Hail Caesar

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Re: Hail Caesar

Post autor: Silvestro »

Witam,

czy ktoś grywa we Wrocławiu? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi zaprezentował tę grę.

Pozdrawiam
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Wątpię, ta gra się dopiero organizuje choć w takiej Warchimerze podobno ludzie już grają.

Jak to wygląda? Tu bitwa pod Cheroneą http://satrapminiatures.blogspot.com/20 ... 38-bc.html

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Mój ulubiony blog :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dorwałem w końcu podręcznik do HC, w weekend sobie poczytam :) Czy jest gdzieś w necie coś na kształt dodatkowych armii do WAB przeznaczonych do użycia w HC?
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Panowie, malunki macie zacne - nie mogę się doczekać jak nasze armie zaczną łączyć się w większe masy wojsk.

Nijlor - hoplitów będziemy zamawiać na spółkę jak pomaluję moje dwa pudełka Rzymian. Będzie to może pod koniec września / października jak wszystko pójdzie zgodnie z planem.
Jak będziecie zamawiać numidyjską jazdę Victrixa to proszę o informację - wezmę z góry dwa pudełka :-)
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Jak by się ktoś chciał zapoznać z podręcznikiem, to proszę o kontakt, może coś się da zrobić.
Co do zamówień. Też bym chciał skończyć, to co zacząłem - a jest tego niemało. Ale w okolicach września-października z chęcią dołączyłbym się do zamówienia. Szczególnie kawalerii (numidyjskiej i celtiberyjskiej), różnego rodzaju skirmisherów (oszczepnicy, procarze) i nieopancerzonej piechoty (celtiberowie, grecy, italowie). No i nieopancerzone słonie - ale tych nie ma się co spodziewać.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Panowie, w takim razie umówimy się z Piotrkiem (UK) i na wrzesień/październik zrobimy duże zamówienie w Victrixie. Tam przy zakupie kilku boxów danego typu są spore zniżki :) A będą już w tedy i konni i piesi Numidowie, kawaleria iberyjska, a kto wie co jeszcze ;) No i będziemy mogli brać jakieś boxy na spółkę oczywiście :mrgreen:
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Good idea! A jak się akcja uda, to będzie można ją za jakiś czas powtórzyć.

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Również podłączam sie do tej idei.
Na pewno wezmę numidyjską jazdę, iberysjką jazdę, peltastów greckich, hoplitów najemnych, box Rzymian pewnie też :-) W tej chwili mam ok. 120 figurek do pomalowania.
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Nadszedł czas na recenzję podręcznika głównego:

http://bitewniakowepogranicza.blogspot. ... enzja.html

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

=D>
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

A tymczasem na stronie victrixa pokazano pierwszy render (czy raczej fragment) galla -zapowiadane są dwa boxy -zwykłych wojowników i nagich fanatyków -ten drugi brzmi genialnie, aż się boję jakie konwersje będzie można wykonać :-)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Puchaczu, przeproś się z facebookiem czym prędzej. Na naszej grupie temat nagości i odzienia gallów został poruszony dogłębnie.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Popieram :mrgreen:
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »


Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dobry tekst.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Jestem świeżo po pierwszym przetestowaniu zasad w praniu -jest dobrze, dotychczas figurki szykowałem jako armię do jakiegokolwiek systemu a HC wyszedł jakoś przy okazji, ale gra daje radę! Mikro starcie dywizja na dywizję przebiegało nawet płynnie jak na pierwszy raz, bez pośpiechu i z wieloma dygresjami grę zakończyliśmy w dwie godziny -przy czym dosłownie każdą rzecz sprawdzaliśmy w zasadach, więc w miarę ogrania będzie tylko lepiej. Gra nie jest męcząca (brak porównywania statystyk jednostek, zasadniczo ciężka piechota robi to co ma robić ciężka piechota, lekka kawaleria to co lekka kawaleria itd. Niby banał, ale po latach przekminiania jaki piechociarz w imperium do czego najlepiej się nadaja, tak jakby ta halabarda czy tarcza do włóczni na polu bitwy robiły jakąś znaczną różnicę... HC to ulga).

Jeśli chodzi o wynik starcia to zakończyło się remisem. Bitwa z uwagi na losowość rozkazów zamieniła się w kilka kolejnych starć pojedynczych oddziałów -ale to raczej wina generałów -razem z przeciwnikiem ruszaliśmy nasze jednostki osobno po kolei, nie korzystając z zasad rozkazów dla całej dywizji, które zapewniły by trochę synchronizacji w poruszaniu armii. Znaczenie miał też teren, las na środku uniemożliwiał sformowanie prostej zwartej linii wojsk.

Wrażenia po bitwie - trzeba na świeżo przeczytać podręcznik, dorobić znaczniki dla oddziałów (disorder, zwarte szeregi, wstrząśnięcie) i najważniejsze -brać się do roboty z oddziałami - potrzeba więcej sformowanej piechoty :D

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Wszystko to prawda. Proponuję wrzucić tylko ten wpis na facebookową listę, bo tam zainteresowanie dzisiejszą rozgrywką jest istotnie większe, niż tu. Nawet zdjęcia wrzuciłem.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

I słusznie, jeszcze zapodaj relację na blogu :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

E tam - choć w bitwie nie brakowało nieoczekiwanych zwrotów akcji (np ucieczka jednego oddziału hoplitów przed walką, a potem powrót), albo samobójcze posłuszeństwo piechoty libijskiej, to w większości bitwa składała się z wertowania podręcznika i szukania odpowiednich ustępów (tekstu). Raport na blogu będzie, jak już przyswoimy zasady i będziemy grać na tyle płynnie, by móc skupić się na fabule i robieniu zdjęć.

ps. wymyśliłem myk na nazywanie oddziałów. Można ponazywać je od imion dowódców - wszak każdy jeden ma swojego lidera. Na przykład: "Sofiksie - niech twoje zuchy ustawią się przy krawędzi lasu, frontem hoplitów!".

ODPOWIEDZ