Hail Caesar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Hail Caesar

Post autor: Fuxiorr »

Siemka, gra ktoś może w Hail Caesar od WARLORD GAMES ?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

U nas gramy w WAb ;) Ale kolega z Anglii ponoć gra....
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Mihau_
Szwedzki Kucharz
Posty: 176

Post autor: Mihau_ »

W WAB modelami Warlorda;)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dokłądnie :D A czym kolega gra?
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Mihau_
Szwedzki Kucharz
Posty: 176

Post autor: Mihau_ »

.
Ostatnio zmieniony 7 lip 2014, o 20:33 przez Mihau_, łącznie zmieniany 1 raz.

Mihau_
Szwedzki Kucharz
Posty: 176

Post autor: Mihau_ »

Mihau_ pisze:
Nijlor pisze:Dokłądnie :D A czym kolega gra?
Galami oraz powoli powstają Legiony Rzymskie. Jeden z okresu wczesnego Cesarstwa, drugi Republiki ( figurki Agemy mnie urzekły:)

Trochę pomalowanych wypocin--> http://dwarfcrypt.blogspot.com/search/l ... l%20Caesar

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Mam velitów Agemy oraz ich metalowy command (2 liktorów, legata i trybuna - super modele!)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Temacie, nakazuję ci - powstań z martwych!

Czy ktoś z Warszawy gra w ten system? Jestem w trakcie opracowania armii do Kartaginy i zastanawiam się, czy znajdą się w Warszawie jacyś oponenci?

Awatar użytkownika
Michaldwarfcrypt
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Kontakt:

Post autor: Michaldwarfcrypt »

W Warlordowego Hail Caesara nie,ale w Warhammer Ancient Battles i owszem:)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

A jak dużo z wfb ma mechanika wab? Jeśli podobnie rozwiązane są ruch, manewrowanie i reformowanie jednostek, mechanika walki wręcz i save'owania oraz łamania się oddziału - to mimo wszytko polecam HC.

Awatar użytkownika
Michaldwarfcrypt
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Kontakt:

Post autor: Michaldwarfcrypt »

Tak, jest to bardzo podobne do Warhammera 5 ed. To muszę obczaić zasady do HC:)
Ze starożytności mam Galów robionych pod WAB, w trakcie tworzenia klasycznych Greków ,Rzymian Republikańskich i Cesarstwo.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Np w battlu zadawanie obrażeń wygląda tak:
rzut na trafienie -> rzut na zranienie -> rzut na armour save -> rzut na złamanie

w HC natomiast:
rzut na zranienia -> rzut na save. Rzut na złamanie po przekorczeniu limitu 6 obrażeń.

O manewrowaniu oddziałami w trakcie ruchu nie wspomnę. Grałem w piątą edycję battla, i to całe wheelowanie bardzo wydłużało czas gry.
BTW - zajebiście malujesz. Jak będę miał gotową armię (a postaram się, by nastąpiło to jak najprędzej), to będę się odzywał w celu ustawienie się na granie.

Awatar użytkownika
Michaldwarfcrypt
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Kontakt:

Post autor: Michaldwarfcrypt »

Ok dzięki, to czekam, potestuje się ten system:)

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Ja jestem w trakcie zbierania Republikańskiego Rzymu (posiadam na chwilę obecną nie zbyt dużo sztuk figurek - bo tylko jeden zestaw legionistów plus sprzymierzeńców Italskich).
Polecam figurki firmy vixctrix. W tym roku pojawi się sporo nowości, które pozwolą na złożenie armii Pyrrusa, Hanibala czy własnie samego Rzymu.
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

No i właśnie męczę kartagińczyków z Victrixa. Ogólnie - bardzo fajne zestawy. Za 270 zeta mam 3 duże (24 modele) oddziały piechoty i 14 skirmisherów - oszczepników. Ale to oznacza sporo wycinania, gładzenia nadlewek, klejenia - i w końcu malowania.
Ale jestem zdeterminowany, żeby doprowadzić armię do stanu wysokiej gotowości bojowej.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Trzymam za was kciuki. ;)

Awatar użytkownika
Michaldwarfcrypt
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Kontakt:

Post autor: Michaldwarfcrypt »

Trochę moich Greków

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzymian

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Galów
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Ja podobnie siedze i szlifuję. Kilku zacząłem już malować. Osobiście nie mogę się zdecydować na system w jakim mam robić podstawki ale chyba wybiorę hail caesara - ma śliczne podręczniki i system żyje ;-)
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Czy w Hail Caesar istnieje osobna lista armii dla późnych etrusków (V-III p.n.e)? Co się w niej znajduje?
Składać nie będę ale mnie ciekawi.

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

W podręczniku z listami dla starożytności nie ma osobnej listy dla etrusków, ale generalnie system zachęca do samodzielnego tworzenia zasad -są opisane zasady do wyceny oddziałów.

Michał -świetne malowanie! Czy w pudełkach greków victrixa są dołączone kalkomanie z wzorami na tarcze, jak w hoplitach warlorda, czy to freehandy?

Podstawki polecam osobne na każdy model i magmesowane -wtedy dopasowanie armii do systemu ti tylko kwestia odpowiedniej blaszki na movement traya

Edycja: nie wkleję odnośnika bo piszę z telefonu, ale jednym z pierwszych wyników wyszukiwania w google frazy hail ceasar etruscan jest forum producenta gry warlord games -w dziale poświęconym raportom z bitew i listom armii na czwartej stronie dwa z tematów to proponowane rozpiski -w skrócie dużo piechoty w tym sojusznicy/najemnicy wolskowie ligurowie, jakieś inne plemiona z północnej italii, galowie i hoploci najemni, do tego troszkę kawalerii


Swoją drogą skoro tyle osób ma jakieś zalążki armii i planuje je rozbudowywać to można założyć temat motywujący w stylu tale of x painters, gdzie każdy wrzuca postępy swoich prac

ODPOWIEDZ