starożytna Grecja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

starożytna Grecja

Post autor: beszcza »

Znacie jakiś system w starożytnej Grecji ??

Awatar użytkownika
Sarmor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sarmor »

Do samej starożytnej Grecji nie bardzo, ale o starożytności jest wiele systemów. Najpopularniejsze w Polsce to De Bellis Antiquitatis i Fields of Glory, było też Warhammer Ancient Battles (czyli w zasadzie historyczne WFB), ale od zamknięcia Warhammer Historical nie jest wspierane (choć ludzie nadal grają).
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Na przykład ja i kolega gramy w WAB - to fajny system, bo to w zasadzie młotek 7 ed bez magii superheropsów i z ulepszonymi zasadami. Beszcza - pisz na PW lub fejsbuk - Bartłomiej Grzanka - na następnym turnieju opowiem ci o WAB - mam i sporo Greków i armię Macedońską :)

Najlepsze jest to, że WAB to normalna skala, ja za 15 mm, a taka jest DBA nie przepadam.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Sarmor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sarmor »

Normalna skala to termin względny. ;)
DBA w zasadzie nie ma przypisanej skali, ma za to stałą wielkość podstawek, choć faktycznie w Polsce przyjęły się skale 15mm (za sprawą prężnej ligi) oraz 1/72 (za sprawą ceny). Z kolei w 28mm wygląda średnio (widziałem takie projekty).

Tak z ciekawości - skąd bierzecie figurki 28mm do starożytności?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

wargamer i zagramanica ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Najlepsze jest to, że WAB to normalna skala, ja za 15 mm, a taka jest DBA nie przepadam.
Normalna skala w bitewniakach historycznych w Polsce to właśnie 15mm. Mnogość producentów, a słoni do Ipsos lub Magnezji nie trzeba wieźć w przyczepie przypiętej do ciągnika.

Beszcza - doradzam darować sobie WABa tak jak to zrobił GW i świat zachodni. Chcesz coś odzwierciedlającego starcia tamtych epok to weź Field of Glory.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Cyklady ale to bitewno ekonomiczna planszówka

ODPOWIEDZ