Hail Caesar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Re: Hail Caesar

Post autor: Nijlor »

No jeśli tyle osób deklaruje chęć grania w HC to może i ja... wprawdzie docelowo zbierałem aby grac w WAB, ale.... Musze ogarnąc podręcznik, bo moi Macedończycy i sukcesorzy chętnie ujrzeliby światło dzienne :) A co do szykowania plastikowych zestawów...cóż, jest to świetna zabawa jak ma się samotny dyżur w pracy :D Licząc antyk + średniowiecze perrych to razem jakieś 15 boxów tak "obrobiłem"... No właśnie, są jakieś listy "średniowieczne"? Bracia perry chyba cos tam modyfikowali, widziałem na ich FB...
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Bracia Perry owszem grali w Wojnę Dwóch Róż i wrzucili gdzieś w formie komentarzy na Facebooku statystyki jednostek do Hail Caesara.
Ja już wypiąłem 5 Rzymian wczoraj ;-)
Skąd podstawki bierzecie?
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Mieć taką robotę z samotnymi dyżurami - marzenie! Wszystkie moje armie byłyby już dawno skończone :)

Na razie do HC są dostępne dwa podręczniki z army listami - starożytność oraz późna starożytność/wczesne średniowiecze. W podręczniku głównym są statystyki do oddziałów biorących udział w jakiejś bitwie późnego średniowiecza (chyba z wojny stuletniej). Sam system teoretycznie opisuje bitwy toczone do czasu wprowadzenia prochu na pole walki.

Jeśli o podstawki chodzi, to ze względu na ilość ludzików w przeciętnym oddziale warto robić zbiorcze. Tutaj można kupić gotowe:
http://battle-models.com/PODSTAWKI-PLAS ... op_content

Albo wyciąć sobie samemu z plastikowego arkusza. Inna opcja to klasyczne podstawki 20 na 20 mm, podklejona od spodu magnesem i ustawione na metalowym movement trayu o odpowiednich wymiarach.

Muszę się wziąć za Kartagińczyków z kopyta. Dużo ich na raz, więc i postępy w pracach są niespieszne.

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Super o taki link mi chodziło ;D

Ja w tej chwili zabieram się za 120 Rzymian ;-) Docelowo planuję mieć jeszcze drugie tyle figurek aby nie grać na jakiś oddziałach w liczbie po 12 figurek.
Również zazdroszczę takich dyżurów...

Docelowo swoje figurki planuję pomalować w ideowej zgodzie z tym poradnikiem:
https://echoesfromthewarp.wordpress.com ... tch-paint/
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Niestety oferta zagraniczna - ale myślę, że i tak warto zwrócić uwagę:

http://www.warlordgames.com/deal-buy-tw ... e-free-33/

Gdzie indziej są takie zniżki? Niestety osobiście nie skorzystam - piechoty mam już dużo, potrzebowałbym raczej kawalerii.

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Bede rzecznikiem Victrixa i napisze, ze w tym roku ma wyjsc kawaleria iberyjska i numidyjska. Wzory wygladaja przepieknie. Dodatkowo victrix daje upusty przy zakupie wiekszej liczby boxow.
Napomkne jeszcze, ze Rzymianie rowniez uzywali numidyjskiej i iberyjskiej jazdy :-) zatem figurki dedykowane sa nie tylko dla Kartaginy.
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Super wiadomość! Prawie wszystkie figurki mam od Victrixa, kawaleria będzie zatem pasować. A masz może jakiegoś linka do tych wzorów? I info, kiedy dokładnie mają być dostępne w sprzedaży?

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Tu są rendery iberyjskiej jazdy:
https://twitter.com/AtVictrix/status/708285951634743297
(coming soon - summer )

A tu Numidyjczyków:
https://twitter.com/AtVictrix/status/690614656621268993
również w wakacje

A tu jest link do już istniejących modeli Iberyjskich (byli to rownież płatni najemnicy Kartaginy)
http://www.victrixlimited.com/collectio ... t-iberians
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Victrix daje radę. Bardzo dobrze, ze niedługo wypuści kawalerię w plastiku, do tego w tak zwanym międzyczasie w ofercie pojawiły się boxy macedończyków: hypaspiści, falangici macedońscy i falangici sukcesorów. Nie tak dawno temu do oferty weszli samnici, niedługo wcześniej iberowie... Mają tempo:-) imponujące, nawet biorąc pod uwagę, że niektóre części mogą się powtarzać w różnych boxach (jak w przypadku greków, których cztery wersje różniły się tylko głowami).
Moje modele victrixa jeszcze czekają na swoją kolej, ale o tym za niedługo w innym wątku

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Gdyby jeszcze ich figurki można było łatwo kupić w Polsce...

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

W Wargamerze można zamawiać. Dochodzą w 1 miesiąc ;-)
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Właśnie miesiąc temu zamówiłem w wargamerze figurki do Kartaginy. Taki blisterek z grupą dowodzenia od Agemy - bardzo fajne figurki. I dziś dostałem informację, że jeszcze nie dotarł. Więc - różnie to bywa z tym miesiącem.

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Inna sprawa czy Wargamer jest punktualny.
NIe długo będę zamawiał kalkomanie na tarcze Rzymian. Kupię je bezposrednio w Victrixie i zobaczymy jak szybko przyjadą [-o<
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Myślałeś może o kupnie bezpośrednio u producenta - little big men studio? Co prawda nie mogłem znaleźć na ich stronie rozmiaru akurat pod modele victrixa, ale szukałem pobieżnie.
Tak czy inaczej- czy od victrixa czy od lbms -można rozważyć zamówienie grupowe -ja byłbym chętny

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

NIe widzę kalkomanii do Victrixa :/ próbowałbym chyba bezpośrednio od nich.
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Pomyślałem, że może podzielę się pomysłem na armię.

Wykonałbym armię Macedońską Antygonidów, z okresu bitwy pod Pydną (168 p.n.e), nawiasem mówiąc w tejże popisały się "rzymskie" słonie. Oczywiście jak to zazwyczaj bywa ktoś kto robił listę armijną niespecjalnie przykładał uwagę do takich szczegółów jak proporcje (dlatego nieliczna w tym okresie i w tej armii kawaleria stanowi aż 25 procent).

Byłaby to armia na sprzedaż, pomalowana prostą techniką (zatem też tania). Ja bym sobie rozruszał "paliczki", a ktoś by skorzystał. Przy czym moje ludzki malowane "prostą techniką" są przez ludzi chwalone i cenione. Pracę zacząłbym w drugiej połowie września i zakończył w ok. miesiąc :wink:

Dodam też jeszcze, że nie bardzo ogarniam kwestie związane z punktami w Hail Caesar aczkolwiek podział na dywizje to bardzo dobra rzecz choć jednocześnie jest on zbyt sztywny tak jak rozmiar jednostek przez co armia zawsze jest ogromna.

Zatem Armia Perseusza w dniu bitwy liczyła 21 tyś. sarissophoroi, 17 tysięcy innej piechoty, 4 tysiące kawalerii.

3 jednostki kawalerii, 3 falangi, 4 różnej piechoty.

Dywizja prawego skrzydła

Oddział elitarnej kawalerii macedońskiej, Hetairoi x 12
Oddział lekkiej greckiej kawalerii x 8
Oddział Thureophoroi x 16
Oddział sarissophoroi z dywizji Leukaspides (x40)
Oddział kreteńskich łuczników x 8


Dywizja lewego skrzydła

Oddział trackiej kawalerii x 12
Oddział Traków uzbrojonych w rhompia x 16
Oddział sarissophoroi z dywizji chalkaspides (x40)
Oddział Agemy (elitarna falanga) (x40)
Oddział Ilirów x 8

Kto by był czymś takim zainteresowany niech pisze na PW.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Hmmm jeszcze nie znam HC więc nie umiem skomentowac, ale ogólnie wygląda to fajnie. Tak z ciekawości.. Jakiej firmy tracka jazda?
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Armia jest złożona pod względem historycznym raczej niż balansu, choć gdyby ewentualny klient chciał coś zmienić - proszę bardzo.
Będę to składał raczej jeżeli znajdzie się zainteresowany bo mam całą kolekcję 15mm. Na moje potrzeby wystarczy, sprzedać się to da, a nie chce zagracać półki figurkami "trudnozbywalnymi".

Trakowie w tym okresie byli już mocno zhellenizowani zatem użyję np. kawalerii greckej z 1st Corps.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Prawda, mi osobiście bardziej się podobają piesi "czarni" z hellenistycznymi hełmami niż "lisie czapki" ;) Choć tych z klasycznej epoki można bardzo efektownie pomalować w kolorowe wzory...

Co do jazdy. Pewnie o tych chodzi?:

http://www.1stcorps.co.uk/buy-online/p/ ... y-cavalry/

Nieźli są też z Crusadera:

http://www.crusaderminiatures.com/prod. ... =36&page=1

Ale najładniejsi wg mnie są z "pyrrusowej" linii Ave:

http://aventineminiatures.co.uk/gallery ... fullsize=1

Z 1st corpsa nic niestety nie mam, ale kolega z Anglii podsyłał mi fotki porównawcze i są ciut mniejsi nawet niż OG i Crus. Postaram się ich poszukać.

Generalnie co do wielkości podzieliłbym metale (piechota) na dwie grupy, w ramach których nieźle się mieszają:

Grupa A:
Agema, Aventine, Polemarch, Relic, Warlord (pasują też do plastików Agemy/Victrixa/Warlorda)

Grupa B:
1st Corps, Crusader, Old Glory
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

OGŁOSZENIE

Kupiliśmy z kolegą kartę rabatową do Old Glory (40% zniżki na wszystkie zestawy, co jest naprawdę korzystne). Także gdyby ktoś chciał się kiedyś podłączyć do zamówienia zapraszam. Najbliższe puszczamy po brexicie, więc jakby ktoś na szybko coś chciał to jeszcze ewentualnie mogę dać znać koledze, bo płacę mu dopiero jak paczka dojdzie z USA. I druga rzecz. W zależności od tego co będzie z funtem robilibyśmy też zamówienie z Waylanda, mają naprawdę dobre ceny na historical, a zamówienie byłoby na tyle spore, że nie musielibyśmy płacić za wysyłkę, tylko też musielibyście się szybko zdecydować...

Natomiast karta Old Glory jest ważna rok, więc jeszcze parę razy będziemy zamawiać...
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

ODPOWIEDZ