Streletsa, a te są średnio dostępne. Gdzie kupujecie figurki, w internecie czy w Krakowie?:)

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Boire pisze: Gdzie kupujecie figurki, w internecie czy w Krakowie?:)
w krk jest tyle sklepow , ze nie ma co w internecie szperac. polecam Phantoma i sklep Exito (ten drugi na zamowienie sprowadzil mi sporo figuraskow caesar miniatures)
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

A gdzie to exito jest? Tego nie znam

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

na stanie maja mało 72-ki ale sciagnac moga prawie wszystko jesli tylko dostepne jest w polsce - wejdz na ww tam masz adres; http://www.exito.sklep.pl/
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

Myślę że złoże sobie na zachętę armie Abbasydzkich Arabów :), skoro Sasanidzi i Bizancjum "zajęte". Gdzie zazwyczaj gracie?

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Jedynie słyszny i najwspanialszy sklep Valkiria ;) Ale ja jestem na etapie budowy swojego stołu wiec niedługo bedzie mozna popykac u mnie (mieszkam koło bagateli)
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

Boire - to super. Z przyjemnością zetrę się z Arabami.
No panowie, może uda się nam nawet jakiś turniej zrobić!

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

Myślałem również o hiszpanach z okresu rekonkwisty, ale chyba by było kiepsko z przeciwnikami, bo za daleko na zachód:)

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

Czemu nie, myślę, że urok WAB polega także na takich "niehistorycznych" bitwach, gdzie spotykają się armie, które się nie spotkały - ciekawie wtedy się ścierają style, epoki, uzbrojenie. Pewnie przy większych różnicach czasowych balans może być zachwiany - ale można spróbować. Różnych rzeczy. Masz podręcznik do Arabów? Jakby co, lista armii jest w Bizancjum, które mam.

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Boire pisze:Myślałem również o hiszpanach z okresu rekonkwisty, ale chyba by było kiepsko z przeciwnikami, bo za daleko na zachód:)
yyyyyyyyyy el cid!!!! wchodze w to na slepo :D hat ma do tego od metra figuraskow!!! podrecznikiem służę
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

W takim razie rozpocznę od wizygockiej Hiszpanii! Strzeżcie się caballeros! A kto wyjdzie w pole?

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

Bajer z tymi Wizygotami. To będzie nawet realnie historycznie: robię w tej chwili wczesnych Bizantyjczyków (czekam na figsy) - więc wojenka w pełni historyczna, i kleję na podstawki poźny Rzym (chyba w wariancie warlordów - z Fall of the west -). Będzie super granie!!!!!! A poza tym zawsze mogę na nich wypróbować Sassanidów.

ODPOWIEDZ